Odhlédnu od této konkrétní tragédie, ale obecně - pokud vím, tak se pořádá X sbírek na postižené povodněmi. Ať jsou to různé nadace nebo např. i Kaufland. Stát také něčím malým přispěje (z našich daní, tedy je to jako bychom my osobně také přispěli). A komu ty peníze půjdou na pomoc? Lidem, kteří měli sjednáno řádné pojištění a pojišťovna jim škodu vyplatí? To snad ne, ne? Jsou lidé, kteří již někdy z minulosti bydlí v nepojistitelné zóně, tak pojistku ani mít nemohou, ok. Ale pak jsou lidé, kteří byli kdysi vytopeni a postavili si na stejném místě. A také lidé, kteří i vědomě žádnou pojistku nemají. A těm tedy půjde pomoc ze sbírek předpokládám. A z toho by případně mohli čerpat i tito manželé, řekla bych. Nicméně můj názor je ten, že kdo si je vědom rizika a cíleně si postaví v nepojistitelné zóně a nebo v pojistitelné, ale pojistku si neudělá, aby ušetřil pár tisíc ročně, tak vybírat pak na něj sbírkami mi nepřijde úplně fér.
"Vrchní ředitel pro legislativu a právo Radek Policar to obhajuje tím, že zákon je napsaný příliš přísně, takže nikdo z žadatelů nesplnil podmínky pro odškodnění."
Aneb: Vlk se nažral a koza zůstala celá...
No, dle mého, ať si tvrdí co chtějí, tak výrobce vakcín nevymýšlel určitým sortám povolání (potažmo všem) očkování povinně.
Takže u lidí, kteří očkování podstoupili z "donucení", tj. z přímého či nepřímého nátlaku (a tím nemyslím zrovna situaci, kdy si to někdo píchl jen proto, aby mohl letět na dovolenou...), by stát odškodnění řešit měl.
Docela se divím, že je zde diskuze povolena, čekala jsem dost kontroverzních názorů, které se většinou nelíbí. A i proto si svůj názor na toto ponechám.
Nicméně zamyslela jsem se hlavně nad tou informací, že po narození byl v pořádku a potvrdili mu postižení ve 3 letech. Napadlo mne, zda by to nemohlo být v souvislosti s očkováním těmi hexa vakcínami? Slyšela jsem i vyloženě od zdravotníků jaké to je "svinstvo" a riziko. A také jsem někde četla že zdravé a čilé miminko někomu po očkování naprosto "zamrzlo" :-(
Pokud chcete hubnout cca 4 kg měsíčně a nemuset se u toho ani mořit pohybem, pak doporučuji dohledat na netu vše o paleo stravě nebo nízkosacharidové stravě - jsou si dost podobné. V zásadě jde o omezení sacharidů, aby tělo začalo místo nich brát energii z tuků. A to nejen z těch v jídle, ale právě i těch uložených v těle. Nejsem žádná poradkyně, ale přečetla jsem na toto téma více knih a sama i vyzkoušela - paleo stravu. Bohužel jsem také zhubla, i když nechtěně, a proto se vrátila k běžnému jídlu 😄 Moje mamka taky zhubla a stravu dodržuje i nadále, už dva roky. A váha už se jí drží na cca 63-65 kg (165 cm). Z knih doporučuji jako hlavní: Jídlo na prvním místě (Hartwigovi) případně i Primal blueprint (Mark Sisson) - sehnala jsem ji ještě někde i v češtině.
Ani jsem nevěděla, že tohle ještě dnes platí. V lednu jsem byla nemocná a nemohla se zbavit kašle několik týdnů. I když jsem byla u lékaře 2x, jednou na pohotovosti, podruhé u praktické, nikdo mi test na covid nedělal. A co vím, tak tou dobou toho řádilo dost a tradovalo se, že to je "ošklivá chřipka", žádné testy (jen CRP pro vyloučení angíny). Tak mě tento článek dost překvapil. Myslela jsem, že téma Covid už je dnes nezajímavé...
No osobně to vidím tak, že kupující ceny diktuje ale také si může za jejich zvyšování. U nás se prodávaly v roce 2015 baráky kolem 1,5 milionu. V době covidu se kupující zbláznili, chtěli ukládat peníze a tak akceptovali postupně vyšší a vyšší ceny. Nebylo výjimkou za tento dům dostat i 5 milionů. Jako realitní makléřka jsem z toho byla celkem i v šoku (v té době jsem nepraktikovala, jen to sledovala). Ale když to kupující byli ochotni dát, není divu, že toho prodávající využili a tak vysoké ceny chtěli.
Dnes je situace opačná. Shodou všech možných okolností kupující by možná i rádi dali, ale nemají na koupi za tak vysoké ceny. Válka, vysoké ceny energií (zejména na vytápění), vysoké sazby hypoték, hodně přísné podmínky pro udělení hypotéky, nejistota zaměstnání, žádné navyšování mzdy se také nekoná, inflace vše zdražuje apod. vedou k tomu, že jsou kupující opatrní a čekají na stabilizaci situace a nebo zkrátka i kdyby chtěli koupit nemohou, protože se na tu cenu nedostanou (nemají vlastní úspory).
