Problím je ale ten, že musíš vidět to na co střílíš, a když je dron 5 km nad tebou, tak tam broky nedoletí. Další věc jsou noční udery, tam taky nevidíš ten dron. A když bude jeden člověk ovládat třeba 100 dronů najednou, a navede je nad nějakou určenou oblast, tam shodí bomby nebo kamikadze drony, těžko ten ůtok odvrátíš broky.
Po velkých dronech/UAV se střílí stejně jako po letadlech, to koncepčně není problém. Jednotky bez zařízení pro noční vidění jsou na dnešním bojišti v extrémní nevýhodě tak jako tak. Zbraňové stanice mají noční vidění, resp. infračervenou kameru, integrovanou a jsou i další způsoby, kterými jdou drony odhalovat a zaměřovat.
Drony po stovkách zatím nikdo nenasazoval - většinou jde o jeden nebo několik málo dronů o kterých cíle často i víc jak minutu vědí, ale schází jim vybavení pro to, ty drony zneškodnit.
Drony si podle mě pouze užívají "zlatá léta", která se v budoucnu už nebudou opakovat. Podobným způsobem jako předtím letadla, ponorky a vrtulníky. Lehká konstrukce a potřeba se přiblížit znamená, že na sestřelení většiny útočících dronů stačí jemné broky pro lov ptáků.
Vojáci mohou mít brokovnice namontované jako doplněk na pušce, vozidla mohou brokovnice mít na zbraňové stanici, případně mít separátní věžičku s brokovou aktivní ochranou. I drony za $10 jsou moc drahé pokud je nepřítel dokáže sestřelovat za $1.
Je to celé o tom, že obranné systémy se vždycky začnou vyvíjet až když se daná novinka ukáže jako skutečná hrozba.
Tohle je dno novinařiny aneb jak podstrčit potenciálním voličům, že Trumpa volí jen dementi a inteligenti Harris. Mě někdy přijde, že čeští novináři si myslí, že máme volební právo volit amerického presidenta. Jinak nerozumím tý kampani.....
Ty notičky se rozdávají "liberálním" médiím po celém světě. Pravděpodobně aby volič v USA neviděl odlišný názor pokud koukne na nějaký zahraniční novinový server. Je to tak už řadu let, většinou co CNN hlásí ráno, tak Seznam.cz už v poledne papouškuje, i když to často má prakticky nulovou relevanci.
Tak ty naše KRTP na tom byly na počátku stejně. Nejdříve se budovala databáze pro budoucí porovnávání. Málo kdo tuší, co tyhle věci potom uměly. Zachytitelná elektronika se totiž liší kus od kusu jako otisk prstu. Takže nebyl problém zjistit nejen typ letadla, ale i jeho konkrétní kus (dalo by se říci sériové číslo). S dobře fungujícím zpravodajstvím v zahraničí i takové věci, jako kdo to pilotuje (samozřejmě že ne na 100%). Zní to jako scifi, ale ne pro ty, kdo s tím přišli do styku a věděli jak to funguje. Pasivní pátrač je navíc zachytitelný pouze opět pasivním pátračem (tedy kromě obtížně maskovatelné kupole antény Ramony, "kýbl na štangli" u Tamary na tom byl o něco lépe).
A tu údajnou extremní efektivitu máte z nějakého spolehlivého zdroje? Protože pokud by to bylo tak dobré, tak mi není jasné proč o takové pasivní vyhledávací systémy víceméně nikdo nemá zájem. Já jsem od známého, který byl u letectva slyšel o jejich efektivitě něco značně jiného.
Jinak, pokud vím, pasivní detektor odhalit nelze elektronicky vůbec, protože nic nevysílá a pro jakoukoliv pasivní detekci by se maximálně jevil jako auto s eletronickým vybavením.
Když někdo dá do dodávky válečkovou dráhu, což je prkotina, tak na 150 kg jehlany stačí řidič co má otevřené zadní dveře a občas dupne na plyn.
Stačí jen ždibet myslet.
Nedávám to jako návod, ale jako odpověď našemu vojáčkovi co v tom vidí problém, nebo co si myslí, že je na to třeba jeřáb.
S intelektuálně nedostatečně dimenzovanými vojáčky jako ten Javůrek máme armádu na nic.
To je pravda, ty jehlany jsou navržené, aby "instalace" byla jednoduchá. Na druhou stranu udaná váha 150kg je podle mě špatně - betonové protitankové jehlany váží až tunu. Myslím, že autoři si možná váhu spletli s kovovými protitankovými ježky, které vážili okolo 200kg.
Pokud to rozmísťují shazovaním z auta, tak asi spíš ze sklápěčky.
Nevím, jaká je vaše profese, já jsem profesor tropické ekologie, a myslím, že situace je ještě mnohem horší. V tropech už prakticky není co kácet, Madagaskar je nejblíže postapokalyptickému filmu... Parník se potápí, na palubě se tančí. Hlavně aby nám zlý Brusel něco nezdražil!
A to, že EU zakazuje plastová brčka a mrhá prostředky na jiné obdobné nesmysly pomůže Madagascaru jak? Není žádná snaha řešit skutečné problémy, protože na oko řešit nesmysly se určitým lidem mnohem víc vyplatí. Stačí se podívat k jaké devastaci životního prostředí v rozvojových zemích vede težba surovin pro akumulátory elektromobilů - a to a jiné podobné kalamity "zelená" politika naopak podporuje, i když třeba jen nepřímo.
To, že plastickou trhavinu neodhalí žádný skener, je všeobecně známá věc. Asi jen Vy jste objevil Ameriku.
