Kde je vůle, tam je cesta - Německo neroste, tak si najděme jiné státy kam exportovat. Také jsme v 89 vyváželi většinu do SSSR, tak se zase změní hlavní obchodní partner - roste třeba USA, Polsko, Nizozemsko a dále třeba Indie nebo Indonésie...
Katastrofa která je nezvratná to není. Problém bude jinde - většina těch firem nechce subdodavatele - sami jich mají dost, takže se bude muset ufinancovat vývoj a konečné produkty. Jako subdodavatelé náhradních dílů se neuživíme.
To bude hrůza. Ano lidé by chtěli aby měl stát vše pod kontrolou, ale už za to nechtějí nést náklady - například zásobníky plynu byly vykoupeny spolu s infrastruktour za několik miliard a výsledek je, že se teď musí ztráta sanovat z rozpočtu státu protože v tuto chvíli se infrastruktura nepoužívá.
To stejné bude i s ČEZem. I kdyby jej stát znárodnil tak:
Mimo jiné ČEZ netvoří 100 % energetiky v ČR, takže problémy to nevyřeší protože jinde tu cenu můžou nechat v původním stavu.
Není to pěkné, ale pořád to je spíše boj jako za 1. světové války kdy průlom znamenal posun o kilometry než zvrat ve válce.
Fronta se už extrémně hýbat nebude protože přichází podzim a bahno. Reálně Rusko ani v delším období v tuto chvíli nemá sílu - obsadit Charkov/překročit Dněpr, takže válka omezuje na konkrétní úseky území.
Reálně válka skončí až si Rusko odnese v pytlích svůj první milion mrtvých. Zčásti kvůli symbolice a zčásti kvůli tomu, že oběti jsou nepoměrně rozprostřeny a pokud bych měl odhadovat, tak to dopadne tak, že Ukrajina ztratí území, ale bude v NATO/bude mít jaderné zbraně a Rusko získá území, ale ztratí velmocenský status.
Tak ono to oficiálně není tak hrozné jak to zní. Velvyslanec byl akreditován za Afghánskou republiku - nikoliv ze Afghánský emírát - má to dokonce i v pasu.
Tím pádem pořád zastupuje, sic neexistující/v exilu, mezinárodně uznanou vládu a ta není považována za teroristickou. Mimo jiné, v oficiálních dokumentech slova jako Tálibán, Afghánský Islámský Emírát ani nic podobného nenaleznete.
Proto i když to zní na první pohled zle, tak na druhý tak nevidím důvod ho nepozvat.
Tisza je taková změna nezměna - Magyar odešel z Fideszu, takže to nějaká velká revoluce v politice nebude i kdyby vyhrál. Navíc proti Orbánovi hraje více karet - po mnoha letech je vyčpělý, ekonomika neroste podle představ - ekonomicky je předstihlo i Rumunsko + proslovy typu, pokud by na nás zaútočilo Rusko, tak bychom se nebránili jim taky moc nepřidá na popularitě. Navíc se již několikrát stalo, že místa kde vyhrála opozice najednou přišly o peníze z celostátních projektů, takže těch lidí co nemá Orbána rádo je v Maďarsku hodně - přes cca 50 %, ale jsou tak rozdrobeni, že to Fideszu a jeho předvolební koalici spolu s volebním systémem umožňuje získat ústavní většinu. V těch předvolebních koalicích je na tom víceméně Orbán stejně jako SPOLU u nás.
Upřímně už mí rodiče prohlašují, že se připravují na důchod jako by od státu neměli nic dostat a nezbyde nic jiného než to tak brát. Státem placený důchod bede ve výsledku na to co byl kdysi - až lidé nebudou schopni pracovat, tak jim dát dost peněz na to aby nezemřeli hlady.
Čili žádné užívání si za státní peníze a to ani pokud jste 50 let pracovali. Pokud chcete do důchodu dříve a máte našetřeno, tak umožnit jít do důchodu třeba v 55, ale jenom za své bez pomoci státu.
Problém s důchody a výdaji je prakticky v současném stavu neřešitelný. V současném nastavení by nám ani vysoký růst ekonomiky vysoké důchody bez možnosti zadlužení nezajistil.
Tím, že je ekonomika vázána na 1/3 růst mezd a inflaci tak pokud roste mzda, tak rostou i důchody. Vysoký růst by zemi zachránil pokud by byl počet seniorů stabilní. Tím, že bude růst počet důchodců bychom potřebovali po dobu 20 let růst cca 7% aby nebylo třeba zvyšovat daně a takové tempo růstu mají jenom rozvojové ekonomiky.
A pokud se dostaneme do stavu, že 50% mého příjmu půjdou na důchody a ze zbytku uživit rodinu a případně hypotéku, tak se omlouvám, ale důchodcům tady nezaplatím ani korunu. Rodičům pomáhat budu, ale pokud budou důchodci chtít moc, že mi by nezbylo skoro nic, tak ode mě nic nedostanou.
Ten problém je nutné rozdělit na 2 části - Brno / Praha a zbytek. Pokud se podíváte mimo tyto 2 města tak byty koupíte i o polovinu levněji a to oproti Praze nebo Brnu poloviční příjmy nemají. Ten problém je problémem 2 měst a vyšší výstavba problém nevyřeší. Ceny možná budou růst pomaleji ale klesat nebudou. Krásný příklad by l v roce 2022. Ceny hrozily poklesem a tak se stavět i to málo přestalo aby neklesly ceny.
