Změna pohlaví není možná. Je na chromozomální úrovni. A pokud vím, tak to ještě medicína neumí. Umí řezat, odstraňovat a přišívat, umí připravit super hormonální koktejl, ale vyměnit X za Y ještě ne. A když si můžou lidi nechat odstranit téměř celej nos, nebo naopak přišít zadek gorily, prsa obří jak melouny nebo kachní pysk, proč by nemohli lidi, kteří si myslí, že by jim bylo v pozměněným těle líp, zajít k doktoru a udělat ze sebe třeba dinosaura? Jen nevidím důvod, aby to platila pojišťovna. Já si třeba myslím, že by mi bez astigmatismu taky bylo líp a musím si to zaplatit sama. Ale jak říkám, zakazovat lidem nakládat se svým tělem je nesmysl.
Je to zvláštní doba. Historické památky už nejsou jen zajímavou a důležitou připomínkou naší historie, ale stávají se jakousi modlou. Jejich ochrana už se netýká toho, abychom je v pořádku předali dalším generacím, vzniká kolem nich jakási hysterie, které úplně nerozumím. Nevím nic o tom, že by historické dědictví mělo nabubřelé ego, které je možné tímto způsobem urazit. Je ale zvláštní sledovat rozdílné přístupy k budovám, kde došlo k tragédiím. Před Koloseem se fotí davy vysmátých turistů, fotky z kolejí u koncentračních táborů jsou tvrdě odsuzovány, domy, kde došlo k vraždám bývají srovnány se zemí. A na krku tolika lidí se houpe kříž (smrtící mučící nástroj) s ukřižovaným člověkem... jako symbol lásky... Jak by se lidé tvářili na přívěsek s hořícím Janem Palachem jako symbolem svobody?! Symboly jsou často uctívány víc než poselství, které za nimi stojí. A o budovách to platí zrovna tak.
Po 2 sv. válce ,když jsem ještě nechodil do školy tak se u nás ve vsi říkalo :
Dlouhé vlasy = KRÁTKEJ ROZUM ! !
A jejda, PLATÍ to stále !
U nás se zase říkalo: "Co mi není rovno, po tom je mi ho..." A myslím, že se to týká i účesů jiných lidí.... Hodnotit druhé na základě délky vlasů je ale samo o sobě dost ubohé a divím se, že takovou věc v dnešní době vůbec vytahujete. Uvědomujete si, že to vypovídá o vás mnohem víc než o člověku, kterého soudíte? Tohle není dobrý ani jako vtip...
6000 za ubytování na tři týdny. Takže krásný hotel za necelé 300Kč vč. snídaně. jsem si smíchy poprskal monitor. 230x ě máte 500 za den jen za jídlo, takže za tři týdny 12 tisíc. takže výlety, taxíky, autobusy zadarmo. Asi proto, že tam skoro žádné autobusy ani taxíky nejezdí (jezdí pouze na velkých městských ostrovech jako je hlavním město Male, Hulhumale). Ne, mám jiný vkus a jezdím na Maledivách do jiných resortů. Můj čas je drahý.
Promiňte, ale ne každý potřebuje dvě hlavní jídla denně. Taxíky potřebujete hlavně po cestě, na ostrově dojdete všude pěšky. Autobusy jsou téměř zadarmo 🙂 Resorty jsou nuda, ale pokud jste zvyklý, že se o vás někdo stará 24/7, nebude vás ani dovolená v Řecku stát 30.000. Někdo je cestovatel a někdo turista. Není to o penězích, ale o preferencích. Neodsuzuji ani jedno, ale tvrdit, že to nejde, je k smíchu (monitor ale poprskaný nemám, protože nejsem prskal 🙂 )
Sice se na té pláži ženy nesmí koupat v plavkách, všude bordel a k jídlu rýže s rybou ale jinak super.
Kolikrát jste tam byl? Víte, že tam existují bikiny pláže? Bordel, to nebudu ani komentovat, to je úplně k smíchu. A jídlo? Indická, italská, americká a místní kuchyně - to je vám málo? Nechci vám kazit vaše kyselé hrozny, ale co jednou zahodit to "já o to ani nestojím, protože je to tam stejně hrozné" a taky se někam podívat?
