Před necelými čtyřmi lety jsme byli rádi, že ta, údajně zbytečná lůžka, máme.
Stále je zdůrazňovaná potřeba převést lůžka akutní na lůžka určená k poskytování dlouhodobé péče. Na těchto lůžkách je ale z poměrně významné části poskytována spíše péče sociální, protože nesoběstačného pacienta není kam propustit. Často rodina odmítá pečovat o svého příbuzného a míst v zařízeních pro seniory je zoufalý nedostatek.
Média veřejné služby si musíme chránit, obzvlášť v našich končinách. Klidně si za to trochu připlatím, a rád. Musíme si také chránit jejich nezávislost, protože populisté jim jdou po krku a inspirováni Maďarskem a Polskem za PiSu je chtějí zničit.
Nezávislá veřejnoprávní média jsou ve věku destruktivních sociálních sítí k udržení demokracie nezbytná.
Jak média platit se samozřejmě dá debatovat, třeba ve Finsku je platí až od určitého příjmu a není to jednotný poplatek, je to vázáno na výši příjmu.
Ale tak jak to máme u nás je dostatečně dobré.
S tou nezávislostí to valné není. Slyšel nebo viděl jste v posledních letech v rozhlase či televizi názor oponentní k zelenému šílenství, které vede Evropu do hospodářské katastrofy? Místo toho každý večer před zprávami vysílá televize stupidní propagandu o zelené energetice.
Z članku vyplývá, že slečny pouze hyperventilovaly, možná, že z poklesu hladiny ionizovaného vápníku v krvi při hyperventilaci, měly i křeče. Stačilo nechat je chvili dýchat do většího igelitového pytlíku a bylo by po problému.
Není divu, že ve školství není na slušné mzdy, když , kromě učitelů je ve škole houf asistentek pedagoga, speciální pedagogové, psychologové....
V dobách mé školní docházky vše zvládli sami učitelé a my, žáci a studenti jsme se v kolektivu třídy dovedli srovnat sami
Je vhodné připomenout, že ministr zdravotnictví před časem vrátil ve prospěch státního rozpočtu, nemýlím-li se, 9 miliard.
Až bude ČT zase informovat o vynikajících úspěších naší medicíny (které nezpochybňuji), bylo by dobré doplnit zpravodajství záběry z dětské kliniky v areálu Thomayerovy nemocnice.
Souhlasím, že rychlost odchodu od spalováků je přestřelená a bude se muset zpomalit, nicméně tvrdit, že elektromobil produkuje větší ekologickou zátěž mi přijde jako účelová lež typu "kouření neškodí zdraví". Jenom když se vezme do úvahy celá cesta ropy ze země až do nádrže, je to taková ekologická rána, že to elektromobil nikdy nemůže překonat.
Myslíte si, že těžba surovin nezbytných pro výrobu akumulátorů, těžba mědi a dalších kovů nutných pro nezbytnou rekostrukci a posílení přenosové soustavy tak, aby zvládla zátěž při nabíjení milionů elektromobilů, neznamená enormní ekologickou zátěž? Nejrozumnější by bylo ponechat všemu přirozený vývoj a nesnažit se poroučet větru a dešti.
Nedozírné škody se vzniky tím, že, po vzoru marxisticko leninských pomatenců z minulého století, pomatenci zelení začali stanovovat termíny, do kterých se má to či ono stihnout. Přechod od zvířecí síly k páře a od páry ke spalovacím či elektrickým motorům proběhl v závislosti na rozvoji vědy a techniky. Nevzdělaní hlupáci bez elementrárních znalostí přírodních zákonů zapřahají vůz před koně.
Mistr světa ve skoku do řeči Václav Moravec si kritiku zaslouží již dlouho. Stejně tak celá publicistika a zpravodajství, které jsou neobjektivní a jednostranné. Nepamatuji, že by v posledních letech byl dán prostor názorům oponentním k zeleným nesmyslům prosazovaným EU. Velmi důležité volby do evropského parlamentu jsou za dveřmi a v České televizi o tom téměř není ani zmínka. Asi se to někomu nehodí.
Obávám se že organizátoři našeho zdravotnictví nemají přehled o situaci mimo fakultní nemocnice.
V druhé polovině devadesárých let se všeobecně tvrdilo, že máme moc lůžek a moc lékařů. Dnes se pro změnu tvrdí, že je moc akutních lůžek. Ještě, že jsme je při covidové pandemii měli, mrtvých mohlo být mnohem víc. Kdyby akutních lůžek byl opravdu dostatek, nebyl by problém dostat k hospitalizaci nemocné, u nichž je vhodné či přimo nutné, aby jejich diagnostika a léčba probíhala na lůžku (staří, obtížně pohybliví, osaměle žijící, případně nemocní s mentálním deficitem, kteří nejsou schopni dostatečně spolupracovat při ambulantním postupu). Na mnoha, zejmena interních a chirurgických odděleních lekaři kažfý pátek řeší problém, jak zajistit aspoň 2-3 volná lůžka na víkend. Prodloužil se věk dožití, přibývá tak obyvatel,kteří vyžadují zdravotní péči. To je ale zřejmě mimo obzor těch, kteří o zdravotnictví rozhodují.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Odborníky na zdravotnictví, kterými se tato diskuse jen hemží, bych rád upozornil na to, že tak, jako jim se zvyšují životní náklady, zvyšují se i zdravotnickým zařízením náklady provozní. Lhostejno, zda jde o zařízení lůžkové, ambulantní, zřizované krajem, ministerstvem zdravotnictví, obcí nebo jde o soukromou ordinaci. I praktický lékař musí platit veškeré energie a vodu, náklady na mzdu sestry - minimálně 50 000, spíše více, potřebný zdravotnický materiál, použité léky a pokud nemá to štěstí, že provozuje ordinaci ve svém, i tržní nájem za prostory ordinace. Přístrojové vybavení také není zadarmo a opotřebovává se, takže je nutné je obnovovat. U některých specializací je cena přístrojového vybavení kolem 4 až 5 milionů korun i více.