Tedy ten, kdo dnes opravdu prodat chce (nebo potřebuje), bude muset přemýšlet o snížení ceny (ty covidové už jsou nereálné). Pořád to ještě vidím tak, že i dnes se dá výše uvedený dům prodat například za 3,5 - 4 miliony. To je pořád dobrý zisk za 7 let. Kdo ale bude čekat, může se stát, že ceny padnou třeba zase i o další milion. Ale to už je věštění z koule jako u akciového trhu.
Každopádně podobná situace zde byla i kolem roku 2008. Tehdy také ceny hodně vzrostly ale pak spadly na stejnou úroveň jako před tím.
Když už motivují k větším úložkám, nebylo by od věci, kdyby také občas připomněli, že na penzijní připojištění se vůbec nevztahuje zákonné pojištění vkladů. A docela se divím, že na něco takového vůbec stát přispívá.
Více k pojištění vkladů, včetně toho na co se vztahuje a na co ne, zde: Odkaz 1
Nebudu se zde pouštět do polemiky jaká strava je zdravější, přirozenější a s menšími dopady na životní prostředí v rámci její produkce...
Ale zajímalo by mne spíše z principu (pokud jsem to v textu nějak nepřehlédla...), zda ten "projekt/kampaň" má být nějak obsáhlejší, než jen jednoduchá webová stránka se dvěma články...? Za 4 miliony???
Není to tak dávno, co zde byl článek na právo zachování placení v hotovosti. Tedy obchod si nebude moci říci, že nebude přijímat hotovost, ale výhradně online platby.
Jaký je rozdíl v tom, jestli budu mít právo i nadále komunikovat s úřady osobně, telefonicky nebo dopisem? Oproti digitálně?
V článku se sice logicky hovoří o důchodcích, ale osobně znám i lidi kolem 40 let, kteří podnikají a nemají internet. Umí sice řemeslo, ale jsou počítačově negramotní.
A navíc, jelikož k datové schránce je zapotřebí internet, což je placená služba, mělo by její zřízení dle mého stále zůstat na dobrovolnosti.
Já jsem počítačově gramotná, ale i jako OSVČ co mohu si vyřídím osobně nebo e-mailem. O DS nestojím. Už mám pro svůj život všude možně celkem dost registrací a přihlašovacích údajů, a opravdu nemám potřebu je dále rozmnožovat a už vůbec ne na něco, co nechci a někdo mi to zřídí bez mého souhlasu.
Přišlo by mi lepší, kdyby místo zřizování nějaké DS, dokázali např. k tomuto účelu zabezpečit, provázat a používat klasické e-mailové schránky, které lidé už dávno zřízené mají.
Když tedy zcela pominu skutečnost kombinace tepla a plastu a bůh ví čeho co se z toho uvolňuje do jídla... Když pominu smrad těchto plastů a jeho přenos do jídla... A když pominu tolik zbytečného plastu...
Tak si to vůbec nedokážu představit... To je opravdu myšleno tak, že v jídelně místo talířů jedli ze sáčků? Sice se tam mluví i o nevyvážené stravě, ale to děti dostávají jen suché těstoviny nebo např. rizoto? Co takový knedlík s masem a omáčkou? Když by si jídlo krájely nožem? To poteče omáčka po stole? Nebo si ukrojí i část plastu, který snědí?
To mi připomnělo český film na podobné téma Bella Mia. Hodnocení nic moc, ale mně se líbil. Odkaz 1
Odhadem? To jako fakt?
Jak může někdo něco takového tvrdit? To jsou všechno jen doměnky, protože nemůžou srovnat stejného člověka ve dvou situacích - průběh prvního covidu bez vakcíny a s vakcínou. To prostě dvakrát udělat nelze.
Já zase naopak odhaduji, že minimálně 70 % lidí, kteří zemřeli by vůbec zemřít nemuseli, kdyby se jim dostalo včasné lékařské osobní péče a nikoliv jen telefonického odeslání na test, pokud se vůbec dovolali.
O lidech co zemřeli po vakcíně nemluvě, ale to se také neprokáže.
Tahle předběžná očkovací masírka je naprosto jasná.
Takže když někomu dříve vycházel plyn (topení a ohřev vody) na 24 tisíc/rok a nyní už by ho stál 80 tisíc/rok (i více, dle doby fixace) a je reálná šance, že ceny nadále porostou, a co když na podzim bude cena vycházet třeba už na 130 tisíc/rok...? K čemu bude vůbec nějaká takováhle mizerná podpora?
A ty investice co plánují do ciziny by měli raději investovat zde v ČR, dle mého je jedno zda jsme závislí na plynu z Ruska nebo jakékoliv jiné země. Pořád to neřeší naši soběstačnost, když se v budoucnu zase něco semele, nebo se my někomu znelíbíme a půjde do nás tak, jako všichni teď do Ruska.
