No já jsem četl, ale bohužel si nevzpomenu na konkrétní knihu, možná něco od Timothy Snyder, že na připojení Zakarpatí k ČSR měl zájem W. Wilson, jelikož to emigrantum v USA přislíbil. Naopak, že Masaryk a další zas takový zájem neměli, protože se jednalo o nejchudší region v bývalé monarchii a oni věděli, že budou muset hospodářsky velmi podporovat už Slovensko. Ale že nakonec to bylo, opravdu velmi zjednodušeně řečeno, "Vy si připojíte Zakarpatí a já vám vznik toho Ceskoslovenska podpořím."
Myslím si, že může. Protože následovalo Budapestske memorandum, kdy Rusko uznalo územní celistvost a svrchovanost UA výměnou za to, že se UA vzda jaderných zbraní. Tento dokument zároveň podepsaly USA a UK. Zároveň by mělo Rusko dodržovat Akt z Helsinek 1975, jelikož se prohlašuje za nastupnicky stát SSSR.
Vrcholni představitelé RU to obhajuji tím, že Euromajdan představoval převrat a vznikla tím už jiná Ukrajina, se kterou nic nepodepsali.
V Česku máme právníků, filozofů, malířů, sochařů, hudebníků, ekonomů, že bychom s nimi mohli dláždit chodníky. Co ale nemáme jsou technicky vzdělaní VŠ.
Příčin je hned několik. Jednak strašení některými předměty. Samozřejmě, že musí technicky zdatný VŠ zvládat matematiku,a fyziku nebo chemii podle oboru. Jenže. Potřebuje mít takový VŠ v malíku zvládání trojného integrálu? Od doby, co jsem úspěšně složil zkoušku z matematiky, což je už 35 let, jsem nikdy nic takového nepotřeboval. Nepotřeboval jsem kvantovou fyziku. Nechci říct, že technický VŠ o tom vědět nemá, ale má se na tom tolik bazírovat? Pokud chce někdo dělat vědu, tak to potřebuje, ale běžný technik VŠ se s tím opravdu nepotká. Mají se lidé strašit těmito předměty a tedy vyhánět je na ty filozofické školy, nebo je lépe bazírovat na tom co opravdu potřebují.
Druhým problémem je odměňování. Platy techniků VŠ jsou směšné. Proto odcházejí do zahraničí. Jestli má tady mladý technik VŠ tolik co má tramvaják, tak holt tihle mladí odejdou do zahraničí, kde jim dají 4x až 5x víc. Jen se k tomu musí naučit jazyk. To zvládnou.
My, co tuhle práci děláme, a máme to "za pár", se na to za pár vybodnem. Pak jsem zvědavý, kdo bude dělat projekty technologických zařízení, energetických zařízení, liniových staveb,.... A když někdo přijde, tak fakt natáhnu ruku a: "dej milion". Mladým, co se tu a tam objeví říkám: "Za pár roků, si vy budete vybírat co uděláte letos a co až za 5 let. Také si řeknete za kolik milionů to uděláte. Když dá někdo víc, tak se posune do dřívější skupiny".
Souhlasím s vámi, ja to v naší firmě říkám taky.
Ale dám Vám podnět k zamyšlení - ty trojne integrály, kvantová mechanika apod., není to právě to správné síto, aby opravdu statikem dalnicniho mostu nebyl opravdu kdokoliv?
Ja si myslím, že VŠ zejména učí rozlišovat nepodstatné od podstatného, zároveň učí, že každý problém je řesitelny, ale je k tomu potřeba makat. Čili i budoucí projektant je schopen pochopit základy vyšší matematiky, musí ovšem chtít s dřít.
Úroveň VŠ šla hodně dolů, kaslu na to, že nemají takové znalosti jako my když jsme končili, ale výše uvedené body mi při zaměstnávání podstatně chybí.
Zaujala mě jedna věc. Myslivci loví jak jim síly stačí za běžného provozu. Nikdo jim nekryje záda a musí dbát na bezpečnost. Přijde armáda a vše je jinak. Všude cedulky, desítky poldů kolem. To se to pak loví, že? Jasně, jde o snížení stavů černé, za nemalý peníz. Takže nadávat jen myslivcům za nečinnost není na místě.
Možná máte jiné zkušenosti než já, ale kamarád si udělal myslivecké zkoušky, chtěl do spolku, zamitnuto. Tchán čekal na přijetí 14 let. Podle mě to o něčem vypovídá.
Co to máte za vodoměr, že má impuls po 250ml?
