Podle článku dostal stát výměnou dokonce ještě víc pozemků a pokud jde o změnu využití, tak tam muselo město souhlasit se změnou územního plánu.
A výsledkem je, že místo dalšího pole s řepkou tam bude hala, kde bude moct pracovat hromada lidí.
Tak nějak nevidím, kde tam je ten problém a kdo je teda omezen na svých pravech?
Úrodná půda se má chránit a ne ji likvidovat.
Milá redakce, tímhle spoustu lidí jen naštvete. Protože kdo v obchodě nakupuje do výše průměrné hrubé mzdy?
Lidé vám oprávněně řeknou, že nějaký růst své kupní síly za pětatřicet let technologického vývoje snad očekávat mohou. V roce 1989 také koupili víc než v roce 1954. A koho v období stagnace osmdesátých let zajímaly řeči komoušů a politruků o nezaměstnanosti a krizi z třicátých let? Jste snad takoví politruci, či nějaké soudružky učitelky občanské výchovy?
A za druhé lidi naštve ten přepočet na průměrnou hrubou mzdu. Na konci osmdesátých let zvyšovali mzdový průměr vojáci z povolání a policajti. Ale řekněme osmdesát procent průměru si lidé vydělat mohli, mimo ozbrojené složky byly mzdy i platy dosti nivelizované. Ale dnešní průměr je pro většinu lidí zcela za obzorem. Takže vám řeknou: Nezajímá mne, kolik másla si VY koupíte za svůj hrubý plat, zajímá mne, zda si nějaké máslo koupím JÁ za svou čistou mzdu po zaplacení bydlení, energií a dopravy do práce.
A proč co před pěti lety šlo dnes nejde.
Vlastně, oni vám to neřeknou. Jen se naštvou, zůstane v nich z toho hořkost, z té hořkosti neurčitý pocit křivdy či nároku ("proč mi pořád říkají, jak si žiju z jakési průměrné hrubé mzdy...") a nakonec vám tu hořkost a křivdu vylijí na hlavy ve volbách. Budou volit negativně, proti, ne pro, a oplatí minulou hořkost a křivdu, ne výhled na budoucnost...
Přesně tak.
To samozřejmě,ale dříve vše rukama-nebyly paleťáky,vys.vozíky atd atd.Nebylo paletované zboží,kontejnery a podobně.
Ale jo i na těch kolejích ta mechanizace za posledních 35 let hodně pokročila. Dřív nebyly dvoucestné bagry, všechno se dělalo ručně a jak se začaly objevovat, už to potom nikdo nechtěl dělat ručně.
Unterwegs nach Atlantis je dostupný v němčině na Youtube.
Dá se zapnout automatický překlad titulků do češtiny.
Vzhledem ke stáří seriálu (přes 40 let) a proměně vkusu/mentality nelze očekávat, že by se případné vysílání v českých televizích setkalo s velkým ohlasem.
Upřímně, zaujala mě nejvíc hudba Karla Svobody.
Tomáš Holý se setká s velkým ohlasem vždy.
Problém je v tom že tam nedojdete.Ročníky nar do r.70 jsou sedřené a nemají šanci.Oni totiž nechápou že nebyla taková mechanizace a pomůcky co usnadnili práci-všecko rukama,jenže to oni nevědí nebo nechtějí vědět.No na zadku celej život v pohodě můžou mít jak třeba Benda akorát rozpláclou ďupu.
Na všechno není mechanizace ani teď, takových 30, 40 let na kolejích, udělá s člověkem hodně.
1
Sledujících
2
Sleduje
1
Sledujících
2
Sleduje
Ten může nechat změnit vedení obce a schvaluje jej zastupitelstvo.
1 odpověď
3
Sledujících
0
Sleduje
3
Sledujících
0
Sleduje
To je právě ten problém, strčí se do kapsy nějaký ten milion a změní se.