Vláda se má starat o veřejný majetek. Soukromý majetek je věc každého jednotlivce.
Povodí Odry, státní podnik, Lesy ČR, státní podnik, - pokud se nestarají o majetek jim svěřený a tím způsobí škody na soukromém majetku, tak za mě mají platit. Nikdo nedával břehy do pořádku, nečistil toky, lesy nečistily přehrady na lesních tocích, nestarali se správně o veřejný majetek a dopadlo to jak dopadlo..
Tohle většina rodičů nechce slyšet. Je pohodlnější to hodit na učitele.
Ale co když je opravdu chyba na straně učitele? Není to jen černé a bílé. Jde to dobře vidět tam, kde učí dítě více učitelů. Já dítěti vysvětluji, že i učitel je jen člověk, který se může splést a holt některý svou práci umí lépe a jiný hůře. Nebo jak dítěti vysvětlit, že uplynuly 2 měsíce a já už 3x psala učitelce, že dítěti špatně opravila písemku, nebo školní cvičení z matematiky, u příkladů typu 1:3 apod.. Že dítěti nic ve škole nevysvětlí, že bohužel tomuto předmětu se musíme více věnovat doma, protože holt učitel nejeví zájem cokoliv dětem vysvětlit, udělat výuku zajímavou, předložit jim pracovní listy na procvičení. Nic. Jiné předměty, jiná učitelka a já absolutně do těchto předmětů nemusím s dítětem nic doma dělat. Takže pohodlnější pro rodiče je kvalitní učitel, který děti učí a naučí.
Jídelníček z naší školy na tento týden. Po - cibulová pol., těstoviny se suš. rajčaty, rukola. Út - vločková pol., kuřecí stehýnko na česneku, rýže s kukuřicí. Stř - zelná polévka s mlékem, čočka, chleba, okurkový salát s rajčaty a mozzarelou, Čt - hovězí po cikánsku, tarhoňa s bulgurem, ledový salát. Pá - pol z pečených paprik, čevabčiči s hořčicí, cibulí a vařený brambor. U nás úspěšnost 2,5 obědu z 5. Čočku mají děti rádi, ale chybělo jim aspoň vajíčko a doma dáváme kyselou okurku místo salátu. Měla jsem možnost vyzvednout letos 2 obědy a vidět, jak vypadají. Byla to sladká rýže s lesním ovocem, což byla rýže uvařená v mléku, 4 kuličky rybízu a plavalo to v margarínu, pochybuji, že to bylo máslo. Druhý oběd byly noky se špenátem, které opět plavali v nějakém tuku. Rýži dítě jedlo, ikdyž já bych to nedala s tím tukem a noky se jíst fakt nedali. Z ingrediencí se dá uvařit na 1*. Vím to, protože jsem jako cizí strávník chodila na obědy do jedné školní jídelny, tam opravdu vařili výborně. Ale bohužel musí se chtít, musí ředitel tlačit na vedoucího školní jídelny a ten na své podřízené kuchařky.
Tam je to fakt dost nešťastná a obtížně řešitelná situace. Stéká tam voda z obrovské plochy severně od Pradědu a kusu Rychlebek.
Nejsem vodohospodář, vůbec mě nenapadá kde a co smysluplného by tam šlo postavit.
Řeka Bělá má spoustu lesních přítoků, jako Červenohorský potok, Keprnický, Šumný, .. Na těchto potocích byli po povodních 97 vybudovány lesní přehrady, opravdu hezké. Nikdo se bohužel ale o ně nestaral, byly zanesené už pár let až po vrch, nikdo je nečistil, nestaral se o ně, zůstalo jen betonové dílo, ale místo pro vodu už neexistovalo. Neříkám, že by byli spása, ale tu masu vody zbrzdit určitě mohli. A na spodním toku řeky Bělé by ta vlna nárazová mohla být o dost menší. Je to jen můj názor, když jsem se byla podívat po povodních, jak vypadá koryto Červenohorského potoku, nádrž a jaká masa vody tama do řeky Bělé musela téct..