Jinak bych rád udělal něco podobného jako máte vy - jen mám problém, že vodoměrnou šachtu mám mimo dům, takže by v úvahu přicházelo jen nějaké řešení s akumulátorem.
Úniky vody pod boilerem, umyvadly a kolem praček/sušičky jsem už vyřešil Jablotronem, teď mám před sebou tuto výzvu na vodoměr.
Zalévání se určitě dá vychytat - buď prodloužením kontrolního intervalu, případně tlačítkem pro odložení měření o x minut, kde x = třeba 60.
Teď nevím, jestli jsem tu odpověď odeslal. Používáme hydromess(.eu),ale umí to asi i sensus.
Nicméně ty hydromess mají jen suchý kontakt (bez baterie), u vás bych to potřeboval vidět. Protože tím pádem stačí do šachty přivést třeba 2x0.75 a Třeba jen 20 cm p. T. Protože standardně se tam pouští 24 vdc, je to bezpečné. Cpu atd. Uz pak bude v domr
Bezdrátová řešení jsou strašně komplikovaná, bastlil jsem něco takového z arduina, no fungovalo to, ale furt jsem si nebyl jistý.
Co to máte za vodoměr, že má impuls po 250ml?
Jinak bych rád udělal něco podobného jako máte vy - jen mám problém, že vodoměrnou šachtu mám mimo dům, takže by v úvahu přicházelo jen nějaké řešení s akumulátorem.
Úniky vody pod boilerem, umyvadly a kolem praček/sušičky jsem už vyřešil Jablotronem, teď mám před sebou tuto výzvu na vodoměr.
Zalévání se určitě dá vychytat - buď prodloužením kontrolního intervalu, případně tlačítkem pro odložení měření o x minut, kde x = třeba 60.
No my bereme hydromess(.eu), ale sensus to má snad také. Nicméně bych to u vás potřeboval trochu vidět - ten vodoměr dělá jen suchý kontakt, takže zařízení může být v domě a žádný proud nepotřebujete. Jelikož to zpravidla chodí na 24 V, stačí trochu prihrabnout ten přívod bez rizika úrazu el. Proudem.
Na aliku jsou bezdrátové vodoměry na baterii, ale z toho se těžko sosaji nějaká data, většinou to umí zobrazit třeba na mobilu, pravděpodobně za nějaký poplatek vám zpristupni databázi, ale to už je docela složité.
Že by byl nějaký vodoměr, který by dálkové spinal třeba ssd relé jsem neviděl a muselo by se to bastlit třeba z arduina. Ale to je ten kabel jednodušší
A řešil jste nějak protékající WC? Tam těch 300 litrů za 15 minut neproteče, nic to nevytopi, ale stojí to peníze. Algoritmus by byl něco jako "když je doba mezi 2 impulzy (tj. proteklo 10? litrů)z VDM kratší než 120 sekund po dobu delší než 15 minut, sepni výstup alarmu".
A máte na ventilu koncový spínač aspoň v poloze zavřeno? Abyste měl jistotu, že zavřel?
A hýbete občas ventilem?
My máme dost tvrdou vodu a nejsem si jist, že by to nějaká pružina zavřela po 3 letech nečinnosti. Mám problém zavřít ruční ventily, když něco na vodě doma dělám.
To nemám, ještě jsem necitil takovou potřebu. Každopádně měsíční spotřeby nejen vody si skládám do přehledu na mail, takže vidím nějaké anomálie.
Ale ten algoritmus hlídání protékáni mě nenapadla a asi by to šlo vzhledem k tomu, že mám 0.25 l/puls, bude to i dostatečně citlivé. Možná se to bude trochu hádat při zalévání, ale to se dá vychytat.
Vodu máme asi 1 mmol, s tvrdosti problém není.
Hezkýýýý. Ale asi to neřeší problém úniku vody mezi vodoměrem a podružným vodoměrem, i když takováto situace má pravděpodobnost 1 : 20 000 000 000.
A asi to také neřeší situaci prasklého a zároveň funkčního vodoměru, tak jak se to stalo dotyčnému.
A má to také nějaký záložní zdroj energie, kdyby třeba unikající voda zkratovala
elektroinstalaci a vypadnul hlavní jistič?
Zkusil bych na tom zapracovat a dotáhnout k dokonalosti.
