Ke svobode pro vsechny nebo pro vyvolene. Kdyz secteme vsechnu hotovost co maji jednotlivci, firmy a stat na ucte, vyjadrene v CZK dostaneme nejake cislo.
Kdyz ale secteme celkovy dluh, dostaneme cislo nekolika nasobne vetsi. Celkovy dluh v CZK nejde splatit. Totez plati pro USD, EUR atd.
Velka cast toho, co se vybere na danich jde na splatku statniho dluhu. Kdyz by stat neudelal nove dluhy, nebude hotovost pro splatku ktera je tu kady mesic, kazdy rok atd.
Prijde mi absurdni mluvit o svobode. Kolonie je lepsi nazev.
Jan Hus v knize O Církvi, Kapitola 19 napsal: "Poddaní, kteří zbožně v Kristu žijí, mají tedy dbát na život apoštolů a zvážit, zda jejich představení žijí v souhlase s apoštoly. Nedbají-li totiž o duchovní službu, avšak horlivě vymáhají peníze, pohrdají-li evangelickou chudobou a opírají-li své světské bohatství o další zločiny, které zřejmě rozsévají, tu poznají poddaní z jejich skutků, že se odchýlili od náboženství Pána Ježíše Krista".
Za života Jana Husa měl život věčný velkou hodnotu. Většina lidí doufalo a hledalo. Je tu ale potíž. Ježíš Kristus vyžaduje spravedlnost. A to nebylo prelátům po chuti. Proto bylo třeba zapsat lidem do svědomí jiné hodnoty. Když lidé neusilují o věčný život, netrvají na spravedlnosti jak to požaduje Kristus. Dnes máme jiné hodnoty.
Co vím tak poslední perzident který se odkázal na reformaci a na Jana Husa byl Masaryk, pak byla válka, komunismus ... Nyní je nevědomí.
To je ta skutečná konspirace mocných. Salámovou metodou nám do mysli zanáší jiné hodnoty než život věčný a spravedlnost.
Roku 1413 napsal Jan Hus knihu "O Církvi". Na začátku deváté kapitoly najdeme:
Základ, který je třetím bodem našeho postupu, byl naznačen slovy: “Na té skále zbuduji svou církev.” A poněvadž tohoto Kristova slova papežové nejvíce užívají ve svých výrocích, chtějíce z něho vyvodit, že sami jsou tou skálou nebo základem, na němž církev stojí jakoby na Petrovi, jemuž bylo řečeno: “Ty jsi Petr,” - proto je třeba k porozumění slova Páně poznamenat, že základ církve, od něhož je zakládána, je naznačen výrazem “zbuduji”, základ, na němž je založena, je naznačen slovy: “na té skále”, a základ, jímž je církev založena, je naznačen slovy: “Ty jsi Kristus, Syn Boha živého.” Základ, od něhož prvotně, i základ, na němž prvotně byla založena svatá církev obecná, je Kristus Ježíš, a základ, jímž je založena, je víra, která skrze lásku působí; tu ukázal Petr, když pravil: “Ty jsi Kristus, Syn Boha živého.” Základem církve tedy je Kristus, který říká: “Beze mne nic nemůžete učinit” - Jan 15; “beze mne” prvotního a prapůvodního základu.
Kristus zakládá a buduje svou církev na sobě jako na skále tím, že ji uzpůsobuje k tomu, aby slyšela i konala jeho řeči. Potom tedy “ji brány pekelné nepřemohou”. Proto říká Kristus v 6. Kapitole Lukášově: “Každý, kdo příchází ke mně a slyší mé řeči a koná je, - ukáži vám, komu je podoben. ...
Rekněme, že si národ dohromady půjčí 100 Kč a vrátit má 120Kč. Kde vezme těch 20? V tomto systému, aby se mohly splatit staré dluhy, někdo se musí nově zadlužit. V součtu, bez nových dluhů se nedají splatit ty staré. Od doby krize kolem roku 2008 snížili úrokové sazby právě proto, aby si subjekty znovu půjčovali. Nejen u nás. Téměř nulové úrokové sazby jsou inflační. Danové zatížení inflaci brzdí. Tím, že se stát zadluží, pustí každoročně do ekonomiky miliardy které subjektům pomáhají splácet ty staré dluhy. Ale zároveň vzniká tlak na inflaci. Má to tak každý stát, kde funguje tento systém. Má cenu vinit jednu konkrétní vládu, at už minulou nebo tu současnou, když dluh, daně a inflace ... jsou vlastností tohoto systému?
Když 5. prosince 1947 rakouský matematik Kurt Gödel žádal o americké občanství, proběhl se soudcem Formanem následující rozhovor:
Soudce Forman: “Nyní nám pane Gödel řekněte, odkud jste.”
Gödel: “Odkud jsem? Z Rakouska.”
Soudce: “Jaký typ vlády jste v Rakousku měli?”
Gödel: “Byla to republika, ale ústava byla taková že se změnila v totalitu.”
Soudce: “Oh! Ano, to je velmi špatné. To se ale v této zemi nemůže stát”
Gödel: “Ale ano, a já to můžu dokázat.”
Judge: "Pane bože, tohle vynechme.”
Kurt Gödel je například známý důkazem, že budou vždy existovat pravdivá tvrzení, která není možné z daných předpokladů (axiomů) dokázat. Takže klidně můžeme mít slona v místnosti, ale nemůžete dokázat, že tam je. I když ho každý vidí. Je tu prostor pro víru.
Přeju všem hezký den.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Možná je na čase si přiznat, že smyslem školství není vzdělání. Ale srovnat lidi do lajny.