Úřad práce by měl sloužit jen pro nezaměstnané, kdyby tomu tak bylo, tak by možná měli čas těm lidem pomoc s hledáním zaměstnání, s rekvalifikaci atd. Jenže u nás slouží k výplatě všeho možného, od maminek na mateřské až po staré lidi. Obecné povědomí, že na úřadu práce jsou jen nemakačenkové, je pěkná pitomost. Zkuste najít práci 50 + s nějakým zdravotním hendikepem, který nestačí na ID, ale nemůžete třeba stát, nebo něco jineho. Nenajdete. Mámy s dětmi, lidí před důchodem. atd. Nic není černobílý.
Kdyby si autorka odpustila hodně arogance a dávání najevo, že jsme blbci, tak by se nad tim možná nekdo i zamyslel. Nicméně je zřejmé, že autorka nemusí, jak se lidově říká, počítat brambory do hrnce. Jít několikrát do měsíce na running sushi je částka, kterou má řada rodin na celý měsíc a někdy ani to ne. Objednat si večeři pro celou rodinu je fajn, ale pod tisicovku se nevejdete. Takže suma sumárum, příklad s brokolicovou polévkou a bramborákama (placky jsou něco jiného) je směšný. Hlavně to může dělat nekdo, kdo nepřiletí v 6 z práce.
V našem státě se rozvádí každé druhé manželství, vážně máme v populaci polovinu alkoholiků a nemakačenků a blbek, které dají každému? To je otázka na řadu diskutujících, kteří neustále tvrdí, že si za rozvod můžou ženy, protože si špatně vyberou. Možná vědí, jak poznat, že si chlap za pár let najde jinou, protože prostě přestal milovat, nebo ho vyrazí z práce a zblne a začne pít, nebo cokoliv jiného?
Mohla bych pani redaktorce ukázat dost příkladů výrobků, které patří do kosmetiky nebo výživových doplňků a přesto léčí. Zrovna tak jsou mezi námi lidé se kterými si lékaři nevěděli rady a oni žijí, někteří se uzdravili, jiní aspoň zlepšili zdravotní stav. Jenže to farmaceutická loby nevidí ráda, jim vadí i bylinky.
Většina diskutujících článek nečetla, nebo nechápe psaný text, jinak si neumím představit řeči o věku dětí a dalších blbostech. Přitom z článku je jasné, že jsou to děti školou povinné, ten starší je možná na střední. Není tam pouze údaj jak dlouho domek rekonstruovali, pokud to dělali z výplat, tak to mohlo trvat dlouho. V neposledni řadě je otázka, jak to pisálek pochopil a sepsal.
Tyhle bláboly vždycky stojí za to🤦🏻♀️. Já už něco pamatuju, ale pamatuji si dobře, že prádlo bylo a v prodejnách luxus, nebo tam, kde se vedoucí staral, bylo i z dovozu, často z Jugoslávie i odjinud. Asi nebyl takový výběr jako dnes, ale je to opravdu nutné, aby byla miliarda nekvalitních hadrů z Asie? Posmivané kombiné se vyrábí dodnes a pod některé oblečení je fajn, aspoň není vidět co vidět být nemá.
Dětské domovy jsou klasická ukázka, jak stát neumí pomoc, tam kde je to potřeba. Děti v domově žijí organizovaně, všechno na povel, jídlo dostanou na stůl, oblečení jim je vybráno atd. Najednou jim je 18,19 a mají se začít starat sami o sebe. Jak a kde, praktický život neumí, peníze nemají. Řada z nich nekončí dobře.
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Mám kamarádku zdravotní sestru a podle toho co občas vypráví, tak zhruba třetina pacientů takový návod potřebuje. Jsou tací co se nemejou, přijdou ve špinavém oblečení, opravdu lékaři vypráví co se dočetli na internetu a zpochybňují jeho léčbu. Rovněž dle části pacientů nemá nárok na pauzu atd. K připomínkám, že soukromý lékař by si to nedovolil, ten asi nemusí, protože k němu chodí klientela, která si ho může dovolit, nehrozí, že by přišla v monterkách a pauzy si plánuje v pohodě, protože má objednaných jen tolik pacientů kolik chce. Na rozdíl od obvodního lékaře, kam přijde víc lidi bez plánu.