Řešení jsou prakticky 2 - buďto by stát musel v Praze a Brně rychle postavit desetitisíce až statisíce bytů - to by cenu snížilo, ale zase by se musela řešit infrastruktura nebo druhá možnost jsou rychlovlaky a stabilní doprava mezi městy - to taky bude drahé, ale pro člověka pracujícího v Praze by to otevřelo k bydlení celou republiku.
Osobně bych to rozdělil na 2 části - započítávání strávené doby ve funkci do důchodu - klidně. Pokud reprezentuje a cestuje s prezidentem, tak práci na plný úvazek už nestihne.
Co se týče peněz, tak její role je přímo spjata s kanceláří prezidenta republiky, takže pokud by měla dostávat peníze, tak jedině přes kancelář, ale nic nového nepřidávat.
Myšlenka je logická. AI způsobí, že mnoho firem nebude potřebovat zaměstnance a že AI mimo jiné s pomocí robotů bude pracovat pro majitele za cenu elektřiny bez potřeby mít zaměstnance a ušetří tím miliardy, ale iž jim nedochází, že masivní propouštění by vedlo k nepodmíněnému příjmu, který by oni museli zaplatit.
To znamená zdanění ve výši třeba i 90 % pro firmy bez zaměstnanců co využívá AI a roboty a to zase bude něco co budou firmy muset skousnout protože lidé co nemají peníze nemohou nakupovat a tím pádem by i oni zkolabovali.
U států s jadernými zbraněmi se s nimi musí jednat jako by to byly státy jako Polsko, Maďarsko nebo Španělsko - to je ignorovat v jednání s nimi existenci jaderných zbraní.
Pokud Vás napadnou a vy se chcete bránit tak na útočníky střílet hlava nehlava dokud všichni nepadnou nebo dokud nám nedojdou náboje. Pokud se ukáže, že hrozba jadernou zbraní ti dává výhodu tak ji budou chtít všichni a riziko použití se zvýší a pokud se Putin rozhodne, že jeho poraněné ego mu stačí k rozpoutání války, tak mu v tom nikdo nezabrání.
Zatím bych Argentinu viděl jako zajímavý experiment, který se do této chvíle úplně nedaří - inflace přes 100%, ekonomika klesala poslední 2 roky, chudoba na 53%, investice váznou, takže to bydlení je takový závan pozitivního, který se musí změnit ve vichřici pozitivního jinak Mileie na konci volebního období vynesou v zubech.
Bohužel je to pravda. Naše země je relativně malá a nemůže dělat vše od vytěžení v dole až po finální produkt. Musíme se zaměřit na to v čem je nejvíce peněz. Třeba takové Švýcarsko vyrábí hodinky, ale ocel a jiný materiál na hodinky si nechává dovážet mimo jiné i proto, že je to levnější.
My se taky budeme muset přeorientovat. Navíc to může zlevnit i naše produkty. V prvovýrobě je obrovská spotřeba energie, která je drahá. Nakoupením materiálu odjinud ušetříme dost peněz. V dalších druhovýrobě a dál pak roste význam lidské práce a tam chceme uspět my. Pokud se rozhýbeme, tak můžeme dál bohatnout, pokud ne tak zůstaneme zaseklí tam kde jsme teď a žádná vláda na tom nic nezmění.
Kuba by pro ne jenom pro Spolu, ale ODS celkově mohl znamenat konec. Nemá problém spolupracovat s Babišem a to velké množství voličů včetně mě odmítá.
Pokud Spolu povede do voleb Fiala nebo nějaký jiný proti-babišovec, tak volby možná prohrají, ale za 1-2 období budpu zpět, ale spolupráce s Babišem se může rovnat polibku smrti.
Osobně nechápu lidi co si myslí, že to pomůže vládě. Vždyť musí vědět, že povodeň nezaplavuje podle stranických preferencí a statisticky se ta volba nezmění. Pokud 80 % volí Ano a 20 % v obci volí spolu a kvůli povodni nepřijde 80 % lidí celkově, tak ve výsledku budou v obci volit z 80% ANO a z 20 % Spolu. Jenom počet voličů se sníží, ale poměry zůstanou stejné.
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Tak nic není neměnné a škrtat se dá a většina lidí s tím bude souhlasit, ale kde na to vzít? Zvýšení efektivity ve státní správě? To neušetří více než pár miliard, což je tak na 1 žvýkačky pro seniora na měsíc.
Zrušení senátu a zastavení pomoci Ukrajině? 1 káva pro seniora v kavárně po přepočtu na osobu.
Reálně se musí ve šetřit tam kde se dává hodně peněz - tj školství, vnitro, zdravotnictví a nebo důchody.
Rušení škol, rušení policistů a hasičů+ omezení dobrovolných hasičů, rušení škol, rušení nemocnic nebo omezování růstu penzí.
A teď mi řekněte kdo bude ten odvážný politik, co vám zavře nemocnici, zruší školu nebo seškrtá důchod.
Tady zkrátka nebude fungovat klasické "prostě se najdou úspory a zefektivní správa". Změny které by bylo třeba udělat musí bolet.
4 odpovědi