Schizofrenní postoj Německa je celkem logický. Spolu s Ruskem dlouho plánovali, jak budou opět "pást" celou Evropu, když tu najednou se objevila ta neposlušná Ukrajina. Třeba nezapomenout, že první pomoc SRN na Ukrajinu byly zrezivělé helmy. Nyní, když už je jasné,že Russko válku nevyhraje, je třeba z toho opět vytěžit maximum - nedodáním klíčových zbraní na UA se jí zamezí rychlému vítězství a naopak se umožní agresorovi UA co nejvíce poničit. Německo se pak stane klíčovým renovátorem zničené infrastruktury a jeho průmysl se opět na této válce napakuje. Proč chce Scholz po 2 letech války volat Putinovi? Nikoliv aby ukončil válku, ale aby zjistil, jestli jsou Russáci ještě pořád tak trochu kamaraden s Němci a jestli spolu opraví Nordstream 2...víme??
Naše těla jsou dosud ne zcela pochopený biologický stroj řízený mozkem ne nepodobným kvantovému počítači s programem v genech a řada genů se nepředává jen z generace rodičů, ale prarodičů a prapra... Velká spousta procesů, ale i orgánů v těle je zálohována (zdvojena), ale z nějakého důvodu zhruba po 50 letech věku postupně procesy probíhají již nezajištěně a začíná selhávat i správná obměna buněk. Je zjevné, že náš tvůrce neměl zájem, abychom se dožívali příliš vysokého a neproduktivního věku dokud naše civilazce nedojde k bodu všeobecného "osvícení".
Článek poněkud hloupě vyznívá, že venkovské hospody krátí daně. Nutno se však na problém podívat z nadhledu. Opravdu si (i autor) myslíme, že naše daně jsou státem vydávány smysluplně?? Jsme ve stavu, kdy "ti nahoře" nepočítají drobné a bez uzardění přenášejí své dluhy na naše potomky. Celý systém je nastaven tak,že ti, kteří jej využívají nejvíce (rozuměj - berou dotace, mají zákonem stanovené tarify, mzdy zaručené státem, oligopolní podnikatelské struktury a na stát napojené mafie) platí relativní daně mnohem menší a díky své "síle" mají i možnost daně ulívat ve velkém. V potaz nutno také vzít tzv. rozpočtové určení daní, které výrazně zvýhodňuje obce a města s větším počtem obyvatel (kde je ta rovnost??), byť i já bych byl příznivcem menšího počtu obcí a spojení malých.
Kolik na daních "ulije" taková vesnická hospoda?? Jedině tak ty úplně nejmenší s min. obratem, ty větší musejí platit DPH a jsme někde jinde. Sečteno a podtrženo - společenská "nebezpečnost" malých vesnických hospod, které neberou karty, je mnohem menší než sám systém výběru a přerozdělení daní. Nepochopení této skutečnosti (o které mj usiluje i ANO svým EET) povede k zániku mikroslužeb a totálnímu zchudnutí a vylidnění venkova, to chceme???
Jestli tohle individuum bude novým presidentem USA, tak nás ochraňuj Bůh.
Na druhou stranu je vidět, jak nepříjemné to bylo i jeho spolustraníkům, jak se museli přemáhat a jak hluboko klesli. Ne nepodobné jednomu našemu "Trumpovi", avšak AB nemusí ani tančit a jeho pohrobci poskakují jak píská, že ANO??
Na příkladu firmy ČEZ je vidět, že to není jen o akcionářích a jejich přání udělat co největší zisk. Stát vlastní 70% akcií, takže jeho vůle je rozhodující a pokud by uměl vše řádně zmenežovat, tak jsou minoritní vlastníci a jejich zájmy v podstatě nezajímavý. Pokud by se např. většinový vlastník rozhodl, že žádné dividendy vyplácet firma nebude a bude zisk používat pro rozvoj firmy a nechal to schválit na valné hromadě, tak jsou menšinoví akcionáři v pytli, a i kdyby se soudili jak o život, tak neuspějí. To stejné platí i o cenotvorbě a způsobu prodeje jejich produktů.
Jenže problém je, že významní "minoritní" akcionáři mají současně vliv na majoritního vlastníka a ten - volky nevolky skáče, jak pískají. A vlády, které chtěly s tímto něco udělat povětšinou padly.