🙂 7500 zpáteční letenka + 1500 ubytování po cestě (2 noci tam, jedna na cestě zpět) + + 2300 transfer lodí na ostrov + 6000 ubytování na místě (krásný hotel přímo na pláži včetně snídaně) + 12700 za jídlo, výlety, autobusy a taxíky (jedno jídlo v restauraci cca 230 včetně pití). Takže ano, jde to, ale ta cena samozřejmě není zadarmo. Potřebujete čas na hledání (cca půl roku vyřizování), angličtinu všude po cestě i tam, být velmi flexibilní termínem a cesta zabere opravdu hodně času a energie. Takže ne omyl, ale dřina 🙂 Po třetí už bych volila dražší variantu, kdy to všechno zařídí někdo za mě a cesta zabere max jeden den tam a jeden zpět, ale jak jsem psala, i tak se dá dostat pod 50000.
Takhle je to ale na spoustě exotických míst. Prostě lidé z celého světa tam jezdí relaxovat, tudíž mají dobrou náladu a chovají se k sobě lépe než tam, kde je spěch. V neposlední řadě tam prakticky nenatrefíte na spodinu. A další bonus je v tom, že místní lidé nejsou chudí. Pokud jste v chudé zemi, tak vás místní jednak považují za chodící peněženky a buď vám něco vnucují, anebo naopak pochtívají a také se stáváte cílem kapsářů a na nejhorších místech gangů. A to se vám na Maledivách nestane.
Naprostý souhlas! Už když jsem to psala, tak jsem si právě tohle uvědomovala. Když najdete takovou zemi a rozhodně netvrdím, že Maledivy jsou jediné, máte téměř zaručeno, že lidé budou přátelští a můžete se cítit bezpečně a přijatí. Lidé zažívat pozitivní zážitky a tak se chovají přátelsky. Díky tomu je snadné se chovat přátelsky k nim. Vzájemně se to posiluje a všichni vychází se všemi. To je asi to, co na dovolené potřebuji v první řadě. Třeba Chorvatsko, po válce byli Češi jedni z prvních, kdo začali do Chorvatska jezdit. Lidé byli přátelští a člověk se tam cítil dobře. Teď si tam nepřipadám vítaná a tak tam nejezdím. Další věcí je kultura a příroda. Nejela bych někam, kde bych byla izolovaná od místních lidí, třeba v rezortu, kde často pracují jen cizinci. A v neposlední řadě, když vidím, jak místní ničí vlastní přírodu, nechci to vidět. Albánie je nádherná, ale to co se tam děje s přírodou je k pláči.
Děkuji za příjemnou konverzaci a přeji hezké odpoledne.
Ano a také tam (na Maledivách) chodí ženy zahalené až po obličej, někdy dokonce včetně, i se v tom koupou, lidé mají velmi laxní vztah k práci, 5x denně mají meluzína z amplionu, podporují Hamás a Hizballáh proti Izraeli jaksi automaticky a vyznávají často zvrácené zásady odpudivého warlorda ze 7. století.
Jistě, ke mně, coby turistovi, byli většinou přátelští. Není to nic, takže to oceňuji. O nějakém obohacení ale nemůže být řeči.
Mám mezi tamními lidmi přátelé. Můj kamarád se svou ženou pracují 14 hodin denně 7 dní v týdnu. Ano, jsou i pracovitější lidé, ale upřímně, kolik z nás maká alespoň takto? Oni sami do mešity nechodí. Jejich rodiče ano. Asi jako u nás chodí starší generace do kostela a mladší ne. Jejich nejstarší dcera se rozhodla nosit hidžáb. Je to její volba, nikdo jí do toho nenutil, nikdo jí to nezakazuje (takovou svobodu by v Evropě neměla). Je pravda, že se ženy ve svých oděvech k tomu určených koupou. No a co? I turisti se tam koupali v triku a kraťasech. Naopak v Africe chodí některé ženy téměř zcela odhalené a nekoukají na nás Evropany skrz prsty, protože se zahalujeme víc. Ona ta naše svoboda je taková, že můžeme dělat svobodně vše, tedy vše v rámci limitů. Nesmíme se zahalovat ani moc ani málo. Máme svobodu být zahalení tak akorát. Ó děkujme pánu, že jsme tak svobodní :-D
No, ale to hodnotíme každý jinou věc. Je spousta míst, která jsou super, ale celkový zážitek zabíjí vysoký počet turistů. Za to ale nemůže samotné místo. Já to hodnotím zvlášť. Chápu lidi, co někam nejedou jen proto, že tam bude spousta lidí, já to tak dělám taky, protože davy taky nemiluju. Ale líbí se mi spousta profláklých míst a ani mi nevadí, že je to místo, kde byl každý, byť samozřejmě rád objevuji věci relativně neprozkoumané. Každopádně takové Las Vegas, to je něco naprosto příšerného, tam nevidím žádná pozitiva. Maledivy jsou na pohled krásné, ale je to tak na dvě fotky. Neříkám, že to nemá něco do sebe, zvláště pokud chce někdo hlavně relaxovat. Ale mám radši něco jiného.
