Chápu, že někdy je snazší nechat dítě chvilku v autě a rychle vyřídit nějakou drobnost. Je ale potřeba zajistit, že v autě stále pojede klimatizace a udrží tak dobré prostředí.
Když byli děti menší taky jsme to párkrát udělali. Nechali jsme ale auto s běžící klimatizací, zamčené a zapnutou mobilní chůvičku kdyby se probudilo a začalo brečet. To pak člověk pelášil fofrem zpátky.
Je to holt o rozumném přístupu a i nějaké té technice. Buď ji má a pak to lze nebo nemá a pak to holt nelze.
Ale je super, že si toho někdo všimnul. Dnes když jsem jel chvíli autem, tak během 10ti minut mi v autě stoupla při vypnuté klimě teplota o 20 stupňů ... to se ani pootevřeným okýnkem prostě nedá vyvětrat. Mohlo to dopadnout i docela špatně.
Je to jednoduché a psychologové to říkali od začátku a protože se to nehodilo tak byli a jsou ignorováni .... čím více budu tlačit tím se bude zvyšovat protitlak a vzájemná agrese a skončí to občanskými nepokoji.
Nelze přeci očekávat, že když budu omezovat utlačovat a pod, tak se nic nestane. Část lidí to zlomí a podvolí se, ale za cenu, že další část se jen mnohem více zatvrdí a radikalizuje. Kdo toto nechápe, neměl by lidi řídit ... asi by tam pak moc politiků a vedoucích nezbylo, ale realita je taková, že jen málokdo je schopen skutečně vést lidi.
Netvrdím, že napadání lidí nějak obhajuji či podporuji, ale chápu proč to vzniklo a že se to bude při současném směru jen zhoršovat. A mimochodem když zaženete i mírumilovného psa do kouta a a bude si myslet, že ho chcete bít, tak na Vás s velkou pravděpodobností prostě zaútočí a není to jeho vina, ale Vaše, protože jste mu z jeho pohledu nedali jiné východisko!
Ještě tam chybí:
Zinek, Selen, vitamin D a Vitamin C (aspoň 1000mg / den)
Vitamíny si neublížíte ani když nemáte teplotu !
V případě teploty nad 38 je pak možné ještě spolu s acylpyrinem brát např. Groprinosin (tady nelze koupit volně, ale v Polsku je to třeba volně prodejné). Následně pak případně Dexametasone aby byla utlumena případná nežádoucí přehnaná reakce organismu.
A rozhodně na prvním místě je klid - nezatěžovat organismus fyzickou ale i náročnou mentální činností.
Tak studie u mužů byla dělána 3 měsíce po vakcinaci a přitom výroba spermie trvá pravé cca 3 měsíce. Takže projev případných negativních účinků bude nejdříve 14 dni až měsíc posléze. Vlastně svoji studii jejím závěrem shodili, protože sami řekli, že test provedli u mužů ještě předtím než příslušné spermie mohly dozrát.
U žen ta studie nějakou váhu má. Sice malý vzorek a jak sami uvedli, tak neřešili problémy typu menstruačního cyklu ale OK.
Udělal jsem si jedno zamyšlení kolem toho, jak by očkování muselo probíhat. Předpokládejme tedy, že máme v ČR 10mil lidí ... je to sice víc, ale pro zjednodušení je to počet, který by naši politici chtěli mít oočkované.
S ohledem na účinnost očkování, tak je zapotřebí toto provádět 2x ročně, přičemž to nejdůležitější je před začátkem "sezony". Toto očkování musí proběhnout rychle během maximálně cca 2 měsíců, aby vydržela nějak účinnost hlavně na start sezony.
Takže 10 mil dávek vyočkovat za 2 měsíce tzn. cca za 50 dní. To znamená očkovat po tuto dobu nonstop v průměru 200 000 vakcín denně. Myslí si někdo, že je to reálné číslo? Že je možné toto zrealizovat ?
Takže po tuto dobu se bude většina zdravotníků místo péči o pacienty věnovat očkování?
Imunita, kterou si politici myslejí, že očkováním vytvoří bohužel ale nikdy nevznikne. To už je na číslech snad celkem patrné. Ano, je problém s přetížením nemocnic. Tak pojďme řešit, proč jsou přetížené. Proč tam končí tolik lidí. Jak je léčit, aby se tam nedostali. Tato léčba je možná. Nikdo netvrdí, že je na 100%, ale to není zapotřebí. Stačí bohatě 80%. Když se v nemocnicích objeví jen 20% lidí, co tam nyní je, tak by proboha neměl nikdo kolabovat a nestíhat.
Hlavní co je v případě Covidu nutné, tak je okamžitá léčba respektive nastartovat imunitní systém daného jedince a podpořit jeho fungování. Léky a vitamíny k tomu jsou. Musí se ale začít používat hned. A co se týká jejich odzkoušení, tak spousta z nich se používá desítky let a stojí vyloženě pár korun (100-200).
No podle toho, co napsali ... tzn. jeden týden se rozodli neočkovat a druhý týden chytili covid, tak i kdyby se rozhodli očkovat, tak ten covid chytili a je otázka, jak by to dopadlo. Nemyslím si, že by to bylo lepší. Ještě by se u některého z nich mohla objevit nějaká negativní reakce. Takže tento případ opravdu není ukázka toho, že jiné rozhodnutí by jim nutně muselo pomoci.
Pokud jde o vlastní rozhodnutí, tak na něj mají právo ... zatím ještě máme možnost demokratického rozhodnutí a ne diktaturu. Nicméně ano - za své rozhodnutí si nesu odpovědnost a v tomto případě to bohužel skončilo pro paní špatně.
Zkusil jsem ze statistických dat odhadnout chybějící číslo o celkovém počtu lidí, kteří v nemocnice měly evidované v těžkém stavu. Bohužel tato čísla nejsou samostatně dostupná, taže jdem si spočítal, mezidenní přírůstky lidí v těžkém stavu (pouze ty navyšující). K tomu jsem pak připočetl 1/4 lidí, kteří byly v těžkém stavu před 14ti dny ... to beru jak "obměnu" kdy po 14ti dnech pacient z těžkého stavu přejde do lehčího a nebo bohužel zemře.
Vychází to na 42 + 143 = 185 lidí v těžkém stavu za 07-08/2021.
Jestliže 26 z toho bylo očkovaných, tak by to mělo být okolo 14%.
Pokud vezmu proočkovanost rizikovější části populace (tzn. 50+), která je 30,66%, tak bylo snížení rizika těžkého stavu u očkovaných cca 50%. Každý ať si to přebere po svém. Za mne to není zas tak skvělé.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Je zajímavé, že se nikdo nepozastavuje nad tím, že pan Rakušan - ministr vnitra zodpovídající i za ochranu soukromí, svým činem úmyslně porušil soukromí cizí konverzace, které slyšel a prezentoval jej veřejně aniž by k tomu měl od příslušných osob udělen souhlas.
Tomu říkám slušný gól do vlastní brány.