Proč né, nemuselo by se vymýšlet a platit drahé a hloupé EET. Na druhou stranu, by poplatky za kartu měl platit majitel karty, nikoliv obchodník.
A vy taky platíte náklady na manipulaci s hotovostí? Že byste třeba k ceně nákupu měla na účtence položku poplatek za manipulaci s hotovostí? Ona totiž práce s hotovostí taky něco stojí. A stejně jako tyto náklady i na náklady na platbu kartou promítá obchodník do ceny zboží. Takže je to úplně jedno.
Lidi si muzou sednout kam chteji a kde je jim to pohodlne. Nikde neni psano, ze si kazdy musi sednout k oknu. Staci proste otevrit pusu a rici zdovolenim. Nechapu tento clanek, pokud se setkavate pouze s timto pristupem, tak to nebude okolim, ale Vami.
Kdyby tito lidé byli ochotní a bez debat a protáhlých obličejů k tomu oknu druhé pustili, tak by nevznikl tento článek. Mám úplně stejnou zkušenost. Včetně sedadel obsazených zavazadly. Nevím jak by chování druhých mohlo mít vliv na to, že se druzí takto neomaleně chovají. Chcete naznačit, že si za neomalené chování druhých může sama autorka článku?
To se neděje. Dokud to uživatel neuvidí na výpisu, stejně jako poskytovatel, tak to prostě přehlíží. Ona psychologická stránka věci je hrozná potvora. Jinak samozřejmě souhlasím, že pro poskytovatele je to náklad, se kterým počítá.
Stejně tak nejsou extra na účtence vyúčtované náklady na manipulaci s hotovostí. I to něco stojí. Vše je promítnuto do ceny nabízeného zboží. Žádný obchodník nebude nic dotovat ze své kapsy. Už z podstaty věci, je prostě obchodník a bude to dělat tak, aby mu to co nejvíc vydělalo.
Mě by zajímalo kolik lidí kdyby jim byl strhávaný poplatek za to že platí kartou a nebylo to na bedrech obchodníka kolik lidí by platilo doopravdy toho kartou potom. Myslím si že by jim to začalo vadit.
Takto postavená úvaha není správně. V článku bylo zmíněno, že aby se dalo platit hotově, musí se jezdit do banky a zpět, celé to zabezpečit. To něco stojí. Zpracování hotovosti v bance taky něco stojí. Stejně jako u platby kartou, i s prací s hotovostí jsou spojené náklady. A v obou případech si to obchodník promítne do ceny prodávaného zboží. Taky nikoho nenapadne k ceně zboží zvlášť naúčtovat náklady na manipulaci s hotovostí. A stejně nesmyslné je to dělat u platební karty a argumentovat tím, že to něco stojí. Obojí něco stojí.
Nepochopil jsem pouze jedno - když zaplatím, reklamy zůstanou. Za co tedy zaplatím? Přestanou mi na mail chodit tisíce zpráv, které jsou zjevně spamem a výsledkem toho, že můj mail se někde "provařil"? Prodal? Poskytl za účelem čehokoliv, co je psáno malým písmem?
V prvé řadě, článek je o webových stránkách Seznamu, nikoliv o mailu. Maily chodí od třetích stran a ty jaksi Seznam nemůže nijak řídit či ovlivňovat. Poplatek, o kterém je tady v tomto případě řeč je pouze o tom, že zaplatíte za to, že Seznam nebude mít o Vás žádné informace a tím pádem na svých stránkách nebude moct na Vás cílit reklamu. Reklamu Vám sice bude moci zobrazit, ale nebude cílená, čímž je Seznam ochuzen o část zisku z reklamy, ze které žije. Cílená reklama totiž přináší poskytovateli reklamy mnohem vyšší zisky. Takže to bude spravedlivé, kdo dá k dispozici data o sobě a umožní Seznamu vydělávat na reklamě jako doposud, neplatí nic. Kdo to nechce poskytnout, tak tuto ztrátu bude kompenzovat zaplacením poplatku. A jak je v článku zmíněno, připravuje se další verze, dražší a tak bude zcela bez reklam.
Za komunistů se prodávala vynikající coca-cola ve skleněných lahvích,chodil jsem na ní jako kluk do Denního Baru na Náměstí Republiky.Hodná pani servírka mne shovala do kouta a smála se mi že s tím začínám brzo,pro mne osobně krásné časy.Kofola byla a je hnus🙂
Vidíte a mnoho lidí to má přesně naopak. Mně Coca-cola vyloženě nechutná, zatím co dobře vychlazenou Kofolu, nebo ještě lépe čepovanou, si rád dám.
Já myslel že na nosnost je v jakékoliv poloze, přece tam řidič nebude sedět s kalkulačkou a počítat o kolik může jeřáb ještě vysunout, nebo mu to nějaké čidlo stopne kousek před cílem.
To nepočítá řidič, ale projektant celé akce. Celá akce musí být přesně naplánovaná, musí se přesně spočítat, kde bude mít jeřáb patky. To místo se musí připravit, aby se nezabořil, nebo nepropadl. Vypadá to strašně jednoduše, ale je to velká věda. Řidič už jen postupuje podle pokynů od toho, kdo celý proces uložení vypočítal.
