A když všichni přijmou Green Deal, protože to EU chce, tak přestanou tát póly a ledovce, přestane se měnit klima, vysychat řeky, ohřívat moře, nebudou už běžné extrémy v počasí, jako třeba dlouhotrvající zničující horko?
Když to všechno přijmeme, nebudou hrozit v budoucnu obří migrace z vyprahlých afrických oblastí, kvůli nedostatku vody a hladomoru??
Jo, lidstvo je pohodlné, plýtvavé, mnoho věcí je zbytečných, válčíme kde se dá, rozhodujeme od stolu bez znalostí přírodních zákonů pod vlivem fanatiků, bez reálného plánu. Létání na summity soukromými letadly a spec. linkami, povolenky jež kupují společnosti pro výdělek a ne pro svoji potřebu, placení sítě pro její zesílení jako by proud když neteče tam, netekl zpět. Říká se A, ale neříká reálně B.
Nedělat nic je tedy řešení? Fascinuje mě lidská energie odmítání řešení bez řešení jiného. Patrně "nic je lepší než aspoň něco".
Green deal je aspoň snahou o nezhoršení.
Kdo máte lepší plán?
Ze Švédska mám osobní zkušenost s tříděním od roku 2008. Za mě naprosto pohodová a hladce fungující záležitost. Když jsem tehdy prvně vracel lahve, šlo jen uplatnit poukaz v obchodě (tehdy v podstatě jen buď ICA nebo Coop). Takže místo jít na nákup s prázdnou taškou nebo baťůžkem (jako tehdy student) jsem si přibral prázdné lahve jako ostatní.
Osobně jsem nikdy nic do přírody nevyhazoval, a tím spíš, když by jeden měl vyhazovat vlastní peníze jen tak. Ale i tací byli, jsou a asi budou...
Nemhu se ubránit pocitu, že ve vedení by měli být "dostatečně zkušení a kompetentní" NASTAVIT
"účinný systém hodnocení práce vlastních podřízených" pro celý systém řízení. Ne ve stylu - nějak si to vymyslete. Vědět jak si organizace stojí v tom či onom je důležité, ale musí to mít hlavu a patu. A hlavně konzistenci. Jinak je to bramboračka.
S čím tedy vlastně pracuje vedení policie a jak robustní a spolehlivá data to jsou? Nemám tušení, aby mohlo by to být zajímavé pro kontext.
Náročný ano, ale nikoli nemožné, i okolí Kutné Hory, toho nabízí spoustu, například zámek Žleby, bílí jelení v Žehušicích, zachovalá židovská čtvrť v Golčově Jeníkově, minipivovar Tupadly, nedaleko Železné hory, chrám sv. Bartoloměje v Kolíně atd.
...nebo ještě bližší zámek Kačinu. To ale úplně neřeší problém KDE přespat. Nechci křivdit kutnohorským hotelům, už pár let jsem neměl tu čest, ale nebylo to nic, z čeho by se turista posadil na zadek - v tom dobrém smyslu. Dá se tedy strčit stovky návštěvníků do interiérů srovnatelných s Prahou? A rozumnou dostupností, aby hotely sloužily jako dobrá základny pro další výlety a pobyt? Dnes si nejsem jistý. Má někdo současnou zkušenost?
Ohledně loga má Tesco patrně pravdu, smutné však je, jakým způsobem reaguje na celou záležitost tehdy i dnes. Z celé situace mohli vyjít s přívětivou tváří a akce tehdejších studentů spíš využít i s ohledem na svá práva. Namísto toho si zvolili vzteklou korporátní reakci. Pochopitelnou, leč bez špetky fantazie a pokusu práce se svým brandem mezi lidmi. :/
Mate samozrejme pravdu. Tady narod nepripustil, ze uzdravit chlapce nejde. Bude invalidni a zcela odkazan na peci druhych. Vadny gen by museli opravit jeste pred pocetim, tady nikdo zadny gen neopravi. Co chteji lide slyset??? Ze prijede zdravy klucik?? Ta pomoc je minimalni a neni zadny duvod, aby pojistovna zaplatila 150 MIL, lecime I ostatni tezce nemocne.
Nemáte pravdu. Dalo by se řešit třeba i CRISPRem, rozhodně dnes neplatí, že genetická nemoc je neléčitelná.
Najděte si výsledky průzkumu a kasuistiky u jednotlivých připadů. Emoce jsou jedna věc, realita druhá.
Cca u 52% pacientů došlo ke zlepšení. To spočívá ve schopnosti udržet hlavu, sedět bez opory či se postavit s oporou. Jedna pacientka se po dvou let od léčby naučila dvě slova. Těžké mentální retardace přetrvávají.
Za mě je nezodpovědné takto rozdmýchavat emoce o možném vyléčení. Protože tato léčba k vyléčení nevede.
NIKDO TO VYLÉČIT NEDOVEDE.
A co děti, které po terapii začaly chodit bez pomoci a dokonce běhat? Po trošce googlení např. zde: Odkaz 1
Chápu potřebu řešit věci u kořene problému, na druhou stranu EU není "tam někde za mořem a nás se netýká". Právě naopak, EU je důležitá instituce a neměli bychom ji podceňovat. A pokud se někdo cítí víc na roli v Bruselu než v Praze, není na tom vůbec nic špatného. A konečně to není nic, co nelze změnit. E.g. Franz Timmermans, který se vydal do lokální politiky. Ergo já zklamaný nejsem 😉.
Mám pocit, že do toho všeho jsme se uvrhli tak nějak sami jako společnost. Pokud někomu zaskočí (jak zmiňuje článek), na všem je kupa výstrah, pokud ne rovnou omezení a zákaz. Proč asi mají dnešní návody pomalu víc stran varování než vlastního obsahu? Kolikrát naprosto absurdních?
Upřímně bych vcelku bez obav nechal svoje děti chodit do školy samostatně, to by to ovšem škola nesměla rodičům po celý první stupeň sama zakázat. Takže buď změnit školu, nebo až do páté společně...
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Gratuluji. Vláda tímto přístupem přispívá do českého folkloru "nechceme, lepší plán nemáme, ale prostě ne a ne a nechceme".
Zajisté velice modré a z dlouhodobé perspektivy obyvatelnosti naší - zatím obyvatelné - vesmírné koule, dobře promyšlené.
No, aspoň mají české vlády v něčem kontinuitu.
1 odpověď