Třeba v USA můžete klidně nosit kompletní uniformu, která vám nepřísluší. Nezákonné je až snažit se využít údajnou vojenskou službu pro podvod, ale to se samotným nošením uniformy ani moc nesouvisí. Myslím, že ministerstvo se zase snaží vykázat aktivitu, aby to nevypadalo, že je platíme zbytečně - raději by měli dělat něco užitečného, ale to dá práci, kdyžto úředně popotahovat nějaké strejce je brnkačka.
PS: Samozřejmě ten kdo se v USA promenádí v uniformě co si nevysloužil je trapák a může snadno dostat do držky, zvláště od mariňáků.
Drony si podle mě pouze užívají "zlatá léta", která se v budoucnu už nebudou opakovat. Podobným způsobem jako předtím letadla, ponorky a vrtulníky. Lehká konstrukce a potřeba se přiblížit znamená, že na sestřelení většiny útočících dronů stačí jemné broky pro lov ptáků.
Vojáci mohou mít brokovnice namontované jako doplněk na pušce, vozidla mohou brokovnice mít na zbraňové stanici, případně mít separátní věžičku s brokovou aktivní ochranou. I drony za $10 jsou moc drahé pokud je nepřítel dokáže sestřelovat za $1.
Je to celé o tom, že obranné systémy se vždycky začnou vyvíjet až když se daná novinka ukáže jako skutečná hrozba.
Operaci provedli úspěšně - zároveň ale vypustili do světa návod, jak kamkoliv dostat skrytě výbušninu. Podle článku zjevně i přes skenery, takže klidně na paluby letadel a do vládních budov.
Pokud se toho teroristé chytí, za chvíli můžeme být jako v Mission Impossible - bude vybuchovat cokoliv, včetně tabulek čokolády. Opravdu doufám, že k tomu nedojde, protože pokud ano, pak by tento pagerový úder za ty následky pro celý svět opravdu nestál.
Poměrně humorné je, že technologie laserů byla tehdy na mnohem nižší úrovni než dnes a tak přestože to zařízení bylo tak velké, že ho musel vézt tank, tak to žádný "laserový tank" v obvyklém pojetí nebyl.
Jediné co to dokázalo bylo oslepovat optické zaměřovací systémy - tzv. dazzler. Protože syntetické rubíny potřebné pro čočky toho laseru byly navíc velmi drahé, tak byl projekt po zkouškách prototypu nakonec zhodnocen jako nepřínosný.
Pokud se ukáže, že to funguje, tak nebude pro podvodníky problém rozšířit apku o funkci, která zachytí požadavek na vibrování a místo skutečně nechat vibrovat mobil aplikuje na obraz falešný efekt vibrování. Ale mám spíš pochyby zdali to při kvalitě průměrného videohovoru má vůbeč šanci něco odhalit, protože video mívá příliš velkou kompresi na to, aby zachytilo rychlý pohyb - zkuste třeba ve videohovoru zamávat rukou. Myslím, že tahle vychytávka bude těm vývojářům nejspíš fungovat spolehlivě jen v takříkajíc laboratorních podmínkách a v praxi to bude buď nepřesné, nebo se to nebude schopné rozhodnout vůbec.
To píšou o nějakých greendealových eurokamnech asi... Moji prarodiče ve svém domě každou zimu topili kamny na dřevo a kromě dřeva z vlastního lesa pálili i papírové krabice, noviny a občas i nějakou tu PUT láhev nebo plastový obal. Když se děda před pár lety odstěhoval do asistovaného bydlení, kamna měla myslím odslouženo okolo 20 zim (poměrně tuhých na Liberecku).
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Jasně, že se lidem nechce bojovat, když je nám médii furt vtloukáno do hlavy jak nesmíme zločincům ublížit. Útočníka něčím přetáhnu a nakonec skončím u soudu já...
1 odpověď