Euro není ekonomický projekt , ale poltický jak řekl Kohl. Je oficiální měnou 19 z 27 členských států Evropské unie. Těmto státům se o měnovou politiku nestará centrální národní banka – v České republice Česká národní banka, ale Evropská centrální banka (ECB) se sídlem v německém Frankfurtu nad Mohanem Přijetím eura by ztratila Česká národní banka svoji dosavadní funkci. a my bychom se vzdali části své samostatnosti Měli bychom sice podíl na rozhodování v Evropské centrální bance, ale již bychom nebyli v monetární politice nezávislí. Ztratíme monetární suverenitu, nebudeme ovládat úrokovou sazbu České republiky, ztratíme možnost podpořit český export a ovládat kurz, budeme se muset podřídit monetární politice, která našemu státu nemusí vyhovovat. Akceptujeme riziko platit cizí dluhy (jižní křídlo – Řecko, Itálie, Španělsko…) Dnes, když jedu do Německa anebo kamkoliv nepotřebuji peníze. Platím kartou. Převod dělá banka a nic to nestojí. Tak čemu já potřebuji euro. Doma také platím kartou mimo některých hospod a tak proč euro, abychom dopadli jak Slováci. Koruna je na tom lepší než euro a tak proč se ji zbavovat.
Není pravda, že převod v bance při platbě kartou nic nestojí. I tam si banka započte své náklady na kurzovní směnu. Neustálé převádění měn stojí poměrně dost peněz, které se tak vyhazují oknem.
Jinak pokud byste nevěřil, tak si udělejte experiment. Založte si eurový účet. Na ten si ze svého účtu v Kč pošlete 100 Kč. Tam se Vám objeví podle kurzu odpovídající částka v eurech. Pak si tu došlou částku v eurech pošlete zpět na účet v Kč. A hned uvidíte, kolik Vás ty směny stály. 100 Kč zpět už nedostanete.
Tím že některé méně výkonné auta jezdí po dálnici rychlostí třeba 60 až 70 km v hodině( do mírného stoupání) a my je nemůžeme legálně předjet.
Auto, které není natolik výkonné, aby v mírných stoupáních, která na dálnici jsou, nedokázalo jet minimální povolenou rychlostí 80 km/h podle zákona nemá na dálnici co pohledávat. Vzhledem k tomu, že 80 km/h je současně maximální povolená rychlost nákladních vozidel, tak by na dálnici vůbec neměla vznikat potřeba, aby se nákladní vozidla vzájemně předjížděla. Pokud k tomu dochází, tak někdo něco nedodržuje.
Takto můžete tahat různé podobné ůryvky jako králíky z klobouku. Svatý Pavel v listech celibát doporučoval, nenařizoval. Z Bible je celibát doporučený ale ne povinný, má ale vzor v životě Ježíše. Nejen katoličtí kněží, ale i mniši či silně věřící ve východních náboženstvích žijí v celibátu.
Pravda pak je, že ve většině křesťanských církví je celibát nepovinný ale často dobrovolný.
Celibát má svoje výhody i nevýhody pro ty co chtějí být kněží ale je pro ně problém celibát dodržet
Apoštol Pavel pouze poukazoval na to, že svobodný stav umožňuje při službě Bohu i při mnoha dalších situacích v životě dělat věci, které by člověk v manželství udělat nemohl, nebo by to měl podstatně těžší, protože musí brát ohled na manželku a děti. Proto řekl, že pokud se na to někdo cítí, může zůstat svobodný a chce to udělat, ať to udělá. (Celé znění Pavlových slov k této problematice najdete v 1. Korinťanům 7:1-16) Toto doporučení ale Pavel nikdy nespojoval s žádnou duchovní funkcí muže v křesťanském sboru/církvi. Je dobré si uvědomit, že tentýž apoštol Pavel, který mluvil o výhodách svobodného stavu zaznamenal do Bible již zmiňované požadavky na biskupy/resp. starší. A z toho co napsal je jasně patrné, že tento biskup/starší může mít jednu řádnou manželku. Ale taky nemusí. Volba je ovšem čistě na něm. U požadavků na biskupy/starší ani nenaznačil, která z těch dvou možností by měla být ta lepší. Takže podle Bible biskupové/starší jednoznačně nemají žádnou povinnost celibátu.
421
Sledujících
1
Sleduje
421
Sledujících
1
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Skutečně si myslíte, že jsem mezi blízkými nic takového nezažil? Ano, je to nepříjemný konec, kdy umíme tělo udržet při životě a mysl už je víc na druhé straně.
2 odpovědi
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Pan Haštík ve svém příspěvku neříká nic o tom, že by si myslel, že jste to mezi blízkými nezažil. Pouze se Vám snažil říct, že Váš komentář je poněkud necitlivý. A to bez ohledu na to, zda jste to osobně zažil, či nikoliv.