Rybář nejsem, nicméně jako daňového poplatníka mě zajímá na kolik taková kontrola stála a jaké má opodstatnění. Jezera Štít jsou soukromé rybníky a to že někdo dává pokuty, že se chytá po desáté večer a ještě v rámci závodů (kdy se tedy určitě nejedná o pytláky nebo rybáře, co by si úlovek odnášeli, je čistá státní buzerace, která opravdu nikomu a ničemu nepomáhá. řekl bych, že šlo spíše o naschvál nebo pomstu.
Tak zrovna Studentská pečeť, ani rum nejsou něco, co je zrovna nutně potřeba.
dobrá. Pokud vezmu běžnější věci: Tento týden olej manka v Kauflandu 35 Kč, minulý týden 70 Kč. Za 14 dní bude za cca 30 Kč jiný řepkový olej. Běžná cena je tedy spíše okolo 30. Mouka Pernerka - stadndardní cena cca 28 Kč, nicméně v akci je střídavě v různých obchodech okolo 16. Krabicové mléko, ceníková cena je okolo 20 Kč, ale není týdne, kdy by někde nebylo za 10-11.90. Mám tedy za to, že standardní ceny jsou uměle nadsazeny, aby následně mohly být uměle snižovány.
Situace v ČR bohužel došla do takového stavu, že reálné ceny zboží jsou akční ceny a běžné ceny jsou nadsazené. A je pak smůla, když zrovna potřebujete něco konkrétního a v akci to bylo minulý týden a bude zase příští. To pak platíte předraženou cenu. Napadá mě třeba omílaná studentská pečeť, nebo rumy typu republika - každý kdo ho občas kupuje ví, že cena je 200 Kč a obtýden je vždy někde v akci. Standardní cenu okolo 300 nezaplatil nikdy nikdo 🙂 Nakupuji prakticky denně do rodinného penzionu a tak vidím jak ceny létají nesmyslně nahoru a dolů, takových příkladů zboží znám desítky.
Pokud se podíváte na totožné výrobky v českém Lidlu a v Lidlu německém, tak to uvidíte, německá běžná cena odpovídá české ceně akční (která je zpravidla ještě o něco vyšší). Například totožná konzerva krájených rajčat - německá běžná cena 0,79 EUR, česká neakční cena 28.90, akční 24.90.
Z hezkého korporátního platu stačí dávat stranou měsíčně 18 tisíc a každé 4 roky při běžně dostupném úročení 5% máte přes milion k dispozici. Je to tak moc? Nebo klidně jen polovinu a máte ho za 7 let. Ano, auta výrazně zdražila, ale taky výrazně vyrostly platy.
ano, tomu se říká krysí závod. Každý den jít do práce, za 4 roky našetřit na nové auto za mega, mít z něj do faktury za první servis radost a pak zase začít šetřit na nové 🙂
mám malý penzion a jak se v článku správně píše, musím lépe optimalizovat náklady. A tak zatímco v minulosti jsem v Makru kupoval prakticky vše a neřešil kolik to stojí jinde, teď v makru nakupuji minimum věcí. Zbytek je prostě jinde buď za stejnou cenu akorát včetně DPH nebo levnější. A akční nabídky v makru mi připadají jako výsměch.
Klobouk dolu před majitelem. pokud u silnice prodá 80 obědů denně po 95 Kč, tak je to tržba 7600 Kč za den. K tomu nějaké pití, tak to možná dá deset patnáct tisíc denně tržba. Z toho zaplatit suroviny, energie, nájem, plat 5 lidí, vlastní plat, DPH, sociální a zdravotní........ To není podnikání, to je charita
14
Sledujících
0
Sleduje
14
Sledujících
0
Sleduje
Obytné auto z cenu rodinného domu a s životností 10 let. Nejsou ti lidé úplně blbí?
4 odpovědi
0
Sledujících
1
Sleduje
0
Sledujících
1
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
o tom to není. kempování/cestování s obytným autem je životní styl a mám spíše pocit, že lidi pak už slepě neřeší vůbec žádná náklady. Pokud na dovolených netrávíte 2 měsíce v roce, tak se Vám vždy vyplatí hotel/apartmán oproti obytnému autu nebo karavanu (ano výjimky existují, s ACSI kartou atp. se dá bydlet za hubičku). Ti co si tato auto pořizují proto, aby měli levnější dovolenou u moře je po chvíli zase prodávají.