Má platné smlouvy, proto doteď tranzit zajišťovala. Ty smlouvy teď vyprší a Ukrajina nehodlá nové uzavírat, nehodlá si platit oprátku, na které ji Rusové chtějí oběsit, abychom parafrázovali klasika.
V čem je problém? Jejich země, jejich rozhodnutí.
Zelenskeho režim žije jen a jen z evropských peněz. UA finančně neexistuje a peníze si bude muset začít obstarávat jinak než prázdnými nacionalistyckymi gesty .
Jste jen škarohlíd. Já naopak mnoho vymožeností v EU naopak vítám a nedovedu si život už bez nich představit. Volný pohyb po EU, možnost pracovat kdekoliv v EU, volná mobilní data a tarif i pro EU, kupovat z internetových obchodů po celém EU a přitom využívat stejné zákonné možnosti. Jo pokud jde o reformu EU, tak to ano, mnohé by se mohlo zlepšit, ale vystoupit z EU je podle mne naprostý nesmysl. Já už jsem i Evropan, nejen Čech. 😉
Buď ještě studujete nebo máte teplé místečko ve státní zprávě. Já díky EU presouvám již druhou firmu do Asie....ne s nadšením, ale Brusel a jeho věrní fanatici k tomu vlastniky prostě donutili.
Pocit není o realitě. Můžete mít pocit, že se nemáte dobře, jako my, i když objektivně patříme mezi nejbohatších 10 % lidí na planetě, a to včetně těch, které u nás označujeme za chudé.
.
Přechodová generace od východního bloku je ztracená, i když to nikdo dopředu nevěděl. Nikoho nenapadlo, a nikdo neměl zkušenosti s tím, že 40 let (tedy několik generací) se zemi podepíše tak, že už nejde změnit smýšlení a očekávání lidí v souladu se svobodou. Tedy, že je jen na nás, abychom si tvořili pořádek a prosperitu. Neustále, jako ti východní Němci, čekáme, že nás má někdo chránit, že ten druhý měl dbát na naši prosperitu, naše pohodlí a štěstí.
.
Východní Němci se objektivně mají zase o mnoho lépe než Češi. Ale právě lidské vnímání brání tomu, aby si spokojení připadali. Velmi pravděpodobně v tom vězí ztráta jistot, kterou socialismus inzeroval jako hlavní přednost. Dnes nikdo neví, co bude zítra - a tak to je ve svobodném světě. Jenže nám, výchoďárům, to přijde nepohodlné a pořád hledáme a u vlád voláme po tom, aby nám ten pocit vrátily. Ale nemohou, nemají jak.
.
Ze stejného důvodu se podle mě Jižní Korea nikdy neodhodlá pomáhat osvobození KLDR. Ačkoliv morálně by si to asi přáli, vědí, že není jak vstřebat miliony lidí nepřipravených na svobodu a nepohodlí svobody. Zatímco v ČSSR a v NDR stále ještě zůstala aspoň vzpomínka na fungování, a tedy i zbytek touhy po svobodě, tam už generační paměť dávno není. Pro pokud jsou to tady pro nás, pro část populace, těžko zpracovatelné pojmy, tak tam u nich je to ztracené úplně.
Články sestavovat za pomoci softwaru "ki" budou ještě dlouho blabolovité a tahající za uši. Stejně by to nablábolil např. p.Vondra.
Pomalu se to ruSSákům začne sypat, těm dochází vše včetně takzvaných "dobrovolníků".
Jisté položky ruského rozpočtu se nacházejí v režimu utajení a nejsou zveřejňovány, jiné jsou ale běžně přístupné a při jejich studiu je možné zjistit zajímavé okolnosti o ruské ekonomice, ale například i o náborech do armády.
Ukazuje se, že i přes rostoucí výši náborových příspěvků, a to jak regionálních tak i příspěvků z celostátního rozpočtu (od srpna navýšeno z 200 000 na 400 000 rublů) výše výplat tohoto příspěvku oproti předchozímu čtvrtletí dokonce mírně poklesla, jedná o pokles z 18,1 miliardy rublů na 16,1 miliardy rublů.
