Bohužel, to není moc jasnné kritérium. Je to nějaký bodový systém hodnocení projektu. I když se může jednat o menší bodové hodnocení, nemusí to být levnější technologie. Je to nějaký poměr vůči celému komplexu parametrů.
Mám na to jiný názor. Cena bývá ve finančním kritériu podstatnou položkou. Možná máte víc informaci, čerpám z článku.
Hnev na policii je zcela opravneny, protoze podle spousty lidi situaci brutalne podcenila a pak se bila do prsou, ze to vlastne zvladla skvele. 2 hodiny je dost dlouha doba na to vlitnout do vsech fakult, zastak hodne jich neni... samotny zasah ohodnotit laikem nejde, ale potom, co dostali oznameni, ze ten terorista zastrelil sveho tatu, policie v nasledujicich minutach jednala dost liknave.
Kontrola v hlavní budově byla odfláknutá a monstr akce v Celetné při zásahu proti sebevrahovi přehnaná. Vynikající práce "policejnich pěšáků" byla zmařena neschopností velení.
Jj. špatný Ruský plyn v r. 2018 = 1,17Kč / 1kWh,
dobrý Americký plyn 2024 = 2,82Kč/1kWh
Špatná ele. z uhlí a jádra v r. 2018 = 5Kč / 1kWh,
Dobrá ele doplněná těmi levnými OZE v r. 2024 = 9,26Kč / 1kWh
obé při přibližně stejné roční spotřebě a smlouvě na 3 roky.
Nustálé navyšování poplatků za distribuci díky těm slavným Občasným Zdrojům Energie. Taková je pravda. A s tlakem na nesmyslné OZE bude hůř.
5 Kč/kWh v roce 2018? Komu jste to platil? To vás pěkně natáhnul, cca 2,5Kč/kWh.🙂
a kolik hodin denně pane Berko 1 milion domácností dle vašeho „erudovaného“ názoru potřebuje tento příkon ? Mimochodem oba asi víme , že 3GWh ( nezapomínejte při svém vzdělání prosím na jednotku času 😄 ) denně je v celkové spotřebě ČR číslo když ne marginální, tak zcela jistě minoritní...a hovořit o stabilních zdrojích s výrobní cenou 200eur za MWh mi připomíná komentáře zelenoeuro soudruhů z NDR. Jejich vize se dnes těžce podepisuje nejen na našich peněženkách, ale i na stavu hospodářství celé EU, protože obnovitelné zdroje jsou dobrým doplňkem, nicméně hrůzostrašným pánem....
Proč oslovujete pana Moru pane Berko?
Tato krátkodobá akumulace vypadá pro někoho možná hezky, ale ve skutečnosti je hrobařem jaderné energetiky. Jádro nemá ekonomicky šanci a nazývat to přirozeným vývojem je totální úlet. Jde jen o business, o zajištění spolehlivé dodávky EE nemůže být řeč. Místo jádra se budou stavět paroplynky a Nord Stream bude potřebovat rychle opravit.
Proč do kina? To snad dneska není potřeba chodit do kina jen kvůli tomu, aby se člověk dostal k cizojazyčnému filmu. Mimochodem, i v té škole někteří učitelé běžně využívají videa. Vyberou třeba pohádku odpovídající úrovně, pustí ji dětem a potom si s dětmi o té pohádce v angličtině povídají a celé to doplní aktivitami, které se k té pohádce vztahují. Nedávno jsem měla možnost jednu takovou hodinu angličtiny sledovat. A zírala jsem, jak dětem ta angličtina šla, jak se dokázaly už v té třetí třídě krásně domluvit. Dobrý učitel se dokáže přizpůsobit době, ve které učí, využít vymožeností, které mu doba skýtá, ku prospěchu věci. A své uplatnění jako učitel najde i v dnešní době.
A proto je naše školství v tak zoufalém stavu.
Němčinu jsem měla jen krátce, ale učili jsme se ji podobně jako tu angličtinu. Stejně tak jsem se učila španělštinu a ivrit (moderní hebrejština). A co se týče těch filmů a seriálů, tak docela často koukám na něco v portugalštině, italštině nebo polštině a docela z toho pochytávám slovíčka asi, neb se mi občas stává, že si nezapnu titulky a všimnu si toho až třeba uprostřed a normálně rozumím.
Nějak nevím, proč by zrovna němčina měla být nějakou výjimkou. Potažmo nechápu, proč to podle vás platí jen o angličtině. V čem je podle vás němčina nebo angličtina tak speciální?
Vy jste geniální jako málo kdo. Proč chodí děti do školy, když jim stačí chodit do kina? A těch zbytečných učitelů.
No ale proč si musí procvičovat paměť na něčem, co jim nejspíš k ničemu nebude? Proč si to to dítě nemůže procvičovat na něčem dle svého zájmu? Nebo na něčem, u čeho je větší pravděpodobnost, že to bude potřebovat?
A slovíčka opravdu není potřeba biflovat. Naopak si myslím, že už se to snad ani moc nedoporučuje. Už ani já jsem se od druhého stupně neučila slovíčka biflováním. Člověk prostě četl články, poslouchal ukázky a mluvil. Když nějaké to slovíčko neznal, našel si ho ve výkladovém (!) slovníku, nebo význam pochopil z kontextu. A slovíčka se naučil tak nějak mimoděk. A dneska je to už naprostá pohodička. Člověk se prostě začne koukat na filmy a seriály v angličtině a po nějaké době zjistí, že vcelku dobře rozumí, aniž by se nějak moc snažil.
V angličtině. Dejte prosím odkaz, jak to funguje v němčině a jiných jazycích.
Metodiku výuky angličtiny jsem studovala na Cambridge.
To o Vašich výsledcích nic nevypovídá. Jestli jste nestudovala němčinu v Mnichově a ruštinu v Moskvě, tak nemístně machrujete.🙂
Kolik studentů jste přivedla k úspěšné maturitě a státnici z angličtiny nebo němčiny? U učitele je důležité nejen co se sám naučil, ale co dokáže naučit studenty.
Cože? Jaké biflování slovíček? Jste asi 30 let nazad. Slovní zásoba se dnes učí v souvislostech, kontextu. Jako angličtinářka vím, o čem mluvím. To, co si pamatujete z ruštiny (deníček na půl) se již praktikuje jen u velmi starých učitelů nebo učitelů mizerných.
To platí možná u angličtiny jako základ, ale v němčině nebo ruštině to neobstojí.
7
Sledujících
0
Sleduje
7
Sledujících
0
Sleduje
Taky Trumpovi fandím.
Ale pokud Trump nebo NATO nevyšle na Ukrajinu vojáky, tak jaké páky na to vyjednávání bude Západ mít?
Odkaz 1
10 odpovědí
0
Sledujících
6
Sleduje
0
Sledujících
6
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Zatím to vypadá na kapitulaci Ukrajiny a Orbán uvítá Putina v Budapešti. Bez vojáků se nedá válčit a Ukrajině příští rok dojdou. Putin si je nakoupí i bez mobilizace. Evropa machruje, jak zatočí s globálním oteplováním a není schopna ani rozjet pořádně zbrojní průmysl. Mírové záruky na papíře jsou, jak je vidět, na nic.
1 odpověď