Správně by měl název článku znít - proč Češi platí - téměř za všechno - nejvíc v Evropě?? Odpověď : protože máme nejrozbujelejší systém klientelistického kapitalismu (pro méně chápavé, mafie ovládající téměř vše lukrativní). Mafie prostě ovládá jakýkoliv lukrativní segment trhu, kde lze jen těžko nebo vůbec ustavit konkurenci a které ovládají monopoly nebo oligopoly. Navíc i pravidla takto pokřiveného trhu stanovuje mafie a vždy tak, aby se vlk nažral a ovce zůstala celá. Typickým příkladem budiž prudký nárůst státem regulované distribuce elektřiny zdůvodněný nutností inovace sítí kvůli FVE. Ale výhody FVE využívá jen něco kolem 10% spotřebitelů a těch stejných 10% stát obdaroval štědrými dotacemi (které povětšinou schlamstly mafiánské firmy s předraženými cenami). A stát, místo aby korektně stanovil poplatek za distribuci podle typu spotřebitele (bez a s FVE), tak to lehce napaří všem! Tady je krásně vidět dokonce celá organizovaně působící mafie...a my se budeme honit za nějakými lobisty, že si ulili 10 haléřů z jízdenky, abychomu mu pak poplatili miliony za odškodnění....
Pan Michael je obdařen mimořádným úsudkem pro nebezpečí a vždy uměl "zatnout do živého", teď i v textech písní Pražského výběru, kde i s použitím jinotajů obratně napadal tehdejší režim (Proč jen já, měnit styl stále mám? ..Lidi jsou různý a různý koníčky maj...atd). Moje generace je milovala a komunisté z něj měli panickou hrůzu. Bohužel si neuvědomil, že naše země v r.1989 byla již notně "vylidněna" (rozuměj - lidé, kteří představovali pro komunisty největší nebezpečí byli eliminováni) a ti co vytrvali, nebyli v kvalifikované většině, aby zvrátili plán zosnovaný StB na pokojný "převrat".
A ted z druhe strany... lide k sobe byli slusnejsi rodiny se casteji schazeli stejne tak i sousede treba u zabijacky, sousedky si navzajem hlidali deti, ty starsi hodili bez problemu ven nikdo je nemusel hlidat a nikdo nemel strah ze je nekdo zbije nebo unese, problemy mezi sousedy nebo v hospode se resili rvackou ktera vetsinou koncila u piva, pracovat museli vsichni podpora jako dnes neexistovala, po sichte si tata zasel na pivo ze svymi spolupracovniky at uz meli barvu jakoukoliv tenkrat se to neresilo, na to ze se rika ze dnes jsou lepsi prachy tak tata za komunismu delal ve statnim podniku a uzivil 6 clenou rodinu dnes by museri robit oba rodice aby uzivili 4 deti. Prazdniny jsme sice netravili u more ale zato jsem si je poradne uzil u dedy na chalupe, rano jsem vylezl ven a az vecer jsem dosel, jidlo jsem vzdycky vyskemral u nejake hodne sousedovic babicky kde jsme si zrovna hrali, i kdyz mobily neexistovali stacilo vyjit na ulici zahvizdat a najednou vas byla parta alespon 10 decek, ucitele byly prisni ale diky tomu jsem si v mladi dokazal uvedomit co muzu a co ne... dnes nemaji takrka zadnou pravomoc. Ne vsechno je jen o penezich, technologii nebo zuvotnim stylu sice tenkrat toho hodne chybelo ale obycejni lide k sobe byly slusnejsi a pratelstejsi
Jj, lidé byli slušnější a klidně Vás udali za poslech Svobodné Evropy nebo za tisk nějakých letáků. Byla to falešná slušnost
Ještě bych dodal, že komunisté k upevnění své moci nepotřebovali chytré lidi, ale jen a pouze oddané a tak taky činili. To totální zaostání totiž taky způsobil nedostatek řádného a vysokého vzdělání (které bylo opravdu jen pro někoho) a několikanásobná emigrace špiček. Bohužel ten zdecimovaný průměr tady nebyl schopen odporovat zrůdnému komunistickému režimu a díky našemu "sametu" bohužel umožnil, aby komunisty řádně propachtovaní funkcionáři dál nám vládli - vlastně až doteď. Bude trvat dvě generace, než se úplně zbavíme "nánosu" průměrnosti a přestaneme pořád hledat nějaké přednosti života za oponou, skoro jako v kriminále.
0
Sledujících
1
Sleduje
0
Sledujících
1
Sleduje
Tato a podobné diskuse mi připadají jako zájezd pacientů z psychiatrické kliniky. Autobus se ale porouchá, tak řidič zastaví, otevře kryt motoru a hledá závadu, přičemž pacienti kolem něj poletují a jeden dokonce pořvává : "Já vím, co tomu je, já vím". Po hodině to řidič vzdá a ptá se toho pomateného, aťz tedy řekne, co tomu motoru je. A pacient odpoví : "je to pokažený, pokažený".
Vidíte se někteří v tom vtipu???
1 odpověď