Prostě bych své dítě nenechala na to koukat. Já osobně na TikTok chodím, a nic závadnéhi jsem tam nepotkala. Záleží, podle jakého algoritmz běží výběr..
Oni se Vás ti puberťáci budou tak ptát, na co budou koukat. Máte děti v tomto věku? Váš názor je úplně zcestný. Puberta je dost specifické období, a jestli jste nezažila, tak prosím mlčte a nebo si sáhněte do svých vzpomínek, co všechno jste rodičům neřekla a jaký voloviny jste dělala. Tiktok je zodpovědný za svůj škodlivý obsah! A tady to mělo za následek smrt mladých lidí!
Já paní redaktorko cestují hodně a toto, co píšete možná někdo dělal, tak před 10-15 lety. Možná se najde ještě teď někdo, kdo se těch prohřešků dopouští, ale spíše ti, kteří cestují jako vy sporadicky nebo velmi málo. Nicméně, je podle mně o dost horších národnosti než-li Češi. Např. Indové se k personálu chovají jak k prašivým psům, ta nadřazenost nad tím póvlem v nich je stále. Když odchází od stolu, je po nich takový “mrdník”, že by mne hanba fackovala na celý rok dopředu. Co se týče čistoty, tak si nezadají s Francouzi, Rusy a Američany. Možná si občas pohovořte s personálem, který zajišťuje úklid pokojů, budete překvapena, že Češi jsou za vzorňáky a umí použít i odpadkový koš, narozdíl od jiných národů, kterým kde to upadne, tam to uklidí personál, včetně použitých plenek, vložek, kapesníků 🤮Hlučné děti mají Němci, Francouzi, Rusové, ale rozhodně ne Češi. A když už napíšete takhle negativní článek, tak byste tam mohla dát i nějaké pozitivum.Třeba, že i když se někteří naši spoluobčané nechávají vzorně, většina cizinců nepozná, že jsme Češi, spíše se domnívají, že jsme Poláci a nebo Rusové. Takže vlastně všechno v pořádku 😉
No, pravda bude někde uprostřed, že. Někteří lidé zkouší, kde jsou jejich hranice a nemají na to. Nechápu lidi, kteří chtějí zkusit Feratu a jdou hned do Alp. První zkušenosti lze získat i v menších horách a když vím, že na to mám, tak jdu teprve do Alp. V reportáži zazněla informace, zjistili, že na to nemá fyzicky ani psychicky a nemá potřebné vybavení. A to si ta slečna jako neuvědomila, že průvodce ji ukáže cestu, pomůže ji se zajištěním, ale vylézt do musí sama a hlavně, že ještě musí dojit dolů.
No ne, pane Blaho, vy jste naivní.
BRICS je to klíčové slovo. BRICS.
Ještě budeme kulit voči, jak nás převálcujou.
Prstíčkem bychom hrabali, špendlíčkem kopali, ale...bude pozdě.
A příští zimu možná i zmrznem.
Bohužel paní má pravdu, co se týká Indie a Číny. Čína má největší know-how ohledně výroby čehokoli. A podívejte se na Indy, měli jinou strategii, investice do vzdělání a dnes jsou ředitele nadnárodních korporací Indové. A co dělají ti ředitele, posílají investice do Indie, otevírají tam pobočky a dnes už pozice tady v Evropě nemáme šanci obsadit Evropany, nemají totiž většinou všechny certifikace, kdežto Indové ano a jsou jich stovky i tisíce na jedno místo. Takže bojte se, protože s našim přístupem budou naše děti dělat otroky čínským firmám a indickým šefům. ✌️
To, že si to nedokážete představit, neznamená, že to nejde. V Oslu už to takto funguje. Udělali se na chodnících dobíjecí stanice cca po 6-8 m, z každé se nabíjí dva vozy. Na fasádě starší zástavby byla ke každému parkovacímu místu nabíječka. Ano, je to změna, ale jestli nechceme usnout jako stát na vavřínech, tak půjdeme společně s Evropou. A nemyslete stále na to, jak to nejde a zkuste jednou myslet pozitivně. Sníží se smog ve velkých městech, celkové bude ve městech menší hluk. Staré baterky si dáme do baráků a budeme do nich ukládat energii ze solárů. 🤞
Nechci nikomu kazit jeho snahy kopat do armády, ale pokud je to očkování povinné, tak když jej nemá, ztrácí zdravotní způsobilost být v armádě. Co je na tom k nepochopení? Pokud si někdo nechá vytetovat pipinu na obličej, také nebude moci v armádě sloužit. Každá "firma" si stanovuje podmínky, za jakých přijímá zaměstnance. Kdyby to byl antivaxer, tak by nikdy v armádě nebyl- nedostal by se tam.
