roztomilá situace: je-li to pravda, je to v našem právním státě otřesné; není-li to pravda, je to možná o něco málo méně otřesné - je jen jeden háček: co je realita? a dozvíme se to někdy?
nicméně i přes tu nejistotu si můžeme oprávněně myslet, že jsme země nekonečných možností, země, kde je konečně možné všechno
(čistě osobní ilustrace: někdy na začátku 90.let minulého století se objevil v televizi první detektivní seriál mírně amerického střihu z českého prostředí, kde soukromý detektiv Tomsa vyšetřoval zločiny pro radu Vacátka či dokonce i kapitána Exnera nepředstavitelné - bylo mi to až k smíchu, "tohle? a u nás? nikdy!": byla jsem prostě naivní a netušila jsem, že už někde tady jsme začali být zemí neomezených možností)
(mimochodem když tento seriál vysílali o pár let později, zvláštní mi už nepřipadalo nic - mimochodem ještě jednou: seriál při prvním vysílání hodně pohořel, lidem to prý připadalo nevěrohodné)
ani v jednom případě se nejedná o české slovo - je to prostě oblast používání cizích slov
přinejmenším 2 slova jsou absolutně minimálně používaná už mnoho let
je to typický příklad testu, jehož autor je veden snahou dokázat vyplnujícímu, že je hlupák
ani nedokážu odhadnout, jak málo procent lidí mimo intelektuály se někdy s většinou slov setkalo
problém vidím (mimo jiné) už ve výchozích datech, která se porovnávají - pokud chcete srovnávat, jak si žije poslanec a ne-poslanec, měly by se vzít v úvahu širší souvislosti zaměstnání: přinejmenším část poslaneckých náhrad si ne-poslanec platí sám, řada náhrad nepatří k obvyklým výhodám většiny zaměstnanců (nemluvě o důchodcích), výdaje na stravování jsou výrazně ovlivňovány mimoplatovými faktory (proslavené a neměnně nízké ceny v poslanecké jídelně)
mimochodem, nijak nelze zohlednit, jak je možné si celkový příjem ještě vylepšit - jsou to machinace zpravidla nezákonné, nebo přinejmenším nemravné: třeba falšování dokladů o cestách, nadhodnocování různých údajně využitých poradenských atd. aktivit, zadávání ne úplně nezbytných různých prací svým rodinným příslušníkům, atd. atd. - ne že by to (snad) bylo pravidlo, ale i to se stává
možností je několik: vláda neumí "čísílka" (nebo přinejmenším s nimi neumí pracovat - sčítat atd.) - nebo si totéž myslí o občanech; vláda je hluchá a slepá - nebo si totéž myslí o občanech; vláda zcela ztratila pamět, event. zdravý rozum - nebo si totéž myslí o občanech; apod.
myslím, že občané jsou v pořádku
titulek zní jakoby se tv programu nemohly dočkat snad až miliony napjatých diváků škrabajících s prosíkem na největší a nejtlustší evropský trezor obsahující toto tajemství století (prostě bomba ve srovnání s volbou amerického prezidenta ve stejný den) - pokud to vůbec Čechy (a Moravany apod.) zajímá, mohly se ty reálné stovky či snad tisíce (přeháním, že) orientačně podívat do programu 2023, 2022 ..., protože rozdíly budou minimální - a vůbec: co by kdo vlastně čekal?
nemůžu přijít na chut ani politickému marketingu, ani šaškování politiků na sociálních sítích, myslím, že obojí je zbytečné a jaksi nedůstojné vůči potenciálním voličům - Fiala jako premiér se vzhledem suchopárného slušnáka má ovšem přinejmenším 3 velice pádné důvody (Fiala, premiér, suchar), proč se sociálním sítím a svému zlidštování na veřejnosti vyhýbat jako čert kříži: je to jen směšné a komické, horší by asi bylo jen stand-up vystupování
a doufám, že specialistu na TikTok si platí ze svého
2
Sledujících
0
Sleduje
2
Sledujících
0
Sleduje
v poslední době je to střízlivě odhadnuto tak asi tisící zpráva stejného typu, po které se mi chtělo napsat: TO PŘECE NENÍ MOŽNÉ