Truchlení nikomu život nevrátí. Není to o neúctě. Život jde prostě dál. Mára nahoře prožil peklo a to si s sebou ponese až do konce života. Jak se s tím vyrovnává, je jeho věc. Obdivuji jeho sílu neuzavřít se do sebe a užívat život naplno. Horolezectví je prostě někdy kruté. Čest památce pana Húserky a hodně sil blízkým i kamrádům...
Tak za prvé, ta voda se někde musela vzít, tedy odpařila se z oceánu kvůli vysokým teplotám (ne díky letadlům s "práškem"). Za druhé, čím je vzduch teplejší, tím v sobě udrží více vodní páry a tedy i případné srážky mohou být intenzivnější (a to bez ohledu na letadla). Za třetí, záplavy postihly větší část území a tento jev se v pouštních oblastech prostě občas vyskytuje (viz. rozsáhlé záplavy v Libyi 2023). Za čtvrté, i kdyby ovlivňování počasí fungovalo (a zatím to nikdo vědecky neprokázal), vůbec netušíme, jak velký vliv by toto "krmení oblaků" mělo na výsledné srážky (1%, 10%, 50 % ?). Oblast, kterou byste museli "naprášit" by byla velmi rozsáhlá a množství použitého materiálu enormní. Cílené ovlivňování počasí je teoreticky možné, ale výsledky jsou rozporuplné a vědecky neprokázané.
Je třeba si uvědomit, že El Niňo nepůsobí na evropský kontinent přímo, protože jsme prostě od něj daleko. V USA může být krutá zima, zatímco v Evropě bude teplo nebo naopak. Klima je složitý systém ovlivněný spoustou faktorů a zatím nejsme tak daleko, abychom všemu do detailu porozuměli. Proto bych byl velmi opatrný v hodnocení nadcházející zimy, která může přinést řadu zajímavých sněhových i mrazových epizod bez ohledu na prognózy.
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
"Její úlomky zasáhly cestující a členy posádky a poté explodovaly poblíž letícího letadla". Tomu všichni porozumí, jak se to vlastně stalo :-)
1 odpověď