A přitom by stačilo dle mých zkušeností jen zrušit automatické prodlužování smluv. Pokaždé by musela firma informovat zákazníka, že mu končí fixace a následuje automatické prodloužení o další např.2 roky za tu a tu cenu. Ne, jak někteří energošmejdi (za největšího považuji dle vlastních zkušeností Innogy) vám automaticky prodlouží smlouvu, ale kde cena za kWh je v současnosti vyšší o 210% a vy o tom ani nevíte, protože někde pod čarou ve smlouvě máte poznámečku, že ceny jsou dohledatelné na webu firmy a nemusí vám je oznamovat. My si to pohlídat dokážeme, ale staří lidé a spoustu i jiných lidí talentovaných na jiné věci než energie ne a oni toho využívají. Pak jste v pasti, odejít můžete jen pod pokutou v deseti tisících nebo platit a platit nehorázné částky za kWh.
Jeste ty placici matky s detmi u prsou a plakaty Prehradu tu nechceme.
Další, který neví, kde leží okr. Jeseník, Olomoucký kraj.. Mrkněte do té mapy, než začnete hloupě plácat.. A pokud myslíte přehradu z druhé strany kopce, Moravskoslezský kraj, jak víte, že zrovna tyhle matky nebyli pro přehradu? To se to píše někde z tepla domova, co? Jeďte se tam podívat a ono vás ty trapné poznámky přejdou..
Tak tohle je článek. Takže protože tam napršelo nejvíc a proto to tam bylo tak špatné, a hned že se tam investovalo méně. To je snad logické, že se protipovodňová opatření, dělají postupně a podle důležitosti. A oni jistě věděli že zrovna v Jeseníkách bude pršet nejvíce. Takovým co píší takové stupidní články , bych dal povinnost používat mozek.
Na horním toku řeky Bělé se od povodně v 97 nedělalo nic, začali letos po 27 letech teprve zpevňovat břehy a dělat pořádné základy, ale bohužel už to nestihli.. Přijde vám to stále logické? 27 let? Tak to jsme dle vašeho příspěvku teda hodně nedůležití.
Udivuje mě, jak jsou ty lidi v klídku. Já už bych měla sbaleno předem a vidět, co ten pán z okna, tak mizím. Jinak držím palce ať pojišťovna vyplatí celou částku, jak slíbila.
Spoustu lidí počítalo s tím, že povodeň přijde, ale všude říkali, že to nebude horší jak v 97, maximálně stejné a pokud v 97 měli pouze vodu pod okny, nebo vůbec, tak si mysleli, že jsou v pohodě, však jednu ničivou povodeň už zvládli. Bohužel voda byla větší a šla tentokrát na jiné domy. To si myslím, že byl ten důvod, proč spoustu lidí počítalo s tím, že oni jsou v bezpečí.
Jsem alergická už pomalu na ta vyjádření,.. stavy břehů, jsou v lepších stavech než v 97, věděli jsme co přijde, mohli jsme se připravit.. Možná někde ano, ale stav koryta na horním toku Bělé začali spravovat až letos, 27 let!!! od ničivých povodní a spravit nestihli, jak se chcete připravit na to, když vám voda bere zahradu, podemílá břeh, až ten barák vezme celý? Ano, můžete dopředu utéct, tam žádná jiná příprava není možná a jen doufáte, že na váš dům tentokrát to hrůzostrašný los osudu nepadne. Připravit se mohou ti, kterým hrozí zatopení, ale na bezprostřední nebezpečí té deroucí se masy se připravit nedá, jen utéct a pak vidíte už jen tu zkázu a bezmoc a můžou si hlásit dopředu co chtějí.
Lidé tady na jedenicku nemají vodu, jídlo, elektřinu, signál, vidí všude katastrofu, tragédii, lidské utrpení a teď zahodí lopatu, gumáky a rychle k volbám.. za mě je tohle hnus.. tam je to apokalypsa. Ale co chtít po vládě, která ještě v sobotním vysílání stále mluvila jen o Moravskoslezském kraji, jak požadují po hejtmanu MK ať vyhlásí krizový stav, že stále nevyhlásil, přestože Jesenicko je na tom hodně špatně a tam šlo vidět, že absolutně neví ani, že okres Jeseník je kraj olomoucký. Měli tlačit na svého hejtmana ze STAN, toho jsem mimochodem ani jednou v televizi neviděla, že by někde vystoupil. Až večer, kdy jim to asi někdo vysvětlil najednou začali mluvit o Moravskoslezském kraji a severní části Olomouckého. Jeseník, celý tok řeky Bělé až do Mikulovic je olomoucký kraj.. však co, důležité jsou hlasy lidí z města, tady lidi a oni to moc dobře ví, současné strany nevolí. Spousta lidí tam zažívá obrovskou tragédie a bezmoc, volby se měli posunout.
