Vy, tady diskutující a odsuzující, si myslíte, že když nechcete, nemusíte skončit na ubytovně? Stačí neshoda v rodině, rozvod, nemoc s následky, psychiatrická onemocnění... A lidumilové vydělávající na lidském neštěstí. Jeden pokoj za 20000 pro víc lidí? No neberte to. Už se blížíme k bídě co byla za první republiky-o 100 let zpět. Takový chudý stát jsme! Kde je pomoc od státu např.psychicky nemocným, kteří nejsou schopni si pomoc najít, kde jsou slavné neziskovky, proč se zase nesemkneme, když jednomu člověku dokážeme poslat desítky milionů?
Skončit na přechodnou dobu, než se zvednu ze dna, na ubytovně, nebo tam žít dlouhodobě dobrovolně v kupě špíny a harampádí - to je celkem velký rozdíl a tady se o krátkodobou nouzovku fakt nejedná...kdo obhajuje takový póvl, nebude o moc lepší...
Nesedí mi 2 věci:
Jinak samozřejmě souhlas, že potrestán být měl. Nicméně se hrozím takto likvidační pokuty, protože toto se může přihodi t jakkoli - třeba se vaše malé dítě vyřítí z poza rohu na kole/koloběžce/odrážedle, někdo se jej lekne, spadne a dopadne stejně. A vás to zruinuje, aniž by dítě cokoli provedlo.
Tady nepůjde o ceník zranění podle pojišťovny, ale újmu celkovou (náklady, kdy si musela zajistit péči apod.).
Milá paní, určitě v něčem máte pravdu, že stát úplně všechno řešit nemůže. Jenže něco jiného je auto a něco jiného je dům. Ale stát je povinen zajistit, aby lidé opakovaně nepřicházeli o majetky, aby lidé opakovaně neuklízeli bahno z domů, garáží, zahrad či si nemuseli opakovaně pořizovat nové vybavení.
Stát je povinen fungovat, což se moc neděje, vím o tom své, je povinen sledovat děje a eliminovat nepříznivé vlivy. Jestli mi chcete namluvit, že to dělá, tak to neberu, jelikož pak mi zároveň vysvětlete, proč se to děje opakovaně převážně ve stejných oblastech. V minulosti se vydala spousta peněz na protipovodňová opatření, a, jsou mnohde neúčinná nebo hráze se dokonce poškodí a dílo zkázy je ještě větší. Stát jsou všechny instituce, které ze státních peněz platí, to znamená, státní úředníci, místní samosprávy, vědecké a výzkumné instituce jež sledují různé oblasti života a mají vypracovávat stanoviska a posudky k různým věcem a dějům. Toto vše má stát sledovat, kontrolovat a činit opatření. Jenže....dle mého úsudku úředníci zastupující stát (on je za jejich práci platí) a jsou součástí státního systému, nic nekoordinují, nic nedělají důsledně, nevyvíjejí dostatečný tlak na to, aby na nápravu byly uvolněny peníze.
To jsou ty věci, které kritizuji, v nichž stát selhává a proto je za ně zodpovědný.
To máte sice pravdu, nicméně tady všichni řvou, že stát má něco dělat a postarat se teď okamžitě o ty lidi. A to prostě on nemůže, pokud tedy nemá každému z nás do domu na sílu nastěhovat třeba jednoho člověka, nebo jednu rodinu. Protože ty možnosti prostě nemá.
Naši mladí poměrně dost sledovali situaci na Moravě a poslali manželce foto textu reportáže, kde reportér slovy starších manželů, již v důchodu, popisoval situaci jak v mžiku přišli o dům. Stál v cestě vodnímu přívalu, s rychle stoupající hladinou voda postupně začala dům obtékat z obou stran a jak zároveň unášela pořezanou kulatinu a další jiné harampádí, dům se stal pevnou překážkou, harampádí se opřelo o dům a hromadilo se, tlak na dům se posléze zvýšil natolik, že jeho konstrukce nevydržela a z domu nic nezbylo. Ti lidé bez vlastní příčiny přišli o všechno, nestěžovali si, jen líčili co a jak se jim stalo, v dané situaci byli bezradní a nevěděli co dělat.
Jeden příběh z mnoha velmi podobných!
