Tomuhle pokusu moc nerozumím. On totiž nedává ani moc logiku z hlediska peněz. Hrát na stadionu s kapacitou cca 5000 diváků vs 9 300 diváků i kdyby lístek stal 500 Kč znamená rozdíl v příjmu až 2,15 M přičemž Boleslav by zaplatila tak 200 000 za pronájem to je pořad čistý zisk skoro 2 M na zapas navíc.
V Boleslavi by přišly 3.000 lidí i na Real.
Petře, kupní smlouvy nemůžeš získat dálkově, pro ní si musíš dojít osobně na katastr a tam se identifikuješ jako osoba, kterou zapíšou do protokolu.
Pomocí dálkového přístupu není ani potřeba na katastrální úřad chodit osobně. Pokud je listina digitalizovaná, což je po roce 2008 většina, lze ji mít staženou prakticky za pár minut.
10 údajů je málo. Pokud potřebuji kvůli závodům v orientačním běhu zjistit vlastníky dejme tomu 40 lesních pozemků... abych si na to vyhradil 4 dny? Řešením by bylo, kdyby mi to označilo po jednom dotazů napr. všechny státní lesy, po druhém všechny lesy obce X, po třetím všechny lesy obce Y...
To už na katastru funguje i dnes, jmenuje se to “Přehled vlastnictví”.
Řešení je jednoduché, narovnat práva nájemník - pronajímatel, pak každý rozumný majitel být pronajme, přece nenechá na zemi ležet peníze. A když to takhle bude, tak se můžeme bavit o dodatečném zdanění prázdných nemovitostí.
Řešení je spíše ve zvýšení daně z nemovitosti, která sníží atraktivitu nemovitosti jakožto investičního aktiva.
Bohuzel nemate pravdu. Smlouvu sice dokladat musite, ale opravdu si nemuzete myslet, zenkatastr cte vsechny smlouvy. Dovedete si predstavit, kolik lidi by se muselo venovat smlouvam? To by pak prepis nestal 2000, ale 20000. Zkontroluji pouze zakladni udaje jmena adresy atd. Na vecne bremeno musi byt zvlastni smlouva a nova zadost po zapsani. Kazdy ukon je zpoplatneny. Prepis 2000 i vecne bremeno dalsi 2000. Jinak lidska tragedie obrovska. 😢😢 Dcera doslova a do pismene za vsechny prachy.
Katastrální úřad čte všechny smlouvy, to je i jeho úkol. Poplatek platíte 2.000, ale můžete zároveň na základě jedné smlouvy klidně převést vlastnické právo, ale i zřídit věcné břemeno. Separátní smlouvu na zřízení věcného břemene nepotřebujete.
Tomu taky nerozumím. Pokud by bylo věcné břemeno sepsáno zvlášť, tak ano. Ale v článku je, že bylo součástí darovací smlouvy a tu musí předložit na katastru. Nechápu, jak je možné nezapsat ho.
Katastr nemovitostí Vám zapíše pouze a jen to, co navrhujete zapsat v NÁVRHU NA VKLAD DO KATASTRU nemovitostí, což potřebujete doložit dokumentem = smlouvou (darovací / kupní atd.).
Příklad: uzavřete kupní smlouvu (prodáváte například 10 pozemků), ale v návrhu na vklad do katastru nemovitostí budete navrhovat převod vlastnického práva například pouze k 5 (důvodů k tomu můžete mít X, například rozložení splatnosti kupní ceny apod.). Katastr Vám přepíše vlastnické právo pouze k 5 pozemkům.
Protože abyste mohl pobírat v ČR důchod, musíte do toho systému nejdříve 35 let přispívat. Dosažení důchodového věku je podmínka nutná, nikoliv však jediná. V opačném případě nemáte na důchod vůbec nárok, čili pánovi chybí 15let. Také to byla první věc, která mě praštila do očí, že tady nám někdo věší bulíky na nos.
Jak už jsem psal níže, do doby pojištění se na základě mezinárodních smluv může započítávat i odpracovaná doba v zahraničí. Konkrétně s Ruskem např. ČR takovouto dohodu má.
Jenže na to, aby mu tady vznikl nárom na důchod musí tady pracicat a odvádět daně a pojištění nejméně 25 let. Takže se divím já, že nechápete.
Existuje mezinárodní smlouva mezi RF a ČR, která říká, že se Vám do doby pojištění započítává i doba z druhého státu. Takových smluv má ČR uzavřeno vícero. Čistě hypoteticky mohl pán pracoval třeba 10 let v Rusku a 15 u nás a dostal by český důchod.
Tento článek je zavádějící, novinářský amatérismus. 80 léty občan z ruské federace si stěžuje na šikanu ze strany banky, peníze jsou mu jedno to už je zarážející, od svých 60 do 80 let žijící v ČR a pobírá český důchod. Nemožné. Novinář by měl ověřit fakta před tím než vypustí takovou senzací. Žádám o smazání tohoto článku!!
Proč by to mělo být nemožné?
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Stadion San Mamés v Bilbau se stavěl od 26. května 2010 do 25. srpna 2014. Pojme 53 331 diváků a jeho výstavba stála 211 milionů eur. Mnohem menší stadion bude Sparta stavět 11 let a bude stát 4,5 miliardy Kč? Ukázka stavebnictví v ČR!
4 odpovědi
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Do té doby jsou podle všeho započítávána veškerá povolovací řízení. Ne, že by to nebylo i tak smutné, ale samotná stavba půjde určitě rychleji.