Roční spotřeba domácnosti na vytápění a ohřev vody je cca 20 000 kWh. V článku píší, že do jedné tuny vápna lze uložit asi 200 kWh tepla. Takže na jeden byt cca 100 tun vápna. Při hustotě vápna (není uvedeno jestli jde o suchý stav, nebo mokrý) 400 kg - 2000 kg/ m3 se jedná v průměru asi o 100 m3, takže asi místnost 7m x 7m x 2 m výšky.
Naprosto zcestná úvaha. Není potřeba naráz uložit energii na celý rok (pokud by to šlo, bylo by to dobře, ale to už chcete fakt moc). Prostě se to bude nabíjet v okamžiku, kdy budou energii produkovat soláry, větrníky, nebo bude přebytek proudu z Temelína. A spotřebovávat se bude v okamžiku, kdy bude potřeba doma zatopit.
Jakoze jedna pracka 200kW? Kolik tech pracek bude potreba, na druhe strane, pokud budu energii vyrabet jen vapno a voda, tak ten solar ani nepotrebuji, je tak?
Tohle zařízení žádnou energii nevyrábí, jenom tu energii, která do něj přijde drátama, uloží do hromady vápna. A přidáním vody se tato energie uvolní do topení v okamžiku, kdy potřebuji topit. Navíc motáte dohromady dvě věci: jako pračka je velký přístroj, který toto dělá. Do něj se určitě tuna vápna nevejde (1t vápna je asi 30 pytlů). Takže buď bude uvnitř zásoba "média" třeba na 1 den, anebo bude muset mít nějaké vnější úložiště.
češi na talířích nic nenechávají nacpou to do kabel, viděla jsem i do trička a odnesou na pokoj rusi němci neodnášejí ale kolem sebe udělají bordel nedojedi ukousnou a pohodí , v tom to je na čechy se nadává,alečeši nedělají bordel, ale zase více jídla ukradou ,to si nevybereš co je horší
Mluvíte o sobě? Tohle rozhodně není typické chování Čechů.
Další chytrej. Stačí neposlouchal cizí hovory, nejezdit na zájezdy all inclusive, kdy budete narážet celý pobyt na stejné lidí a radši si udělat vlastní program. Akorát s těma dětma vám neporadím, ale 2 hodiny v letadle se to snad dá vydržet. Ale za mě jsou v těchto resortech mnohem horší rusáci (či spíš rusandy). Obvykle maminka, babička a dítě (tatínek asi vydělává na chléb jejich vezdejší). Sice každý den v nové róbě (říkám si, že určitě nemají 15 kg limit na kufr), ale po jejich stolování zůstávají na jejich stole plně talíře s nedojedeným jídlem, plné sklenice a vůkol obecný bordel.
Když chci jet do ciziny, musím na to mít. Nepřepočítávat na koruny, nerozhodovat se u každé zmrzliny, jestli není drahá... pokud na to nemám, jedu někam v Čechách. Tím jsem se vždycky řídil.
Dneska už cestuji jinak, nejsem omezený rodinou, hotelem či objednaným jídlem. Jím tam, kde zrovna dostanu hlad, drink si dám, kde se mi líbí... bydlím v hotelu, který jsem si vybral den dva předem. Nikdy nezůstávám v jednom týden, snažím se poznávat zemi, ne se válet u hotelového bazénu a hádat se s trouby, kteří si na lehátko hodí ručník už ve čtyři ráno.
Myslím, že náhodná návštěva třeba v pověstné restauraci DK Oyster na Mykonosu by vás z takovéhoto přístupu asi vyléčila.
A znovu. Sociální se skládá ze zdravotního důchodového a popory rozvoje nezaměstnanosti. To jsou 3 pojištění, která dohromady jsou sociální. Z těch třech nemusí OSVČ platit zdravotní.
Ach jo, to není zdravotní, ale NEMOCENSKÉ pojištění. To jste objevil Ameriku. Končím diskusi, odteď už by se hádali dva blbci
Tak nakopat vás.
Sociální pojištění se skládá ze zdravotního, důchodového a příspěvku na státní politiku zaměstnanosti.
Zdravotní pro OSVČ není povinné, důchodové pokud pracujete na DPP do 10.500 v jednom případě (a případů může být více) tak také ne. Odkaz 1
OSVČ musí platit sociální pojištění. Tečka. Pracovník na DPP není žádná OSVČ.
Špatné informace máte Vy. K sociálnímu se nemusíte přihlásit, není to trestné. A základní důchod po odpracování teď 35 let je 4.400 + k tomu zásluhová část.
Ti lidé, kteří jsou okolo mě a jsou OSVČ a škrtili sociální jak se dalo mají okolo 12.000.
Říká se chytrému napověz, hloupého kopni. Vás by asi nestačilo ani skopat do kuličky. Povinné je samozřejmě zdravotní i sociální pojištění.
Pražáci, měšťáci ....nejdřív dojeba... tenhle stát a teď se vrhnou na vesnice a budou všude předvádět, jak se má žít správně na vesnici, samozřejmě podle nich. Vesničani přeci neví, jak se žije ten správný život a neví nic o světě a ekonomice.
Budou radit traktoristovi, jak má jezdit efektivně na traktoru a krávě, co ještě jedna zbyla, jak a kolik má dojit mléka. A nakonec vyženou ceny nemovitostí i na vesnicích, ke kterým nemají vztah, do výšin a pak zdrhnou někam do Asie, kde to samé budou předvádět třeba Vietnamcům. Zůstaňte si asi v Praze a ve městech, jestli chcete kibicovat a dělat chytrolíny.
Mohu prosím vědět, jací Pražáci doje... tenhle stát?
Sociální pojištění v žádném případě není jako každé jiné pojištění, jak píšete. Sociální pojištění platíte ať chcete nebo nechcete, je povinné a stát se vás neptá, kdežto havarijní pojištění, jak jej zmiňujete, je dobrovolné, chcete si jej platit, tak jej platíte, nechcete si jej platit, nikdo vás nenutí si jej platit, záleží jen a jen na vás.
Ok, tak ne havarijní ne, ale třeba pojištění odpovědnosti z provozu motorového vozidla je povinné, Na povinnosti/dobrovolnosti vůbec nezáleží. Navíc ani platba sociálního pojištění není povinná - platí pouze ti, kteří vydělávají (pro rejpaly: tím myslím že podnikají nebo jsou zaměstnáni, nesouvisí to se ziskem/ztrátou) . Princip je ale u důchodového zabezpečení stejný jako u pojištění. Platím pojistné, pojistná událost je dožití daného věku a plněním je doživotní výplata renty.
Důchodové pojištění je pojištění jako každé jiné. Během života platíte pojistné, pojistná událost je dožití předepsaného věku a plnění od "pojišťovny (=státu)" je to, že doživotně dostáváte každý měsíc určitou částku. Pokud máte havarijní pojištění na auto a nedojde k pojistné události (nehodě či jiné škodě), taky vám zaplacené pojistné nikdo nevrátí (a nikoho rozumného by to ani nenapadlo
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Tak poslyš, ty náno. Pokud nejsi schopná s dítětem vyřešit úlohu pro 1. stupeň ZŠ, tak je chyba někde jinde, než v učiteli. Je sice pravda, že dítě není povinno dělat domácí úkoly, ale zrovna tak není povinnost učitele mu psát jedničky na vysvědčení.
1 odpověď