Promítnul jsem si jejich situaci a také bych to asi nevěděl. Je otázka, zda, coby důchodci, byli pojištěni, asi ne, náhle přišli o vše co celý život budovali, odteď odkázáni na jen stát, jenž jim toho asi moc nedá. V minulosti pracovali, postarali se vlastní bydlení, dali důvěru politikům a úřadům, že stát učiní vše, aby své občany ochránil před podobnými situacemi, anebo, že se poté o ně plně postará, což asi takto zcela nebude. No, a co teď?
Možná na toto téma víte o něco víc nežli já a proto prezentujete svůj názor tak jak tu psáno. Pokud ne, chtělo by to víc empatie....
Ale stále nechápu, co čekáte? Život je risk a bohužel má svá úskalí. Někdo přišel při povodni o dům, někdo o zvířata, někdo o vlastní život. Ale co s tím chcete dělat? Stát má všechno a všem kompenzovat? Pokud máte nehodu a přijdete o auto, taky čekáte kompenzaci státu? Ne, máte mít pojištění. Pokud vám zjistí nevyléčitelnou nemoc a nemůžete do práce, stát vám kompenzuje, že nemůžete vydělávat na hypotéku? Ne, máte mít pojištění. Ti lidé o všechno přišli, je to smutné, ale co? Tak půjdou bydlet do domova důchodců, do nájmu...Jediné, co tu tragédii zveličuje oproti ostatním je to, že se to stalo mnoha lidem najednou, ale ani tak nemůžete chtít, aby všechno řešil stát.
Nevím, jestli je ubožejší on, že chtěl po roce peníze za společnou dovolenou, nebo ona, že mu to vysázela v drobákách. Obecně nechápu požadavek po rozchodu žádat darované věci zpět a někteří prý ještě pošlou i vyúčtování, kolik do druhého "investovali". Pokud s někým jsem a z vlastní vůle mu koupím dárek, nedělám to s nějakou podmínkou, závazkem, ale protože mu chci udělat radost. V opačném případě to není partnerství, ale smluvní vztah a strany by s tím (a s podmínkami) měly být seznámeny předem...
Každý den se v této republice něco děje (povodně, vichřice, sněhová kalamita, srážky vlaku s jinými dopravními prostředky, střety vlaku s osobami...). Znamená to tedy, dle vyznění tohoto článku, že si vrcholný manažer, ředitel apod. nesmějí vzít po dobu výkonu své funkce nikdy volno, jen proto, aby tím snad někoho nepohoršili?
Dodal, že když byli v úterý v Bohumíně zástupci vlády, tak od nich dostali příslib, že dodají nějaké elektrocentrály. „Zatím je ale nemáme a volby jsou už zítra,“ upřesnil Vícha.
To jako obec nemá pár tisíc na nákup elektrocentrál? to musí najednou jít všechno z Prahy? Fakt hloupější výmluvy už nenašel?
Nemůžu s vámi souhlasit. Lidi se historicky začali sdružovat do městských států a podobných útvarů primárně proto, aby jim to k něčemu bylo, hlavně v krizových dobách. Když se něco stane, tak čekají od eráru pomoc a podporu. Jinak se tady na to můžeme vykašlat, začít žít v pralesích a uplatňovat právo silnějšího.
Když se tak zamyslím, tak v podobné situaci by mi třeba pomohlo, kdyby v každé čtvrti rozdávali z kotle teplou polívku a do pár obchodů by dodali elektrocentrály, ať to nějak funguje. Například. To jen tak bleskový nápad na základě toho, co tam lidem chybí.
Krizová doba - erár pomohl s evakuací, záchranou, zdravotní péčí, nyní s likvidací škod na veřejných prostranstvích, obnovou infrastruktury. Opravdu je vám to stále málo? Polívkou si lidi pomáhají mezi sebou běžně, na to organizovanou pomoc státu netřeba. Elektrocentrálu by měli mít lidi doma, minimálně ti co mají domy - 5 tisíc opravdu není nějaká šílená položka.
2
Sledujících
0
Sleduje
2
Sledujících
0
Sleduje
Jako zaměstnavatel moc dobře vím, kteří moji zaměstnanci tento a další prvky systému účelově zneužívají a naopak, kteří zaměstnanci se snaží do práce chodit poctivě. Naštěstí i zaměstnavatelé mají svoje možnosti, jak jedněm ukázat, že takto ne a poctivce odměnit. Jen je třeba toho využít...