Podle mě jakýkoliv člověk, který není Palestinec nebo Izraelec, nemůže toto brát jinak než objektivně. Nejde se vymezit jen na útok za 7.října. Lidé mimo region do toho nevidí. Kdo je vlastně Palestinec nebo Izraelec? Muslim, křesťan nebo žid? Kdo má na jaké území nárok? Proč nemůžou žít společně? Proč Izraelci zakládají nelegálně osady na západním břehu Jordánu, kde je území Palestinců? Kde je původ jejich rozkolu?
Babiš je starý komunista, StBák, mafián a manipulátor. Prostě sv.ně s praktikami, za které by se nestyděl ani kdejaký mafiánský boss a kvůli svému prospěchu by prodal snad i svojí matku. Slíbí a dá cokoliv komukoliv, jen ne ze svého, jen aby získal jak finanční, osobní či politický prospěch, ale pouze pro sebe. Nepočítá a nepřemýšlí v dlouhodobém horizontu, žije teď a tady a po nás potopa. Jemu to je jedno a cokoliv udělal, se jeho osobně prakticky vůbec nedotklo, naopak si přilepšil. Pokud chcete mít na očích růžové brýle a nevidět realitu, tak prosím.
Co se týká peněz, které jdou na Ukrajinu a na modernizaci naší armády, jsem rád, že ten konflikt se drží na V,JV a J hranici Ukrajiny, bez pomoci NATO, ve které je ČR členem, by to zřejmě nebylo možné. Bohužel musíme v dnešní době myslet i na připravenost bojeschopné armády. Musíme mít bojeschopné a konkurence schopné vybavení a to znamená modernizovat a to znamená vynaložit nějaké finanční prostředky, že.
Osobně bych nechtěl, abychom čekali, co se s námi stane a byli jsme závislí na událostech, které nemůžeme ovlivnit a kterých nejsme součástí. Pak bychom mohli zase jen brblat "to oni".
Jsem rád, že žiju v ČR, v zemi, která pomáhá, kde je bezpečně a bez Babiše u politické moci.
A ZDRAVÍM VŠECHNY PEJSÁNKY, KTEŘÍ TADY UMÍ JEN ŠTĚKAT.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Může se použít to i to.
Nabídnu pohled biologa: jde o neustálené a spíš intuitivní používání, u některých skupin zvířat zcela jednoznačné, u jiných kolísající. Obecně platí, že stáda tvoří savci, zatímco hejna ptáci a ryby, existují ale četné výjimky i další možnosti.
Stádními savci jsou především kopytníci, ať už domácí (koně, ovce, krávy), nebo divocí – tradiční žánrový obrázek africké přírody, jakkoliv dnes už omezený téměř výhradně na národní parky, ukazuje velká stáda zeber, pakoňů a antilop, táhnoucí savanou. U jiných skupin savců se ale namísto stád používá několik dalších pojmenování. Šelmy tvoří smečky, a to jak šelmy kočkovité (lvi, gepardi), tak psovité (vlci, psi pralesní). Samozřejmě ne všechny, řada velkých (levharti, jaguár) a skoro všechny malé kočky (rysi, kočka divoká) žijí a loví samotářsky. Pospolu žije také mnoho druhů opic a lidoopů, kteří formují tlupy, pro které, jsou-li opravdu početné, se občas používá i označení „stádo opic“. Pohled na mnohasetčlenné stádo paviánů dželada, zvolna procházejících krajinou, si vybavuji jako jeden z nejsilnějších zážitků z africké přírody. Pohromadě žijí také ploutvonožci (lachtani, tuleni, mroži), kteří v době rozmnožování vytváří pobřežní kolonie, v rámci kterých si jednotliví samci udržují harémy samic. Za stáda označovány nebývají, to už spíš říkáme, že jsme z lodi viděli ve vodě hejno tuleňů. S vodními savci je to asi nejvíc nejednoznačné: tvoří delfíni či velryby hejna nebo stáda? Lze se setkat s obojím označením – stádo reflektuje fakt, že kytovci jsou savci, zatímco hejno vyjadřuje jejich celoživotní pobyt ve
2 odpovědi