To bude asi tím, že neznáte brněnské podzemí. Nikdo v té době ale vůbec nepochyboval, že tomu tak bylo. Ta díra plná vody naproti nemocnici U Svaté Anny tam byla dost dlouho a tělo se hledalo. Jsem přímý paměťník a tam nebylo nikomu moc do zpěvu. A ututlat toto nešlo. Lidé se ještě dlouho báli chodit do té nemocnice.
Brněnské podzemí není podrobně zmapováno a prozkoumáno. Pořád jsou tam neprobádána místa. Byla to tehdy tragédie a ututlat se to jistě nepodařilo. Mluvilo se o tom hodně.
Nevím. kde bere názor, že děti neměly na výběr kroužků. Sama jsem v té době vedla kroužek pohybové výchovy pro holky od 6-9 let. Na táboře s námi byly děcka ze střeleckého kroužku a házené. Puberťáci na táboře se mně přišli zeptat, zda nepřijedou nějaké starší holky, když je to pohybová výchova. Výběr nebyl zase tak špatný. Výuka cizích jazyků též byla, angličtina, němčina, ruština, občas i španělština. Tyto kurzy se ale platily a i na škole. Sportovních bylo taky dost, byly i modelářské kroužky, kreslilo se, učili se na hudební nástroje, zpívalo se, kluci měli kapelu, to spíše až na střední, tančilo se, jak lidové tance, tak moderní. Samozřejmě, že práce s PC a hry jsou až v nové době. Po porodu jsme mnohé byly rády, že nám děti přinesly ke kojení a nemusely se o ně starat, protože náš zdravotní stav to neumožnil. Když už nás pustili domů, tak naběhla dětská doktorka se sestřičkou a probraly jsme všechno, od kojení až po péči o matku. Naše děti si hrály, mají kamarády skutečné až do dnešní doby. Každá doba má něco do sebe. Vzpomíná se vždycky na to dobré, co nám přineslo.
Co to je za nadpis? Po jakých letech se ukázal na veřejnosti. Když jsou s tatínkem, tak jsou vyfocení v pohodě oba.
Spíše v době, kdy byli v mladším věku a tatínkova druhá žena se ráda pochlubila na sítích s celou svou rodinou. Ten starší syn nikdy neměl rád pozornost, je víc odtažitý, mladší je maminčin mazel.
A neříká se spíš, že nemohli studovat ti, jejichž rodiče se proti režimu vymezovali? To je trochu rozdíl … Proč jsme do všech formulářů museli psát, jestli jsou rodiče ve straně, v odborech, atd. K čemu to bylo asi dobré? Kádrování všude a všech …. Proč na to tolik lidí s láskou vzpomíná? Nebo minimálně na to zapomíná?
Asi záleží, jak kdo a jak kde. Moje teta nemohla studovat, protože děda nechtěl vstoupit do JZD a taky vystoupil z KSČ, Bylo to v roce 1953. Musela jít v 15 létech za trest do kravína, aby poznala zemědělskou práci. Její syn narozený v roce 1960 odmaturoval a vystudoval vysokou zemědělskou školu, i když jeho otce vyhodili z KSČ, ale nebyl disident. Pokud vezmeme známá jména, tak např. Václav Havel se dostal na elektro fakultu, která v té době byla prestižní záležitostí. Jeho bratr vystudoval a dostal se na tříletý doktorský pobyt v USA. Problém byl dostat se na filosofii, novinařinu, zahraniční obchod nebo práva.
Pokud se jí něco stalo, měla to řešit hned a nečekat, až se jí to bude hodit do krámu - až bude potřebovat dát o sobě vědět. Mohla tím navíc ušetřit ty další oběti.
Maminka jí to rozmluvila. V jejím případě měla spíše své problémy řešit s kamarádkou někde při kávě nebo sklence vína, kdy si mohly svorně zanadávat na chlapy. Psychiatr není vhodná volba. Když už, tak raději psycholog.