Myslíte Babiše? Napište mi prosím jeden jediný předvolební slib, který splnil, děkuji.
Zrušil daň z převodu nemovitosti např. Což nám mladé rodině, která si pořídila vlastní bydlení dost pomohlo.. Místo toho, abychom nějakých 150tis daň utopili ve státní studni, pořídili jsme si do nového domu kuchyň, tím dali práci místnímu truhláři, ten zaplatil na pile za dřevo a peníze se točili. Tak by se ty peníze akorát utopily v systému.
To není jen tento ředitel, každá nemocnice, poliklinika atd. má svého ředitele, další jednatele, ekonomy, kde jsou ty platy stejné a roční odměny ještě vyšší.. A kolik takových poliklinik, nemocnic po republice máme.. Na pacienty se dělají sbírky, drahé léčby nechtějí pojišťovny proplácet,.. na několikamiliónové odměny pro vedení, to se peníze vždy najdou.. A tohle je článek o VZP, a co další pojišťovny.. Zajímavý by byl článek, kolik mld. se utopí ve zdravotnictví jen pro vrcholný management všech pojišťoven a jejich nemocnic, poliklinik, zdravotních středisek atd. dohromady.. To by byla částka na zvracení.. To není o tom, že ve zdravotnictví peníze nejsou, jen jak ve všem.. Jsou špatně přerozdělovány..
Problém je, že spoustu lidí tomu nerozumí, neumí si to spočítat, dodavatel má lidi, kteří jsou na to školení, ukecat a přesvědčovat, že jen ta jejich cena je nejlepší..😕 My byli u Innogy, roční cena se zvedla z 30tis. na 75.000, sazba d57d, EON nabídka 54.000,- a ikdyz jsme museli u Innogy zaplatit sankci za odchod 7.000,- odešli jsme, stále se vyplatilo a společnosti Innogy s arogantníma lidma, kteří vám řeknou, že odejít nelze, písemně vám dají, že vypovět smlouvu nemůžete, vyloženě klamání zákazníka a zkoušejí kdo je jak znalý..těm bych už nedala ani korunu, nikdy.. 🙂
Naprostý nesmysl . Lidem , kteří mají tepelná čerpadla přece vyrostla platba za distribuci v roce 2024 úplně stejným způsobem jako všem ostatním tedy cca o 60%.Je to přesně naopak - pokud by tito lidé topili nadále elektokotlem nebo použilvali přímotopy , na stejném odběrném místě by potřebovali větší hlavní jistič a nárůst ceny za distribuci by právě v těch případech byl mnohem výraznější .
Máme tepelné čerpadlo 10 let, roční cena za elektřinu 30.000,-. Nyní cena 75.000,-/rok. Změnili jsme dodavatele na nejlevnějšího na trhu a cena 55.000,-/rok. Porovnám se sestrou.., mají kotel na tuhá paliva se zásobníkem, roční cena uhlí 25.000,- cena elektřiny 28.000,-/rok. Takže pokud by si měli pořizovat tepelné čerpadlo, rozhodně se jim to teď, s pořizovacími náklady v řádu sta tisíc nevyplatí.. Jedině, že by chtěli ušetřit čas se skládáním uhlí..
Ohňostroje a volné prodávání pyrotechniky již měly být dávno úplně zakázány. Je to doslova přírodní katastrofa neboť vždy hrozí nebezpečí požáru, případného úrazu, dochází k psychické zátěži všech živočichů a zbytky pyrotechniky mají velký dopad do životního prostředí.
Na Slovensku od nového roku už zakázané, snad to brzy přijde i k nám..
39
Sledujících
0
Sleduje
39
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
A co má asi zamětsnavatel v takovém případě dělat?? Nechat ho válet doma a platit mu mzdu??
3 odpovědi
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
A co má dělat zaměstnanec? Pracovala jsem jako účetní jedné firmy. Na pobočce této firmy v jiném 100km vzdáleném městě odešla recepční a mě se rozhodl zaměstnavatel zaslat tam na záskok. Ubytování, že mi zaplatí. Vůbec ho nezajímalo, že mám doma zvířata, koníčky, program po pracovní době, nic.. Z firmy jsem odešla, rozhodně neuznávám takovýto nátlak a aroganci zaměstnavatelů, kteří si neuvědomují, že bez zaměstnanců nejsou nic a ještě vám budou snad nařizovat práci, kterou rozhodně nechcete dělat. Má to být o dohodě!
1 odpověď