Oni ale ukázali jak přesně to náskládat do jinak normálně fungující litiové baterie, tak aby to šlo i bez klasické rozbušky na dálku odpálit. A příslušníci Hizballáhu prý hledali jestli v těch pagerech nejsou výbušniny a nic najít nedokázali - i když je otázka jak důkladně, protože oni nebývají většinou největší odborníci.
On tohle provedl MOSAD. To není žádnej hej počkej. Takže v reálu provést něco podobného by mohla jen organizace MOSADu podobná. Takových na světě asi moc není a naštěstí asi mezi tou hrstkou nejsou žádní teroristé. Tak si můžete v klidu rozbalit i tu čokoládu.
Nejde o ten rozmer te akce, ale o to, ze Mosad ukazal, ze takto skryte vybusniny neni mozne odhalit existujicimi metodami. Nekomu "podnikavemu" staci tu metodu napodobit a bude moct zpusobit velke problemy.
Operaci provedli úspěšně - zároveň ale vypustili do světa návod, jak kamkoliv dostat skrytě výbušninu. Podle článku zjevně i přes skenery, takže klidně na paluby letadel a do vládních budov.
Pokud se toho teroristé chytí, za chvíli můžeme být jako v Mission Impossible - bude vybuchovat cokoliv, včetně tabulek čokolády. Opravdu doufám, že k tomu nedojde, protože pokud ano, pak by tento pagerový úder za ty následky pro celý svět opravdu nestál.
Poměrně humorné je, že technologie laserů byla tehdy na mnohem nižší úrovni než dnes a tak přestože to zařízení bylo tak velké, že ho musel vézt tank, tak to žádný "laserový tank" v obvyklém pojetí nebyl.
Jediné co to dokázalo bylo oslepovat optické zaměřovací systémy - tzv. dazzler. Protože syntetické rubíny potřebné pro čočky toho laseru byly navíc velmi drahé, tak byl projekt po zkouškách prototypu nakonec zhodnocen jako nepřínosný.
Představa tvora, pro kterého může být smrtelný pád na zem při nešikovném vstávání, a tedy pravděpodobně i jakákoliv nešikovnost, třeba zakopnutí při lovu, mě nepřesvědčuje o jeho možných evolučních výhodách.
Když při běhu zakopne, tak se pádem snadno zmrzačí i třeba kůň. Zdravá dospělá zvířata jsou většinou dobře schopná se pohybovat tak, aby nepadala. A aby neupadl při top vstávání, tak na to zřejmě měl právě ty malé přední končetiny. Já bych to riziko pádu u dospělých jedinců T. Rex neviděl jako zásadní problém.
Pokud se ukáže, že to funguje, tak nebude pro podvodníky problém rozšířit apku o funkci, která zachytí požadavek na vibrování a místo skutečně nechat vibrovat mobil aplikuje na obraz falešný efekt vibrování. Ale mám spíš pochyby zdali to při kvalitě průměrného videohovoru má vůbeč šanci něco odhalit, protože video mívá příliš velkou kompresi na to, aby zachytilo rychlý pohyb - zkuste třeba ve videohovoru zamávat rukou. Myslím, že tahle vychytávka bude těm vývojářům nejspíš fungovat spolehlivě jen v takříkajíc laboratorních podmínkách a v praxi to bude buď nepřesné, nebo se to nebude schopné rozhodnout vůbec.
Chce to trochu rozumu do kapsy, paní Svobodová. Až vlivem tepla roztají arktické ledovce, zastaví se golfský proud, který otepluje planetu. A paradoxně se v Evropě silně ochladí. Na jiných místech budou vedra k nepřežití a katastrofální bouře. Učili jsme se to ve škole. Já před 50 lety. Vy jste evidentně nedávala pozor. Média v USA hovoří o hurikánu Helen, jako o nejničivějším hurikánu po hurikánu Katrin. Jestli bude Milton ještě ničivější, tak to mají v USA místo jedné ničivé bouře jednou za 20 let, hnedle dvě ničivé bouře za rok. A zdejší klimaskeptici budou dál hořekovat na to, že by měli platit o pár korun dražší energie a o dvě koruny dražší benzín, aby se nevypouštělo tolik emisí do atmosféry. Ono něco podobného může potkat brzo i nás a není složité spočítat si, co nás vyjde dráž. Jestli pár korun za dražší energie, nebo náklady na likvidaci katastrof, které jsou stále častější a častější.
A dopředu odpovídám těm, kteří zde budou argumentovat klimatickými cykly. Čím je způsobeno současné oteplování, jehož tempo nemá s výjimkou katastrof v historii Země obdoby, je dávno exaktně dokázáno odborníky, kteří se klimatem zabývají. Růstem koncentrace skleníkových plynů.
A jestli zde budou někteří tvrdit, že tito odborníci jsou někým placeni, tak mám pro ně otázku. Kde jsou vědci placení nejmocnější lobby na světě – fosilní lobby? To jsou ropné velmoci takoví dobrodinci, že si žádné vědce neplatí, když jim někdo kazí jejich kšefty?
Jenze je vedecky dokazane ze k temhle zmenam vicemene periodicky dochazi po miliony let - klimaticka lobby to rozhodne nezastavi.
2
Sledujících
1
Sleduje
2
Sledujících
1
Sleduje
No je to volba jako mezi AB a Nerudovou 🤔 Jen se divím že USA nejsou schopné vygenerovat něco lepšího😉🙌
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Oni by se kvalitnější politici našli, ale spousta vlivných lidí má postranní zájmy, pro které potřebují, aby prezidentem byl člověk, co je "morálně flexibilní" a nebude, jak se říká, rozhoupávat člun (rock the boat).