Nikdo se mě neptal, jestli se chci míchat do války. Jestli chci posílat někam peníze a zbraně a přispívat k prodlužování války. Jestli se chci odstřihnout od Ruského levného plynu. Jestli jsem ochotna kvůli nějakému pocitu "sounáležitosti" s Ukrajinou za rok dva být na mizině (až dojdou dosavadní úspory).
Jsem znechucená jaké kroky se dělají v "zájmu dobra", ačkoliv je málo pravděpodobné, že se Ukrajině opravdu tím pomůže (místo toho stále umírá víc a víc lidí) a nedopadne hůř než kdyby se to nechalo řešit mezi jimi samotnými (Rusko/Ukrajina). A naopak se místo toho naprosto zničíme my ostatní, kteří s válkou nemáme vůbec nic společného.
A hlavně ta válka je jen zástěrka pro to zdražování. Vůbec by být nemuselo. ČEZ (el.) je náš a pokrývá 90 % spotřeby u nás (jen ty ceny platíme vnější). A na plyn bychom mohli mít přímou smlouvu s Ruskem za původní ceny. Ale na to jsme asi moc hrdí, asi je pro naši vládu vhodnější otrocký Katar oproti válčícímu Rusku, které k tomu mělo "nějaký" důvod.
Jen pro představu.
Před pádem Bohemky jsem platila za topení a ohřev vody plynem v rodinném domku 24 tisíc za rok (nikoliv zálohy, ale skutečná spotřeba - kolem 20 MWh).
Naštěstí se mi podařilo v říjnu fixovat u Inngoy za 27 tisíc za rok (na 2 roky).
Ale uzavírat novou smlouvu dnes, už bych byla i na 70-100 tisících.
A takhle to má dnes spousta lidí. A nejen těch, kdo žijí od výplaty k výplatě, ale i těch, kdo mají našetřenou nějakou rezervu, ale díky tomuhle se o ni za pár let mohou připravit.
K čemu tedy bude takováto "podpora" od státu, navíc když hrozí že do topné sezony přijde další zdražení?
Před pár dny jsem se dívala na TZB kalkulátor jaké jsou aktuálně ceny za plyn.
U mě, která jsem měla poslední roky spotřebu na plynu cca 20 MWh (za topení a ohřev vody) v ceně cca 24 tisíc za rok (byla jsem u 3E - dceřinka BE).
Při dnešním sjednání tarifu na 3 roky (nejlevnější fixace), mi to vycházelo něco přes 60 tisíc u Innogy a přes 70 tisíc u ČEZu. U kratších fixací to vylezlo až ke 100 tisícům.
No o mě nejde, já mám teď naštěstí u Innogy fixaci z loňského října na 2 roky (asi jen o 3 tisíce dražší než jsem byla zvyklá), ale velká část obyvatel ČR nyní zažije toto šílené navýšení.
Potom tedy vidím v této 10-20% slevě celkem velkou absurditu...
A nejhorší je, když člověk zjistí, že se tohle vše zdražování el. a plynu děje naprosto zbytečně a vůbec by nemuselo být! :- (
viz toto video např: Odkaz
Už delší dobu přemýšlím, že na toto téma napíši poslancům. Cílem tohoto výmyslu měla být větší ochrana návštěvníků stránek. Ale krom neskutečné byrokracie už pro provozovatele webu mám poslední dobou dojem, že ten původní cíl se míjí účinkem, ba naopak riziko zvyšuje.
Ano, jelikož tohle na člověka skáče na každém webu, je to otravné. Ale budiž, kdyby to člověk pouze odklikl (nebo odmítl, či upravil) a pak by to dalo např. na 1 rok pokoj, dalo by se to přežít. JENŽE! Stačí, aby se vám zaktualizoval váš prohlížeč. Používám Google chrome a tam probíhá aktualizace celkem často. V tu chvíli prohlížeč vynuluje veškeré nastavení cookies a vše začíná na novo. A to už je pak panečku otrava, tohle řešit několikrát do měsíce.
Fakt není divu, že už jsou z toho lidé tak otrávení, že jen bez rozmyslu klikají. Ale osobně se obávám, že takto někdy mohou klidně odkliknout i něco, co vůbec není o cookies a zavařit si nějakým virem apod.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Co platí firmy svým obchodním partnerům jinak než na základě faktury? Napadá mne tak maximálně zálohy na elektřinu a plyn, případně splátka půjčky. I telefon bývá každý měsíc v jiné výši s jiným číslem dokladu (VS) a nelze ho platit trvalým příkazem. Tak co jiného ještě mohou firmy svým obchodním partnerům platit jen tak, bez nějakého dokladu? A když platím doklad (třeba i roční pojistku), tak si vždy kontroluji číslo účtu, a to i za předpokladu, že mi dosud nikdo žádnou změnu nehlásil.
Když přijdou nějaké takovéto e-maily, tak se vždy v první řadě dívám na e-mailovou adresu, a když zjistím že je jiná, ani bych tu přílohu neotevřela.
Ale tak holt jsou lidé, kteří se nachytat nechají.
Doba jde kupředu, ale bohužel čím více se nám snaží technologie a digitalizace ulehčit život, tím spíše nám ho víc a víc komplikuje a ohrožuje.
3 odpovědi