Asi před 10-ti roky jsem viděla v tv reportáž o metru v Japonsku - v době, kdy cestující čekali na vlak, bylo nástupiště před kolejištěm opatřené bezpečnostními skleněnými díly. Až, když vlak zastavil, tak se v místě jeho dveří skleněné díly od sebe otevřely a cestující mohli vystoupit nebo nastoupit. Myslím, že to bylo pro projektanty docela náročné, aby se shodly dveře vlaku s otevřením skleněných dílů.
To lze vidět i v Paříži
Soudruh Dlouhý, absolvent katolické univerzity v Lovagne před r. 1989, zřejmě nemá staré rodiče ani příbuzné, jinak by se tak cynicky nevyjadřoval o přeplněných nemocnicích a krematoriích.Home office snad lze kontrolovat, není to žádný med pracovat z domova. Naprostý souhlas s předchozími přispěvateli.
Včera psali, jak to očkování frčí.
Ale do té doby se nejspíš nakazí a promoří kvanta lidí.
1.ledna odvezli švagra 88 let do špitálu a leží na odd. covidu.
Staral se o něj doma jeho syn.
Volala jsem do nemocnice, že co s testováním rodiny. Prý pokud nemá příznaky, nemusí, ale jestli chtějí, ať si řeknou praktickému.
88 letý švagr s alzheimerem nebyl venku už dobrých 5 let, jen leží, jí, kaká do plen a má Covid.
Takže ho nakazil kdo? A proč není příkaz, aby rodina šla na testy?
Tak tomu nerozumím.
Proč stojí lidé ty "hrozné" fronty na testy i když nemají příznaky?
Co je správně?
Nevěřila jsem synovcovi s těmi testy a proto jsem do nemocnice volala. Nemusí na ně, když nemají příznaky. Ale někdo dědu nakazit musel doma.
Jestlipak čte povinně tuto diskusi a názory lidí někdo na Min. zdravotnictví a Hygieně.
Tento komentář byl smazán uživatelem.
Souhlasím s Vámi, od 65 let věku stoupá prudce křivka fatálního průběhu nemoci, Vždy se tvrdilo (snad to žádní popírači nezapřou), že tato kategorie osob, bez ohledu na další jejich nemoci či umístění v pečovatelských zařízeních, patří do rizikové skupiny a bude při očkování upřednostněna, samozřejmě po kategorii nad 80 let.
A zeptal se někdo těch 80+ jestli o tohle stojí? Pokud bych měl v tomto věku potomky, tak bych upřednostnil mladých, kteří mají produktivní život před sebou a vlastně vydělávají peníze i na ty důchody pro 80+. Když produktivní lidé na Covid umřou, kdo se bude starat o těch 80+ ? Anebo jde o vyzkoušení, jak to funguje na lidech? Jinou logiku to nemá. Mě je 64 a zodpovědně si stoupnu až na konec fronty před mladými a produktivními lidmi.
Vážený pane , podívejte se na statistiky-zatímco ti mladí mají vesměs lehký průběh, u ohroženě skupiny (a to už od 65 let nahoru) je průběh často fatální.
To vypadá na 3 semestr vyšší dívčí obor psychologie. Jak hodně jsem zmýlil paní Martino?
Nereaguji na Jana Kalu, ale na mladou Martinu Šupkovou, která zapomíná, že ohrožená skupina začíná 65 lety, do které skoro jistě spadají i její rodiče. Nechápu, proč obdobně jako skupina obyvatel nad 80 let není ustavena i skupina nad 65, ev. 70 let věku, v níž je úmrtnost na covid podstatně vyšší než u osob mladších.
0
Sledujících
1
Sleduje
0
Sledujících
1
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Těch nouzových tlačítek, by na nástupištích mělo být více. Když si představíte délku nástupiště, tak dvě, na každém konci jsou málo. Neznámému pánovi, patří velké poděkování.
4 odpovědi
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Souhlas, vzdálenost začátku a konce vlaku, na jejichž úrovni tlačítka jsou, je příliš dlouhá.