Jako vzdy… ceske hudry hudry. Nespokojenost nespokojenost. At to je Covid, vlada, duchody….
Nevím co do vás vjelo, ale vodík je doopravdy slepá cesta. Sice z výfuku jde pára, ale výroba vodíku rozhodně není šetrná k životnímu prostředí. To už jsou lepší elektroautobusy nebo trolejbusy... Tady si jen nějaký lobista namazal kapsu jinak je to k ničemu, spíš krok zpět
Quiet quiting je úplně něco jiného a autor se tu jen ztrapňuje, když píše o něčem, čemu vůbec nerozumí. Quiet quiting je "tiché odcházení" kdy zaměstnanec nechce pro firmu pracovat, ale sám nedá výpověď. Nedělá téměř žádnou práci a jen "tiše" čeká, až si toho někdo všimne a vyhodí ho. Je to populární především v USA u online prací.
Jen by mě zajímalo, co lidí nutí dát za telefon 40 - 50k? Co navíc tak úžasného nabízí od telefonu za cca 10k?
P.S.: Ale Apple už nějak měkne s tou startovací cenou, měly ty modely začínat na těch 50k 😉
Pokud Vás doopravdy zajímá rozdíl tak hlavně rychlejší procesor( jde poznat rozdíl), Lepší foťák + video, hlavně optická stabilizace, a taky lepší displej. To je hlavní rozdíl mezi 10k a 20k. Já mám dražší telefon hlavně kvůli práci, ale zase levnější notebook. Ale iPhone nemáma 🤣 to Max. začíná na 37k to je prostě magořina
Opět varuju, lidstvo by si s vodíkem nemělo zahrávat. Veškeré úniky vodíku totiž způsobí, že uvolněné molekuly vodíku, které jsou velmi lehké vystoupají na vrchol zemské atmosféry, kde je sluneční vítr strhne do volného vesmíru. Proto se na Zemi volný vodík ani helium ve větší míře nevyskytují - vše uniklo do vesmíru. Vodík má velmi mrňavé molekuly, které proniknou kdejakým materiálem, a ani při spalování nebo průchodem palivovými články se nikdy nespotřebuje na 100 %. I kdyby ho uniklo jen 1%, pak při miliardách vyrobených tun na celé planetě ročně by byly úniky v desítkách milionů tun. Uniklý vodík už se nemůže svázat zpět na vodu a na Zemi začne mizet voda a přibývat nevyužitého kyslíku. Ve zvýšené koncentraci kyslíku začínají hořet věci, o kterých si myslíme, že jsou nezapálitelné. Jestliže soláry mají účinnost 20% (kéž by celý den) a elektrolýza vody 50% a další energii sežere zkapalňování nebo stlačování, jaký to má celé smysl? Příroda ukládání energie do vodíku nepoužívá. Asi se taky bojí ztráty vody na Zemi. Největší šílenost je návrh EU, aby se úniku zemního plynu dodávaného z Afriky potrubím zabránilo tím, že se v Africe plyn převede na vodík a ten se potrubím dopraví do Evropy. To už je opravdu na Chocholouška. My naopak potřebujeme vodík metanizovat a ten používat jako umělý zemní plyn (chemicky CH4).
Vodík je výbušná mrcha, hořící rychlostí 1200 m/s. Vzducholoď Hindenburg ukázala, co dovede a první veřejná čerpací stanice na vodík v Evropě (někde na severu) už taky neexistuje, protože vylítla do vzduchu a těch průserů bude přibývat.
Hezký román, ale vodík ani hélium takto "neutíkají" pokud jsou koncentrované v balónku tak ano, ale pokud je vypustíte, tak se smíchají s okolním vzudech a jednotlivé molekuly nahoru neletí.
Jinak ano, vodík jako pohon pro auta naprosto k ničemu. Nebezpečný, špatně se s ním manipuluje a energeticky neefektivní.
48
Sledujících
0
Sleduje
48
Sledujících
0
Sleduje
Nechápu, že osmiletý dítě spolkne nějaký kuličky, a pak ho ani nenapadne, že by mu mohlo být špatně z toho. A v Anglii neposílají s bolestí břicha na sono/RTG? Předpokládám, že tam by příčinu bolesti odhalili.
7 odpovědí
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
V Anglii je problém s NHS - státní zdravotní systém. Je zdarma a tak přetížený, že každý problém doktoři řeší paralenem. Potom to takto dopadá. S kamarádem, co měl zlomeninu a tekla mu z hlavy krev jsme čekali na pohotovosti 8 hodin na ošetření. V ČR by udělali RTG, nebo alespoň něco.