Přístup, který navrhujete, tak ten stát uplatňoval až doposud. Dokonce stát vyplácí zástřelné. Jenže to má jeden zásadní nedostatek - vychází se z jakýchsi normovaných stavů zvěře. A ty stavy si hlásí sama myslivecká sdružení.
Málokdo přiznal, že má v honitbě úplně jiný počet spárkaté zvěře než ten normovaný.
Když to shrnu - myslivci si za to obecně mohou sami. A vlastně, dobře jim tak.
Pane, ještě nedávno si myslivec v noci nesměl v lese na prase ani posvítit (zákon to zakazoval). Pak soudruzi povolili na dlouhé roky baterku. Pak jste si mohl podat žádost o noční vidění a úřad vám to blahosklonně povolil, nebo taky ne. Doba baterková nastala když už počty prasat dávno raketově rostly. Odstřel byl omezen spoustou dalších přesných specifikací, jako stáří a pohlaví zvěře, roční doba. Asi jste zaregistroval kauzu s prasečím morem? Co byste řekl že je možné dnes? Všechno, prase můžete likvidovat kdykoliv, jakékoliv a jakýmkoliv způsobem. Žádná etika už státního úředníka nezajímá. Tohle je jen pokračování zkostnatělého státního aparátu který se neptá těch co to mají řešit a co ví jak, ale poslouchá ty co nejvíc křičí. Hrnou se další problémy (např. vlk), ale ty stát bude opět řešit až když bude nejhůře. A zákazy a pokuty na zájmovou skupinu budou mít asi jaký vliv? Motivace je jaká?
U nás když jsou hony, tak měsíc dopředu jsou všude letáky o tom. Nikdo si nedovolí jít do lesa mezi ty vožraly, těch zastřelených psů, nebezpečných situací co tu už bylo, dokonce postřelený člověk. Přece když si nejsem jistý, po čem střílím, tak nestřílím. Tak jak to má pak vypadat...
I ty brepto 🙂. Takové drama to je, jo?
Každá práce má svou náplň a myslivci ji neplní. Jak je přimět, aby plnili. Prosíkem to asi nepůjde.
Možná to bude tím že to není práce, ale zájmová činnost 🙂. No nic, jdu pracovat, myslivosti se můžu věnovat po práci. Nebo radši ženě a dětem? Asi radši jo, tam mi stát pokutami každý rok nehrozí. A pořídím si ty včely.
JJ, nejlepší motivace pro nás myslivce, kteří jen provozujeme zájmovou činnost, jak zvednout odlovy spárkaté zvěře bude pokuta nebo zákaz 🙂. Gratuluji, úvaha hodna génia. Za přemnožené prasata může neskutečně pomalý stát, který reaguje zásadně až když je problém neřešitelný. Neuvolnil včas legislativu pro skutečně účinné způsoby lovu. Teď když je problém, už může probíhat lov zcela bez etických omezení. Kde jsou ochranáři?? Teď nám stát bude nakazovat počty pro spárkatou, rozložení v populaci a druh spárkaté už stát nezajímají. Nesplníš? Pokuta 🙂 Kde jsou ochranáři??? 🙂🙂 Nemám věšteckou kouli, přesto si dovolím věštit. Příští problém? Přemnožený vlk. Však stát zase něco přikáže, zakáže, nebo dá pokutu. Musím se smát. Možná jednou přijde osvícení a těch myslivců se státní úředník zeptá co by potřebovali pro řešení aktuálního problému a co vidíme jako problém do budoucna a co se s tím dá dělat dnes. Nebo jsem snílek?
Jako obvykle když jde o myslivost.
Autor má jednu zkušenost získanou před padesáti lety. Článek se spoustou zavádějících informací a pro mě jako myslivce z něj číší neznalost. Komentáře opět, světe div se, samá neznalost. Norování v přírodě praktikuje možná jedno procento myslivců. Norování v umělé noře zakazuje kontakt psa a lišky (důsledně se dodržuje). Myslivost je zájmová činnost, nikoliv povolání. U nového zákona jde opět legislativa cestou zákazů a pokut, místo cesty motivace zástřelným, jako u prasat vzhledem k prasečímu moru. Tento způsob komunikace se skupinou lidí kteří jen provozují svůj koníček je zcela zcestný. Výsledek bude ten, že ti staří chlapi s tím seknou a mladí to neufinancují, tak s tím také seknou. Blahopřeji prasátkům, jelenům, daňkům, srnčímu kteří udělají do budoucna desetkrát tolik škod co doposud. Do budoucna gratuluji vlkům (jejichž počty raketově rostou) a medvědům kteří se budou producírovat v obcích v Beskydech a do budoucna Jeseníkách a Krkonoších 🙂. Stát od převratu nikdy se zvěří hospodařit neuměl a dělá další a další chyby. Myslivci tomu co se děje v přírodě opravdu rozumí, ale nikdo je poslouchat nebude, protože vraždí nevinné zvířátka místo toho aby si je pokojně kupovali z chlaďáku hezky zabalené v plastiku. Za přemnožení prasat může stát ne myslivci, kteří v době kdy počty začaly raketově růst nedostali možnost jak prasata tlumit. Než se stát rozhoupal, máme tady velký problém. Dnes můžete střelit prase jakékoliv (např. bachna od selat), kdykoliv, čímkoliv. Stát na etiku zcela rezignoval. Kde jsou ti bijci za práva zvířátek?
0
Sledujících
1
Sleduje
0
Sledujících
1
Sleduje
A kam v Dubaji půjdete do hor? Do přírody? Kde se půjdete v Dubaji projet na kole apod? Já třeba do Dubaje již nikdy. Nic mě tam neláká.
Chci jen říct, že každý má jiné preference. A že je v Chorvatsku tolik turistů přeci svědčí o oblíbenosti destinace. Pak takovéto zavádějící a účelové články může brát vážně jen člověk neznalý. Já jsem se nikdy s popsaným v článku nesetkal. Vždy přeci vím kam jdu a jestli tam chci jít.
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Tak, tak. Chorvatsko rozhodně nabízí hodně. Ale ceny v restauracích jsou skutečně katastrofální. Na krámě taky zdrahli, ale taková katastrofa to není. "Lubin na žaru" s ponfritama 400,- kč porce. To je přes čáru. Byly doby kdy jsme za desetidenní dovolenou byli v restauračce skoro každý večer a tu rybu si dopřáli. Ať si pak Chorvati nestěžují že jsme se vrátili ke konzervám. Můžou si za to sami.