To indikuje značný pokles dobrovolníků, údaje nasvědčují tomu, že ve třetím čtvrtletí se ruské armádě podařilo získat v průměru pouze zhruba 700 dobrovolníků denně, ve druhém čtvrtletí tento průměrný počet překračoval 1000 denně. To ale bere do úvahy určité zpoždění při zaúčtování navýšení náborových příspěvků, pokud byly tyto zaúčtovány okamžitě vychází z výpočtů studie, že počet nových kontraktů je pouze okolo 530 denně.
Přičemž je potřeba zohlednit ještě takzvané “mrtvé duše“, tedy fiktivně zaevidované dobrovolníky, jejichž náborový příspěvek putoval do kapes důstojníků náborových kanceláří. Je těžké odhadnout míru, do jaké jsou tyto praktiky v Rusku rozšířené, podpis kontraktu například nedávno zemřelými osobami ale znamená, že je nutné množství rekrutů ještě snížit.
I vzhledem k velmi vysokým ztrátám ruské armády tato čísla znamenají, že nové nábory již nestačí pokrývat ztráty (rozdíl mezi ztrátami a novými nástupy byl v některých dnech i více než 1000 vojáků
Laciná propaganda.
Propadl byste vy. Jednoznačně. Pan Šilhavý má naprostou pravdu.
Takže další hlupák nebo jste se Šilhavým jen ubozí nevzdĕlatelní trolove s testováním KI !? CSSR byla 10tá nejsilnější ekonomika svyrovnaným rozpoctem. V ČSSR se vyrábělo z rudy železo a tavila ocel (pro vás ignoranty se tomu říká soběstačnost v metalurgii), vyráběla se nákladní i osobní auta, letadla včetně stíhačky L39. Do světa se vyvážely vodní turbíny a tkalcovské stavy včetně dílů atomových reaktoru. Existovala potravinová sobestačnost a to vše zvládly 2 spolupracující národy s s poctem jen 14mio obyvatel. Mohl bych pokračovat dál, ale pověstné "házet perly sviním" je važne škoda.
Nebyli. Hromadil se skrytý dluh formou vnitřního dluhu (stát neplatil podnikům, proto jen jedna papírna uměla vyrábět toaleťák do chvíle, než vyhořela), a ekologické dluhy (nedýchatelno od podzimu do jara), a ekologické zátěže (biliony, které se už vynaložily, a dodnes nejsou brownfieldy rekultivované). K tomu administrativně nastavený kurz deviz - např. 1 USD byl ve Státní bance československé za 7 Kčs (oficiálně), ale reálně byl za 40 Kčs. Tento skrytý dluh, kdybyste odečetl, zjistil byste, že umíráte hlady. ČSSR fungovala v podstatě do doby, dokud dokázala ten dluh před sebou valit (podobně, jako dnešní sérioví dlužníci, jen v celostátním měřítku), a skončila v době, kdy už zoufale zastaralé továrny nebyly schopny produkovat nic, o co by byl na západě zájem, byť za sníženou cenu.
.
Takže spíš vás mate, že ten deficit nebyl viditelný, a dokud to šlo valilo se to před sebeou. ČSSR se z toho ještě vylízala. V SSSR to nahromadili až ke skutečně prázdným obchodům s potravinami někdy kolem roku 1993 (jestli si pamatuji správně).
No hochu, kdybys to prezentoval na zkoušce z ekonomie, tak bys propadl.
Vážená paní, co tady opakovaně blábolíte o fašistickém Rusku. Vždyť sama dobře víte, že lžete, proč? Jste za to placená?
Jestli se někdo hlásí k fašismu, tam víme kdo, ale rozhodně to není Rus.
A přestaňte strašit napadením členské země NATO Ruskem. Není k tomu jediný důvod, nestrašte dospělé, běžte tyto báchorky vykládat děckám do mateřské školky.
A neurážejte cizí státníky označením kolaborant. Kolaborant jste vy. Kolaborant této vlády a jisté nejmenované mocnosti, co šíří válkami tzv. Demokracii.
Souhlasím, to samé si myslím o provokatérce Unzeitigové taky.
12
Sledujících
0
Sleduje
12
Sledujících
0
Sleduje
A nějak opomenul zkritizovat Putina za jeho dobyvačnou válku, která stála už statisíce životů. Vlastně neopomenul, on nemůže, má to zakázané. Je škoda, že Orbán není suverénní státník.
1 odpověď
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Jestli jsou v EU nějací suverénní státníci, tak jsou to Orban a Fico. Nenechte si vymýt mozek .
6 odpovědí