HDO na současné problémy v distribuční síti nefungují.
Volná energie Nikoly tesly je fyzikální nesmysl.
Chytré elektroměry umožní regulaci, která je nutná kvůli OZE, a kterou si budete dělat sám, protože se vám to (pak) vyplatí.
Nevyplatí, je to pouze zlaté pozlátko k ovládání a manipulaci lidí, kteří se chtějí stát otroky systému kvůli pár haléřům. Nejsem otrokem systému a nehodlám podporovat agendu 2030 a stát se biorobotem.
Patenty Nikola Tesly existují a fungují, jejich čísla jde dohledat na seznamu patentů
US.
A schopný člověk si vydělá tolik peněz, že ho zlaté pozlátko na nohy nepostaví.
HDO má možnost jen několika málo skupin, takže problém neřeší. Navíc HDO neposkytuje žádnou informaci o tom, kdo právě elektřinu odebírá a kdo ne. HDO je na problémy s nepravidelnými OZE zdroji a přetoky úplně k ničemu.
Rozdíly mezi nízkým a vysokým tarifem jsou minimální a ještě před půl rokem byly nulové. Distributorovi utíká čím dál tím víc peněz kvůli nerovnoměrnosti, který způsobují OZE a její výkyvy jdou proti zmíněným tarifům.
HDO má možnost tolika skupin, na kolik je nastaven a věřím tomu, že by šel nastavit na mnohem více skupin, ale možná se mýlím.
To, že neposkytuje zpětnou vazbu, s tím souhlasím a že tento systém je operativnější, to také nevyvracím. První odpovědí jsem reagoval na slova, že HDO nefungují, což není pravda, fungují a že cena VT a NT je stejná, není stejná, rozdíl je 30%, píšu to již asi počtvrté a jsou stejné, jako před rokem. Stačí si prostudovat svoje vlastní vyúčtování. Ale je možné, že PRE to má jinak, ale těch 30% rozdílu a od 1.1.2025 platí stále to samé, co vloni.
Jinak bych i souhlasil s novými elměry, pochopitelně mají význam pro velké odběratele (školy, školky, nemocnice, výrobní podniky, nákupní centra atd., atd.), kde je jejich největší uplatnění a význam, i když tam je zase problém, že mají odběry relativně konstantní a nemají moc akumulačních spotřebičů, s čím však nesouhlasím, ale to je můj osobní úhel pohledu, s FVE jako takovými a celou podvodnou zelenou politikou.
Když už FVE, tak měly být instalovány na střechách škol, školek, nemocnic, .....,
a ne na polích solárních baronů.
A druhý důvod, stačí uvolnit patenty Nikola Tesly o volné energii a energie bude dost pro všechny za minimální cenu.
V těchto diskuzích nesmíte používat nadsázku, tady to málokdo pochopí, já neumím jinak než s nadsázkou případně ironickou, a už jsem zde byl párkrát "umlácen" (((-:
Ale mohu. Jde o to, že na každý příspěvek nebo reakci reaguje zase jenom ten, kdo s tím rezonuje a kdo má v sobě daný problém. Zároveň nám tím zrcadlí, jakou energii (problém v podvědomí) nemám zpracovanou já. Je to ale i o našem citu,
proto nereaguji na zprávy ohledně Ukrajiny, voleb v USA apod., zde by diskuze byla
opravdu nekonečná a stejně se to pak stočí do vyvolávání agresivity a nenávisti jeden vůči druhému a to už není moje parketa a hlavně to vyhovuje elitám, které z toho žijí (rozděl a panuj).
HDO nezanikne asi ani s chytrými elměry. Používá se také na dálkové vypnutí FVE v případě nebezpečí přebytku elektřiny.
Ve smlouvě nemáte garantovaná časová pásma. Ta jsou pro každého odběratele (skupinu) jiná a je možno je měnit. Máte garantovánu jen celkovou dobu NT za den a nějaké upřesnění typu: v max. X částech s prodlevou max. Y. Dokonce je tam pasáž (nebo aspoň bývala), že v případě krize je možno po přechodnou dobu neposkytnout garantovanou dobu NT, což ale musí být později kompenzováno.