Ženy nemají odvahu mluvit o tom, že je někdo ošahával, sexuálně zneužil nebo znásilnil. Pokud by to nahlásily, tak jim ani policajti neuvěří a jejich okolí a rodina je mnohdy odsoudí. V případě doktora Cimického byla ale mezi nimi ženy, které nebyly psychicky nemocné a přesto neměly odvahu, protože by jim nikdo nevěřil, protože pan doktor byl známá a vlivná osobnost. Psychicky labilním a nemocným pacientkám nikdo z rodiny nevěřil? Nenašel se odvážný přítel, manžel nebo tatínek, který by šel dát doktorovi přes hubu? Možná by nebylo tolik postižených. Všichni to věděli, ale nikoho to nezajímalo? I mezi policajty byli a jsou lidé, kteří ctí zákon. Tak, jak řekl jeden policajt, že mnohdy nemohou nic dělat, protože dostanou po prstech nebo oběti nechtějí vypovídat. Až začnou, tak jsou skutky mnohdy promlčené.
Nenávist ničí tělo i duši. Jinak si dost protiřečí. Pan režisér natočil dost filmů, na které se rádi podíváme. Jen nevím, za co by točil filmy, kdyby se v tom neangažovala i ČTV, jak říká, že bude natáčet pro ni minisérii. Režisér Forman řekl, že v Americe nedostanou filmaři ani floka od státu, tam musí přinést film zisk. U nás jsou dotace, ale určené jen pro některé.
Marta Jandová se v Německu prosadila sama, tam se nevědělo, že má slavného otce. Jestliže se rozhodla, že řekne, co udělala, tak v rodině zemřela na rakovinu její matka a taky její bratr. Známé osobnosti mohou upozornit na nutnou prevenci a ženy půjdou na kontrolu, aby se odhalily i počáteční příznaky rakoviny. Rakovina nebolí, ale když začne bolet, tak je už pozdě.
Teprve kolem roku 1900 získala ruská národnost na Krymu majoritu.
A to po generacích útisku původního obyvatelstva tvrdou asimilační a dosídlovací politikou...
Původně tam byly řecké osady, pak tam vtrhli Tataři ze Zlaté hordy. Myslíte tyto původní obyvatelé, Krymské Tatary, kteří vypálili Moskvu a zmasakrovali ženy a děti? Pak Kateřina II. anektovala Krym, jak se píše, aby měla přístup k moři. To dělaly i jiné mocnosti. Kdyby nebyla válka, tak bychom se asi nepohoršovali nad tím, že nějaký politik nebo umělec přijme vyznamenání od prezidenta Ruska nebo ano?
Dobrý přítel diktátora Vladimíra Putina a Kim Čong-Una, člověk s šesti bankroty na kontě a nejméně 34 potvrzenými trestnými činy, násilník a šovinista s mentálními dovednostmi desetiletého dítěte, Donald Trump. Republikáni navíc získali většinu v Senátu i Sněmovně. Do Kongresu také zamíří proputinovská americko-ukrajinská politička Victoria Spartz. Jedno z mála pozitiv amerických voleb je vítězství demokratů v Severní Karolíně, kde kandidoval Trumpův přítel Mark Robinson, který sám sebe označil za „černého nacistu“. Putinova dezinformační mašinérie si tak připsala to nejdůležitější politické vítězství ze všech voleb napříč demokratickým Západem. Ruská média a prokremelské kanály na sítích od brzkého rána slaví. Aby ne – daly do toho doslova všechno. Včera jsem slyšel krásné přirovnání k tomu, čemu svobodný svět aktuálně čelí: Ruská a čínská propaganda lije hektolitry jedu do naší informační studny, a my stále jen z druhé strany přiléváme čistou vodu v naivní víře, že tím uděláme vodu pitnou, místo abychom nejdřív zastavili jed, a teprve potom začali studnu znovu plnit. A tahle neschopnost a nerozhodnost nás možná jednou bude stát to vůbec nejcennější.
Ale víte co? nevadí. Dokud nejsou dráty na hranicích a ještě lítají letadla, furt se to dá volit nohama.
Jeden světově uznávaný americký politik řekl, že Amerika nemá přátelé, ale má své zájmy. Amerika není ještě připravena na to mít ženu prezidentkou, jako v mnoha jiných menších zemích, stejně jako u nás. Američané si zvolili, co považovali za lepší volbu. Ono se tam střídají ve funkci prezidenta, jednou republikán, pak demokrat. Příště to bude demokrat.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Nebude ta milá paní senátorka obhajovat příští rok svůj post, že je pořád vidět a slyšet?
1 odpověď