Nemusíte bejt matematik. Kupodivu život minimálně na základní rovině od nejjednodušších virů po člověka je rovnice a pěkně jednoduchá. Úspěšný je ten, kdo má nejvíc púspěšných potomků - tedy taková životní forma, která se rozmnoží, přičemž její potomci se rovněž rozmnoží. A v dnešním sociálním světě to například znamená, že to je forma, která se nikdy neobtěžovala prací, ale vyzná se v sociálním systému. V podstatě stejně jako Hitler si budoucí generaci vybíráme a uměle volíme.
Maturita z matematiky jsou ale kupecké počty plus základy statistiky. To je nutnost.
Zatímco "matematik" má základní povědomí o statistice a pravděpodobnosti, humanista tohle povědomí mít nemusí, spousta studentů je řízena jednoduchým, že když všichni na planetě na sebe budou hodní, tak svět bude sluníčkovej, duha a jednorožci. Taky když se začtete do bakalářek a diplomek, většina není stavěna na ničem jiném, než že "já si myslím".
Pokud řídíte stát a musíte dělat závažné rozhodnutí, musíte ho dělat na základě statistiky a predikcí, nikdy nejde udělat systém, kterým nepropadne nikdo. Pokud se snažíte řídit stát na základě smutných obrázků a srdcervoucích příběhů, tak to nemůže dopadnout dobře.
Obecně v přírodě nikdy nepřežívá a nemnoží se 100% jedinců, Lepší budoucnost pro všechny je nejhorší politickej populistickej nesmysl, co ale vypouští všichni bez ohledu na stranu.
Pokud řídíte stát rozhodně není dobré dát na řeči statistiků a predikcí od tzv. expertů v oboru (přestože většina z nich maturitu z matematiky asi mít bude). Řídit stát není jednoduchá a exaktní věda. Dokud budeme jako idioti každé 4 roky volit "řidiče" státu, tak to bude pořád vypadat, jak to vypadá.
To je tak, když humanista dostane do ruky statistiku. Myslí si, že prostě změní podmínky a excelovský chlívečky se vyplněj správně.
V první řadě bych zavedl to, že kdo chce na VŠ musí mít maturitu z matematiky. Byť jde na uměleckou, protože i když bude dělat nějakou metodologii, nebo nějakou statistiku, tak musí bejt pevnej v kramflecích a vědět, co dělá. Matematika v rozsahu střední školy není matematika, to jsou kupecký počty a měl by je umět každej.
V druhé fázi po pár letech bych maturitou z matiky podmínil volební právo a částečně i svéprávnost. Člověk, kterej neumí spočítat úrok si nesmí půjčit bez dozoru odborníka, kterej mu vysvětlí, co vlastně dělá. Člověk bez základní znalosti matematiky by neměl volit, protože nedovede prohlédnout základní populistické lži a spočítat si, že blábol, jako že doženeme v platech během 4 let Německo (a mnoho dalších, ale tenhle dneska vyčnívá), není reálnej.
Život není rovnice. Nemůžete zaručit, že matematik bude mít větší úspěch než humanista.
To Vám závidím. Já právě a především kvůli AI hledím do budoucna s těžkým pesimismem. Upřímně řečeno ji nesnáším. Vadí mi, že hrozí nahrazením právě kreativních, uměleckých profesí. Byl bych radši kdyby mi uvařila. Vyprala. Vyžehlila. Kdyby dělala všechny ty věci, co člověka dělat nebaví, ale ona místo toho jako první bere to, co lidi baví.
Pro mě základním znakem umění je, že je tvořeno lidskou bytostí. Jakékoliv umění. Pokud AI namaluje obraz, pro mě to má nulovou hodnotu a nezajímá mě to.
Ty opravdu kreativní umělce AI nikdy nenahradí. Myslím, že nějakou dobu bude trvat období, kdy bude potřeba tu AI nakrmit nějakými daty, protože jinak to bude stát za starou bačkoru.
Copak degradace. Ale jsem zvědav jak šikovná instalatérka přijde vyměnit bojler a bude ho sundávat ze zdi. S tím se nadřou statný chlapy a pak přijdou dvě sice šikovný ale průvan je zlomí v pase.
No nevim. Tenhle stát posledních víc jak 30 let hodně zaspal. Samá maturita a dneska i takový nakládají na letišti kufry do letadel protože jinak se uživit neumí.
Sundat bojler ze zdi dokáže každý a šikovná instalatérka si ho jistě před manipulací vypustí.
20
Sledujících
10
Sleduje
20
Sledujících
10
Sleduje
Povídejte, přehánějte, Pazdráte. 😄
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Na nošení dříví do lesa, jsem moc starý.
2 odpovědi