Jinak absolutní souhlas s Las Vegas a jak jsem zjistila, ani Abú Dhabí nebo Dubaj už nikdy víc, ani jako zastávku po cestě.
No, ale to hodnotíme každý jinou věc. Je spousta míst, která jsou super, ale celkový zážitek zabíjí vysoký počet turistů. Za to ale nemůže samotné místo. Já to hodnotím zvlášť. Chápu lidi, co někam nejedou jen proto, že tam bude spousta lidí, já to tak dělám taky, protože davy taky nemiluju. Ale líbí se mi spousta profláklých míst a ani mi nevadí, že je to místo, kde byl každý, byť samozřejmě rád objevuji věci relativně neprozkoumané. Každopádně takové Las Vegas, to je něco naprosto příšerného, tam nevidím žádná pozitiva. Maledivy jsou na pohled krásné, ale je to tak na dvě fotky. Neříkám, že to nemá něco do sebe, zvláště pokud chce někdo hlavně relaxovat. Ale mám radši něco jiného.
Tak pokud vám jde z cestování hlavně o fotky, je pravda, že ty budou asi dost podobné. Já miluju zážitky. Krmit z ruky rejnoky, plavat se žraloky vouskatými nebo s mantami. Vidět na vlastní oči rybolov bez sítí nebo následné zpracování ryb sušením na slunci. Pro mě je cestování o poznávání kultury a původní přírody. A na Maledivách je příroda neskutečná. Tolik pestrobarevného života. Nejen v oceánu. A tak přátelští lidé. Navíc se tam setkávají lidé z celého světa a i turisté se tu k sobě většinou chovají s respektem. Potkáváte skupiny cizích lidí, kteří se k sobě chovají jako přátelé ať už jsou odkudkoli. Fungují tu ne vedle sebe, ale spolu i Rusové s Ukrajinci. Žádné předsudky. Člověk jako člověk. Asi to nemám ani tolik o zážitcích, jako spíš o atmosféře. To, jak se cítí člověk na tom místě a s těmi lidmi. A tam je to opravdu ráj.
Ano, to obohacování můžeme vidět v přímém přenosu na západ od nás.
Víte jaký je rozdíl mezi muslimem a muslimem? Divná otázka? Jasně chybí tam informace o člověku. A zatímco třeba do Iránu by mě nedostali párem volů, na Maledivách se cítím výrazně bezpečněji než kdekoli v Evropě. Nulová kriminalita, žádné obtěžování. A to pořád nemluvíme o jednotlivých lidech. Věřím, že i v tom Iránu žije spousta krásných lidí.
Tedy, nazvat turisticky hyperprofláknuté Maledivy "nejexotičtějším souostrovím světa" by mě fakt nenapadlo ... 🙂
Protože znáte Maledivy právě jako hyperprofláknuté turistické rezorty. Zkuste vyrazit na obydlený ostrov. Na celém ostrůvku najdete maximálně 100 turistů na 1000 místních obyvatel. Na některých je turistů ještě míň. Můžete jít po pláži kolem půl ostrova a nenarazíte na človíčka. Pokud vnímáte slovo exotický jako cizokrajný, neobvyklý nebo zvláštní, věřte, že takové Maledivy jsou.
Nic pro mě. Tisíc ostrovů a každý stejný. Placka s bílým pískem a řídkým porostem palem. Daleko zajímavější mi přijde Thajsko, Vietnam, Bali nebo nedaleká Srí Lanka.
Potkala jsem se na Maledivách s jedním známým cestovatelem a ten zrovna přiletěl z Bali. Říkal, že dnes už Bali není, co bylo před 3 lety. Stejně tak Srí Lanka. Naopak na Maledivy teď jezdí za rájem i několikrát do roka. Bojím se ale, že i tam pronikne masový turismus brzy. Nemluvím teď o izolovaných rezortech, tam je to jiný svět (nic pro mě). I na obydlených ostrovech ale rostou hotely jeden za druhým.... Kdo si představuje Maledivy jako nic než "placku s bílým pískem a řídkým porostem palem" bude mít možná už brzy pravdu. Maledivané ale pečlivě chrání svůj oceán a já jim držím palce, ať jim to dlouho vydrží. Zatím je to přírodní ráj na Zemi.
2
Sledujících
2
Sleduje
2
Sledujících
2
Sleduje
Bože, jak tohle mohl někdo přežít! Upřímnou soustrast!