Ano, díky za článek. Třeba bych tu nezmiňovala kuřata z chovů, ale prasárna je dělat z fastfoodu šťastné jídlo od maminky.
To Finsko je dobrý příklad a nevěděla jsem to. Investujme do sebe, do místních výrobců, nebo aspoň těch blízko, do jídla, které vyživí lépe.
Obézní děti ze západní Evropy s jejich krabičkami k obědu - chipsy, sendviče, sušenky, ochucená mlíčka - si opravdu nesmíme brát za příklad.
Před týdnem jsem poprvé dostala před první návštěvou polikliniky v Praze, Spálené ulici, čisté právní dotazník. Nebyly tam ty klasické otázky - zaškrtněte prodělané nemoci, podepište, atd, ale začínalo to "vzdáváte se práva dozvědět se informace o svém zdravotním stavu?" Ano - ne.
A pokračovalo to ve stejném duchu.
Hrůza pro nás, co nejsme zvyklí. I doktorka uznávala, že se jí to nelíbí a nemá to co dělat s medicínou.
Že to kopíruje americké ordinace, kde si doktoři kryjí záda.
Jde o to, aby měli i nějakou další naději, pokud jsou věřící, a nebylo tam to kategorické - nesmíš, protože přijdeš do pekla a je to proti bohu. Hraběcí rada, nazdar.
Ale - nedělej to, protože existuje cesta ven. Život je krásný, spolu to zvládneme. S emocemi se dá pracovat, může ti někdo poradit, nech se od někoho obejmout. A tak dál.
Ráda zde pochvalim i koordinaci systému ztrát a nálezu v PID, a také mám dobrou zkušenost z okolí Klatov.
V Praze se mi vrátily zapomenuté věci snad šestkrát, z tramvaji, autobusů i jednou z vlaku na sever Čech.
Na telefonní lince kompetentní a ochotní lidé.
Mohla jsem mít štěstí - ale to je jen dobře.
Chválím a díky.
Souhlasím, že pravidelně před dětmi konzumovat alkohol je špatné. Zažila jsem i období s tajným alkoholikem v domácnosti.
Na druhé straně - alkohol je jedna z těch věcí, která musí být dětem představována ve zdravých souvislostech.
Je naopak nezodpovědnost předstírat, že alkohol neexistuje, nebo ho tabuizovat.
Je to spíš o tom, nevídat matku řešit večerní splín skleničkou červeného.
Jde o asociace.
Na oslavách se s alkoholem setkáváme, třeba o nedělích při společném obědě, když je horko, atd.
Mně jako sedmileté dávali v neděli v letních vedrech k obědu 'liznout si' piva.
Fakt si jen líznout, s tím, že děti nepijí a i dospělí jen výjimečně.
Znala jsem chuť piva a nikdy jsem jako teenagerka nerebelovala alkoholem.
Alkohol je jako televize nebo rychlé auto.
Dobrý sluha, špatný pán.
Ano, určitě žil s očima napůl zavřenýma - a nevěřím třeba tomu, že bez něj by se režim zhroutil dřív.
Ne každému je dáno být hrdinou nebo mít to vnitřní nastavení na otevřenou rebelii. Nedávno někdo v médiích napsal (nebo řekl), že jediný způsob, jakým Rusové umějí vzdorovat režimu, je nechat se zavřít a tam zabít. Docela mi to "souznělo" s realitou.
Bylo mi 12, když přišla sametová revoluce. Takže vlastně pohoda, hlavně že mi režim nezasáhl do puberty. To by určitě byl zážitek, jaký nechcete.
Vzpomínám si, jak naše třídní v roce 1988 ponížila mého spolužáka. Tenkrát byl v módě "ocásek", jeden pruh vlasů, vzadu na temeni, dlouhý na ramena. On ve druhé třídě přišel s ocáskem a úča řekla - pryč s ním.
O pár dní později rudá vzteky vtrhla do třídy, že za ní byla maminka kluka - ten, chudák, si musel stoupnout v lavici - a, představte si, děti, ona ho bránila. Že ten ocásek se mu líbí, a proč by ho nemohl mít?
Vzala nůžky a ocásek šel před námi dolů. Kluk jen tiše brečel.
Neozvala jsem se. Já se strašně bála. A mám pocit, že ne vždycky bych dokázala být dizidentka a rebelka. Na těch pár zkušenostech s otevřeným střetem s režimem jsem viděla, že být hrdina je strašně těžké. Neznamená to ale, že tajně nevzdorujete po svém.
Gott je jiné kafe, no. Dá se to vnímat i tak, jak autorka píše. Je těžké teď soudit.
Kubišová vypráví, že třeba Helena Vondráčková se k ní na ulici vždycky znala, když ji potkala. Prohodila pár slov, podala ruku. Nepřešla na druhý chodník, nedělala, že ji nevidí.
A větší socíkovskou "divu" neznám.
Ten nadpis zase psal někdo dodatečně z redakce, ne autorka. Nic takového v článku neříká.
Ucházela jsem se o místo v jedné redakci a ptali se mě i na to, jestli souhlasím s tím, aby mi nadpisy psali podle svého.
Takže, aktuálně - další bulvár😢😢😢, aby u lidí rozbouřili emoce a ti pěkně že zlosti klikali na článek.
Souhlasím - a než mě tu někdo ukamenuje - nechápu to jako úlitbu nemakačenkům a vykutálencům, ale prostě takové to "nemuset se pořád třást o existenci", což je bohužel kvůli přešlapům tam nahoře (špatně nastavené zákony, tj. odklánění peněz, huntování ekonomiky...) stále častější v určitých oblastech naší republiky.
S tou myšlenkou souhlasím - osobně souhlasím i s rovným přístupem k lékařské a zubařské péči (zase finance) - a ano, záleželo by na správném uchopení té myšlenky.
mrzí mě, jak to hned v lidech spouští kontrolku a hejtují na nemakačenky a vyžírky. Bohužel zkušenost se špatným vedením a s chudými inteligencí a empatií tam nahoře. Bohužel se to stále znovu potvrzuje, ale věřím, že jednou to půjde jinak.
To, co popisujete, není respektující výchova. To je pseudo póza a nejistota matky a nepochopení, o čem respektující výchova je...
A dost tím článkem kálíte do hnízda respektující výchově, která není o absenci hranic a o rozmazlování dítěte na úkor ostatních osob kolem.
Zbytek si můžete dohledat už sama, jestli chcete.
Ano, bylo plno nesmyslné práce.
A - dnes vídám spoustu lidí, kteří jsou jako bez duše.
Práce ochranky bývá strašně špatně placená a lidí se nachodi, dělají přesčasy a výplaty jim často chodí neúplné a pozdě. Jak kde.
V obchodních domech, třeba obchody s oblečením, Stradivarius, Bershka, Zara a další, i potraviny Billa, Albert, mívají hudbu puštěnou strašně hlasitě.
Zaměstnance boliva hlava, trpí nespavostí a migrénami.
Mají zakázáno o tom před lidmi mluvit.
Na mé dotazy jako zákaznice manažeři odpovídají, že je to strategie řetězce, ta hudba, jak přimět zákazníky nakupovat víc.
Nechcete pane psát o tomhle? O překračování úrovně hluku na pracovišti...
Udělat něco pro lidi? Pomoct to změnit?
Hlavně se o to musí začít brát zaměstnanci sami. Většínou se bojí, že přijdou o práci.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Bohužel. A bohužel i ukrajinští. Všichni vojáci si z dlouhodobých bojů odnášejí poškození.
1 odpověď