Takže minimálně částečně jde HDO řešit i problém OZE, ale neděje se tak.
Konečně mne někdo podpořil. Děkuji. Ani skrzeva několik odpovědí Milan Čech nechápe. No, asi je to mladý člověk, jak to říci kulantně, s ovlivněným mozkem digitalizací ve prospěch přeměny člověka na biorobota.
Jenže ve smlouvě máte napsané časová pásma a záruky, že bude "alespoň" atd. Abyste vyřešil problém s OZE, které způsobuje nepředvídatelné problémy, HDO nestačí. Stejně jako dříve zanikla denní/noční proud, zanikne i HDO ve prospěch samoregulace odběratelů na základě ceny.
Tarify mají běžně cenu elektřiny v nízkém/vysokém stejnou. HDO znamená "Hromadné dálkové ovládání".
Tarify nemají cenu stejnou, nízký tarif je o 30% levnější, ještě jednou NT 4,-Kč/kWh,
VT 5,80Kč/kWh, nevím, co je na tom stejného.
Sazba denní - noční proud nezanikla, pouze se změnila na nízký a vysoký tarif.
Ve smlouvě časová pásma nejsou, to už je vrchol neznalosti a blábolení, ve smlouvě je kód spínání a každé dva měsíce je mu přiřazeno jiné časové pásmo a těch kódů spínaní je několik.
A právě proto, že HDO znamená hromadné dálkové ovládání, tak lze takto hromadně dálkově ovládat vždy určité procento odběratelů, dle kódu spínání.
Cena vysokého a nízkého tarifu je stejná, protože HDO nemůže vyřešit hlavní problém distributora, tj. nerovnoměrnost odběrů v síti. Pomocí HDO nelze aktuálně vyřešit situaci, kdy by distributor potřeboval prodat nadbytečnou elektřinu z OZE (protože by vám to zapínal v nepredikovatelnou dobu a nevyřešil by tím tu nerovnoměrnost).
To není odpověď na to, že HDO už nelze používat a že dávno už nefunguje rozdělení na denní a noční proud.
Znovu opakuji HDO FUNGUJE, ROZDĚLENÍ EXISTUJE, akorát se to nejmenuje denní a noční proud, ale nízký a vysoký tarif a cena není stejná, nízký tarif je o cca 30% levnější než vysoký a NT se zapíná v noci na 5 hodin a odpoledne na 3 hodiny.
Celková cena za kWh ve vysokém tarifu je 5,87099 Kč/kWh a cena v nízkém tarifu je
4,05060 Kč/kWh.
A HDO jde ovládat dle potřeby, protože se zapíná dálkovým signálem.
to bude zamykat např. poslední volejbalistka co odchází ve 21:30? tak si to představujete?
Ani středoškoláci už leta (aby nebyla zneužívána dětská práce) NESMÍ jezdit na chmelové či bramborové brigády a po 8 letých dívenkách budete chtít aby vytíraly WC ?
Opět další človíček, bez smyslu pro humor, co nepochopil nadsázku, ale každý jsme jiný, to je pravda.
A středoškoláci nesmí jezdit na brigády aby nebyla zneužívána dětská práce? Pominu-li víceletá gymnázia, tak při ukončení ZŠ je už všem minimálně 15 let, mají
OP, nejsou to děti, ale mladiství, jsou už i trestně odpovědni ( v jiné sazbě, jako mladiství), mohou mít sex a demokraté pro ně už chtějí i volební právo (sice zatím od šestnácti, ale co my víme). Neměla by se práva pojit i s povinností či zodpovědností?
A proč by si po sobě osmiletá dívenka nemohla umýt WC? Já už jsem jako šestiletý pomáhal mamince v prádelně při praní prádla (to ještě byly vířivky a odstředivky a topilo se pod kotlem), v deseti jsem začal žehlit a ve třinácti vařit. A my, když odcházíme večer z tělocvičny po volejbale, tak také všechno odpovědně pozhasínáme pozavíráme okna a dveře zaklapneme do automatického zámku.