Má a nemá
2.Krome průtoku sleduji též tlak studené i TUV vody, takže když to praskne před barákem, spadne tlak v systému (běžně 4,5 bar) a přijde email
3.Silovina je asi 2 m nad vodovodem a aby nastoupala voda takhle vysoko, je fyzikálně nemožné
4.Zalozni zdroj nemám, ale proto je tam ventil NC, tj bez proudu zavřeno. Lepší drobný diskomfort než průser
Dostal jsem se tedy na přijatelnou hladinu pravděpodobností nenadale havárie, kterou jsem ochoten akceptovat. Daleko pravděpodobnější mi přijde, že syn bude např. zkoumat kohouty na terase a nechá je otevřené.
3 roky nazpět. Praskl nám uzávěr před vodoměrem. Hlášení Vaku a bylo mi sděleno, že jejich je vodoměr a přípojka k hranici pozemku. Tudíž náš problém. Bydlím v rodinném domě.
Ano, bohužel to tak opravdu je. VAK vám ale nenutí jejich vodoměr, pouze předepisuje schválené typy, aby mohl centralizovat sber dat. Kdybyste si ten typ koupil a odborně nainstaloval včetně pečetě, nebude námitek.
Předpokládám, že od hranice pozemku k domu to potrubí VAK netahal.
Vlastní zkušenost, vodou se živím, takhle jsme to v jedné firmě realizovali. Ale také je pravda, že máme všechny potřebné certifikáty včetně oprávnění pečetit.
Pokud jsem to pochopil, tak to je čidlo do prostoru místnosti, kde je vodoměr a potrubí?
A co když je takováto místnost třeba odkanalizována? Nebo když voda uniká do zeminy nebo někam jinam z prasklého potrubí?
No já jsem to vyřešil podruznym vodoměrem s pulznim výstupem, malým plc a elektroventilem NC. Pokud proteče vodoměrem víc jak 300 l během 15 minut, ventil se zavře. Dohromady asi 5000 Kč, obě hodnoty jsou stavitelné a ještě mám celý systém bypassovany rucnim ventilem, kdyby vypli proud.
Ruka trhu je v poslední dobře hlavně o ceně a pokud nehrají fér, necháme si zničit ekonomiku. Dneska eshop musí jen na administrativu s Eko a obalovým hospodářstvím zaměstnat člověka, odvádět tučné prachy. Podobných poplatků je více. A pak samozřejmě CLO a DPH. Ten problém s nerovnými podmínkami je reálný a zavírat před tím oči je cesta do pekla.
Souhlas, ale jen částečně. Mě v Českých shopech vytáčí přístup. Nejprve musíte podepsat, co všechno eshop dělat nebude, pak vám nutí způsob dopravy, pak tu dopravu draze zaplatíte a když má výrobek vadu tak ještě obstrukce s reklamaci. A jako zákazník jste pro ně krajně podezřelý.
Když jsem nakupoval na eshopu v Polsku nějaké autodíly, byl to přístup daleko jiný, i když to neměli v nabídce, zařídili dopravu za hranice a duverovali mi, že za extra dopravu poslali fakturu se splatností místo aby zas vyžadovali platbu předem.
Ja tedy allegro víc než vítám.
Když to řeknu úplně jednoduše, nemáme žádné volné bagry, bagristy, kteří by čekali někde v garáži jenom na to, až jim vláda řekne: pojďte stavět dálnici. Ty zdroje jsou využity někde jinde, takže je vláda musí vzít z jiných činností a nasměrovat je do těch dálnic. Efekty pak nemusí být takové, jak si od nich možná někdo slibuje.“
Není to v rozporu s tvrzením, že se málo staví?
Není, ono se totiž málo staví, protože nejsou lidi, stroje koupíte vždycky. Například realizujeme teď jednu zakázku, kde mě kamarád přemluvil, abych do toho vyberka šel, jinak by se nepřihlásil nikdo. A státní správa se k vam chová stále stejně jak před 10 roky, buďte nám vděční, že jsme si vas vybrali.
Jelikož o různé marketingove experty, pr managery, gender managery neni nouze, chtělo by se to zamyslet, jestli opravdu je naše školství odpovídající potřebám společnosti.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Soap je mýdlo, vy hlupci, a také do mýdla se glycerin používá, nikoli do majonézy.
2 odpovědi
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Nikoli paní odbornice, mýdlo se vyrábí alkalickou hydrolyzou tuků, odpadním produktem je právě glycerin.
Nitracni směsi se z glycerinu vyrábí glyceroltrinitrat, což je je trhavina (a zároveň traskavina), nicméně spíše se používá do směsi s nitrocelulozou na výrobu bezdymych střelných prachů.
Jelikož základní surovinou pro výrobu majonezy je olej (tuk), je sdružení výroby mýdla a majonezy poměrně logické, protože na výrobu mýdla stačí i tuk horší kvality.