Když například řidič nákladního auta přijde o profesní průkaz, tak taky už dále nemůže to auto řídit. Tak to chodí...
Odškodné za vedlejší účinky? Těžko říci - pokud o nich věděl...
Ukončení závazku s armádou- není co žalovat- bez zdravotní způsobilosti nemůže sloužit...
Pracuji ve zdravotnictví, a musím být očkovaná proti hepatitidě. Po druhé dávce - zánět očního nervu - diagnóza taky roztroušená skleróza. Očkovací schéma jsem nedokončila. Do očkování mne nikdo nenutí, protože i po 9 letech mám přes 1000jednotek protilátek. Ale dle vojáků bych byla zdravotně nezpůsobilá vykonávat svoji práci, protože nemám požadovaný počet injekcí. Očkování má vyvolat obranou reakci organismu, u někoho ta reakce může být dost silná. Jak ta vojenská lékařka mohla vědět, že pan není dostatečně chráněný proti nemoci, proti které byl očkován? Udělala mu krevní testy a na základě výsledku rozhodla, že je potřeba přeočkování? Jak mohl vojenský lékař od stolu rozhodnout, že pan není zdravotně způsobilý, když neznal hladinu protilátek? A upozorňuji, že lékař by měl vždy zvážit přínos očkovaní versus následky na zdravotní stav pacienta - zde je jasné, že přínos očkovaní byl zcela mimo vzhledem k riziku postižení, které mohlo očkování vyvolat. Takže nedělejte soudy, že když se nedá píchnout, tak nemůže pracovat. Je to trochu složitější. Očkování má být prevence před rizikem nákazy, pokud však způsobí nežádoucí vedlejší účinky, tak je asi nesmysl pacientovi takový lék podávat!!
Já mám e-Golfa a je to super auto!!! I v zimě v pohodě dojedu přes 200km. Nesmím být ale blbá a líná si přečíst návod, např. vytopit si auto před odjezdem se sítě. To ušetří dost energie. Ano, auto není vhodné na dlouhé cesty (kolikrát za rok ale jedete víc jak 300km - my tak 2x ročně - na letní dovolenou a na lyže). Na ježdění kolem “komína” je tohle auto úplně ideální. Náklady jsou minimální, protože nabíjím ze solárů. K elektroautu se musíte chovat jinak, mobil si taky každý večer nabijete, a stejný je to s tím autem. Pravda neuměla bych si to představit, kdybych bydlela v paneláku, ale u baráku se zásuvkou - značka ideál.
Tento komentář byl smazán uživatelem.
Ano, protože míst, kde jste mohla trávit karanténu bylo málo. Hotel, kde jste trávila povinnou karanténu, byl hlídány a za opuštění pokoje Vám hrozilo vězení. Velký problém byl vůbec sehnat letenku. Doporučuji příběh česky žijící v Austrálii: Odkaz
Tady jsem měli ráj 😉
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Tak jsem si nejprve říkal, ale když se nad tím člověk zamyslí, má to i druhý úhel pohledu. Když budeme o rodičovské přemýšlet jako o platbě rodiči za péči o dítě, jakési "náhradě" platu, protože nemůže do práce. A ten rodič dá dítě do školky, tak v tu chvíli platí stát péči o to dítě vlastně 2x, rodiči a současně učiteli ve školce, ne?
Plus tam bude ještě aspekt toho, že dítě mladší dvou let potřebuje výrazně větší míru péče. U mladších dvou let, to už bude skoro učitelka na dítě. Ve chvíli, kdy je potřeba přebalit, nebo chytí záchvat breku, tak se prakticky musí věnovat pouze jemu. Pokud tedy bude ve školce více dvouletých dětí najednou, musí tam logicky být i výrazně více učitelek, tedy by se dalo říci, že ty peníze, které dostává "za hlídání" rodič se přesměrují do platu učitelek ve školce.
Doplnění dle reakcí na příspěvek: byl uvažován pouze pro umístění dítěte ve státní školce (pokud to vůbec je možné), pokud by bylo v soukromé, tak jsem pro ponechání rodičovské rodiči.
19 odpovědí
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
No pokud to berete takto, tak v to případě by pracující důchodci také neměli pobírat důchod, když jsou schopni práce! Důchod se přeci platí lidem, kteří nemohou pracovat kvůli věku. Takže jako nevidím jediný důvod, proč by maminky neměli brát mateřskou, když pracují. Ona je další šichta kromě práce čeká taky doma a na mateřskou si slušně odvádí daně a sociální, když pracují. Takže prosím o spravedlnost u všech mladých i starých. A jestli se vezme mateřská, tak ale i důchod u pracujících.
1 odpověď