Právě proto se v budoucnu bude platit podle 15minotových odběrů a ne za celkový odběr. Dávno nefunguje rozdělení na denní a noční proud. Teď kvůli FVE a větrníkům už není možné ani používat HDO (protože to nelze predikovat a pro zákazníky to není výhodné a nesouhlasili by s tím).
HDO se stále používá a funguje, 5 hodin v noci, 3 hodiny odpoledne,
tak nerozumím větě už není možné ani používat HDO.
Tak hlavně, že si děti po sobě uklidí?Si děláte srandu,Vy jste taky uklízel?A obědy v krabičce, vždyť polovina lidí na to nemá.
To bylo psáno jako nadsázka, dnes už lidé nemají smysl pro humor. A pokud jde o úklid, tak pocházím z generace, která k tomu byla vedena.
Od šesti let jsme pomáhali v prádelně při praní prádla, uklízeli, čistili boty atd., atd..
V deseti jsem začal žehlit a od třinácti, když jela máma poprvé do lázní, tak i začal vařit. Tak ono by té dnešní generaci trochu povinností neuškodilo.
A že polovina lidí na to nemá? Asi jako lidé budeme muset si něco zvědomit (proč jsme se na planetu Zemi inkarnovali, kdo a proč nám takto vládne,......), pokud se nechceme stát bioroboty.
Už se to tak děje. Máte docela pravdu.uz dokonce uklízí i učitelé,vytiraji podlahu atd. Teď jak je bude platit město budou brát min peněz....
Tak to čumim. Já jsem to napsal jako nadsázku a nakonec nejsem daleko od pravdy. Trochu smutné, že? Každopádně děkuji za info, akorát je mi z toho trochu na blití.
3
Sledujících
0
Sleduje
3
Sledujících
0
Sleduje
To by musel posvětit ERÚ.
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Nemusel. Před několika lety to normálně fungovalo. Byl to tenkrát "Vánoční dárek energetických společností", kdy NT byl zapnut nad rámec osmi hodin.
Byl akorát problém v tom, že někteří lidé neměli v pořádku akumulační kamna a ta jim přebitím bouchala, Chtěli se soudit, ale neuspěli, protože energetická společnost
není zodpovědná za provozuschopnost koncového zařízení (viz podmínky ve smlouvě mezi dodavatelem a odběratelem).
A pokud tenkrát na to bylo potřeba schválení ERÚ a on to schválil, tak proč by to nešlo i nyní.
Já v těchto elektroměrech vidím lobby solárních baronů, kdy je už přebytek FVE-energie a ČEPS je může v tu chvíli odpojit a jim utíkají zisky a chtějí si je vynahradit
na majitelích a uživatelích akumulačních zařízení.
Ono totiž s NT není spojen jenom boiler, ale i to, že si mohu v tuto dobu zapnout
pračku, sušičku, myčku, sekačku, vysavač, cirkulárku, svářečku, hoblovku atd., atd..
Ovšem u elektronicky řízeného odběru, to není možné, protože mi NT budou zapínat tak, jak se jim to hodí. To by NT musel být levnější alespoň o 60%, aby to pro mne mělo význam, ale ne tak, že VT zdraží o 20% a NT zlevní o 10%, to je z bláta do louže.
A zatím mi nikdo nebyl schopen vysvětlit, v čem je to tedy výhodnější pro takovéhoto odběratele, když už dnes je skoro levnější ohřívat vodu v kombinovaném plynovém kotli (pokud je tedy v objektu plyn).
Chápu, že pro jinou kategorii uživatelů, kteří nemají dvoutarif, to může mít význam, ale jestliže elměr dává signál po patnácti minutách, tak i zde je problém, neboť většina odběrů (pračka, myčka) neodebírají energii kontinuálně.