Hodně špatný (ne) zelený krok. Některé elektrárny měli dokonce po "generálce" na dalších deset let provozu s minimální údržbou.
Jestli se probudí a politici orazitkuji spuštění, tak včera bylo pozdě. Roční odstávka je pro ty elektrárny miliardové peklo.
Jednu jsem viděl u Landshutu. Vodní kanál, elektrárna o jedním reakturu. Před odstavením Bože měla dva roky zpátky generálku. Mohla fičet dvacet let nejmíň. A vodní kanál taky bomba. Několik přečerpávaček okolo.
Mezikontinentální střely náleží pod strategické síly Ruské federace, mají celoročně pohotovost 24 h / den. Jediná situace, kdy je raketa vyňata z hotovosti je její údržba. Obecně platí, že hotovostní jednotky mají hlavice namontované na raketách. Provozovat mezikontinentální střely s jadernými hlavicemi je nesmírně finančně i technicky náročné. Zpravidla je tolik kompletních raket, kolik je odpalovacích zařízení. Mezikontinentální balistická raketa je stavebnice složená z jednotlivých stupňů. Např. v případě RS-58 Sarmat rusáci plánují stavbu pouze tolika kompletních raket, kolik je odpalovacích sil a to je 46 ks. Zatím se ovšem plácají na úrovni prototypu moc jim ta kopie ukrajinské rakety nefunguje. Rakety, u kterých jsou v době míru skladovány nukleární hlavice odděleně, patří mezi taktické, před rokem 1989 byly nosiče SS-20 rozmístěni i v ČR. Hlavice byla skladování odděleně, pokud vůbec v ČSSR byla.
Děkuji za vysvětlení.
Rusko bude mít odhadem nižší stovky mezikontinentálních raket, jejich výroba i údržba je nesmírně nákladná. Drtivá většina mezikontinentálních raket na celém světě je v pohotovosti, nebo právě odpálená nebo ve výrobě nebo sešrotovaná. Jaký smysl by mělo udržovat mezikontinentální raketu, tedy strategickou zbraň ve skladu, když zahájení odvetného úderu musí proběhnout u mezikontinentálních raket maximálně do 30 minut?
Tak někde "uskladněné" být musí a že žádná delší dobu nikam neletěla, tak mi tento čin přijde prostě jako test či cvičení.
Něž tam dají hlavice jaderné.
Nabízí se otázky…
Jaký cíl v Dnipru stál za to použít raketu v ceně 40 000 000 $ ? Putin neví, co s penězi nebo už má tak málo „levných“ raket jako je Iskander-M (a jeho deriváty) nebo Kalibr nebo Ch-101, že použije i extrémně drahou mezikontinentální balistickou střelu, kterou bude nahrazovat minimálně rok?
Značné nebezpečí je i v tom, že odpálení mezikontinentální rakety může být chybně interpretováno NATO nebo Čínou jako použití prostředku jaderného napadení. I proto USA v minulosti opustily myšlenku, vyměnit na části svých mezikontinentálních raket Trident II D5 odpalovaných s ponorek jaderné hlavice pruty z Iridia, které by ničily cíl pouze kinetickou energií. PVO Číny nebo Ruska bez problému identifikuje, že jde o mezikontinentální balistickou střelu, ale nemá šanci zjistit, jaký typ hlavice nese.
Ve výsledku rusáci opět ve své nekonečné blbosti udělali krok k jaderné válce.
Nebo prostě jednu onu raketu oprasili ze skladu a vyzkoušeli, zdali ještě fungují.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Tento komentář byl smazán uživatelem.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ještě bych doplnil zaplať a měj IX peněz bokem na výpalné, úplatky atd atd.
A případný dluh se dá papírově vytvořit jistě i později. V před minulých prezidentský kandidát měl být zatčen za korupci.
Bože v takové zemi slušný výsměch. A jako joo stopro se korupce dopustil. Každý policajt, celník, úředník atd atd prostě tam chce něco bokem.
Tak když přestane být oblíbený, důkazy máme hned.