Nemusíme rušit důchody aby bylo 5% na obranu. Stačí, když zrušíme z téměř půl milionové armády státních zaměstnanců 20%, 100% politických neziskovek, většinu nejrůznějších pseudoústavů ze kterých stát nic nemá a jenom je platí, zredukovat počet obcí na úroveň před rokem 1989, protože aby platil stát starosty a další aparát v každé Horní - Dolní dědině je zbytečný přepych, zredukovat Městskou policii, která narostla do obřích rozměrů a která stojí např. jedno krajské město 300 milionů ročně a tak by se dalo pokračovat. Ale to by museli mít naši politici "koule" a osobní statečnost, kterou samozřejmě nemají a politiku berou jako celoživotní dobře placený džob bez konkrétní zodpovědnosti za kvalitu odvedené práce.
Zapomněl jste, že u nás platí zákon " To nejde".
Dobrý den, Baťovi zaměstnanci měli také podíl na zisku:
Účast na zisku a ztrátě byla ve firmě Baťa zavedena v roce 1924. K zavedení účasti na zisku a ztrátě vedly Tomáše Baťu technické zkušenosti, neboť došel k názoru, že dělníci, kteří dostávali individuální akordní mzdu, mysleli výhradně na svůj prospěch a nestarali se o to, provádějí-li svou práci tak, aby v ní mohl nejbližší následující dělník bez problému pokračovat.
Smyslem zavedení účasti na zisku a ztrátě bylo tedy snížení výrobních nákladů a zajištění plynulosti výroby. Individuální zájem dělníka jako jednotlivce byl nahrazen kolektivní odpovědností jednotlivých dílen.
Vyúčtování dosaženého zisku muselo být provedeno jednou týdně. Účastník si musel být schopen vypočíst sám svoji účast. Účast na zisku a ztrátě nebyla poskytována všem zaměstnancům firmy. Hmotně bylo zainteresováno asi 30% zaměstnanců. Zaměstnancům byla připisována jednou týdně na osobní konta a zůstatky na těchto účtech byly v době trvání pracovního poměru úrokovány 10% ročně. Tak byla současně naplňována funkce kauce za případné škody a ztráty, které byly prokazatelně zaviněny dotyčným pracovníkem. V případě ztrátového výsledku se pracovník podílel také na ztrátě a byl proveden odpis z jeho osobního účtu.
V roce 1924 činila průměrná týdenní účast na zisku zaměstnance firmy Baťa 50 korun, v roce 1931 to bylo již 98 korun. U vysoce výkonných zaměstnanců tvořila značnou část mzdy. Průměrná výška účasti byla 20 až 30% mzdy.
S potěšením jsem si přečetl váš příspěvek je vidět, že máte přehled o tom jak to u Bati chodilo. Ty nesmysly, kteří tady někteří prezentují jsou naprosto mimo realitu. Pocházím ze Zlína a můj otec u Bati pracoval a můžu potvrdit, že jak to píšete tak to bylo. Jen pro informaci. Můj otec u Bati vydělával víc jak doktor z jeho rodiště.
O snižování penzí zde není řeč. Jen prostě nesmí penze růst tempem posledních tří let. A: nikdo nechce zabíjet lidi, jen je hloupé zůstat bezbranným vůči ruskému agresorovi, který by nejraději uchvátil celou východní Evropu...
Tak od ledna dostanou důchodci přidáno v průměru cca 360 Kč. Podle vás zřejmě rostou příliš. O inflaci se s vámi nemá smysl bavit.
Pan Blinken se před svým publikem na poslední chvíli vyvléká ze zodpovědnosti. Ukrajina sama o sobě těžko může učinit ta základní rozhodnutí, o která půjde.
Současná představa Ruska o základních předpokladech k urovnání konfliktu Odkaz :
---
Něco z toho není v dosahu pravomocí Ukrajiny samotné. Jsou to USA, kdo vytvořil projekt strategického uzavření Ruska prostřednictvím NATO a řadu let podle něj postupoval (viz Z. Brzezinski: Velká šachovnice, 1997 Odkaz 1 ) a kdo vyhlašuje sankce proti Rusku a nutí ostatní národy světa, aby se k nim připojily.
Jsou to USA, kdo organizuje a z poloviny financuje podporu Ukrajiny vojenským materiálem a netají se tím, že je motivována snahou o strategickou prážku Ruska. Odkaz 2
To hlavní jednání nejspíš bude mezi Ruskem a USA.
Realistický popis stavu. Pokud toho Rusko nedosáhne je to jeho prohra.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Jen tak mimochodem. Ten váš elektrikář vystudoval VUT, obor počítače. 😁
2 odpovědi
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Vždyť říkám, že je to odborník.