Doporučuji knihu, která teď vyšla i česky - Válka na Ukrajině a eurasijský světový řád od norského profesora Glenna Diesena - prezentuje pohled na konflikt na Ukrajině, který ostře kontrastuje s mainstreamovou západní verzí. Tvrdí, že válku vyvolala agresivní politika USA, nešlo o nevyprovokovanou ruskou agresi. Kniha zasazuje tyto události do širšího kontextu přechodu od americké hegemonie k multipolárnímu světovému řádu, kde moc bude rozložena mezi více globálních hráčů, včetně Číny, Indie a Ruska.
Díky za tip.
No a co jste tím vším jako chtěla říct? Můj původní příspěvek byl o tom, že jsem dosud nedostal info, co ta digitalizace bude oproti stávajícím elektronickému způsobu vedení řízení VITOU a obdobnými programy představovat, Vy tu uvádíte "díry" ve VITĚ pro ty, kteří v ní něco chtějí "zašantročit" a nebo přeměnit, ale to je jen o "hlídání" - já s VITOU mám osobní zkušenost, neboť ji užívala moje bývalá vedoucí a nechala mne s ní pracovat, a že byla spojena se spisovkou bylo zcela logické, protože mohla přijímat digitalizované doklady (čili podání) - že se i v jakékoliv digitalizaci bude tisknout, vyplývá i ze současného stavebního zákona, takže suma sumárům - pořád se mi nedostává věrohodné informace, co bude na digitalizaci stavebního řízení tak objevného!
Je to marný, je to marný... co pořád chcete tisknout? Míval jste dálniční známku a lepil a odlepoval? Teď máte elektronickou...a pohoda, že jo. Stejně tak jste musel mít papírově "zelenou“, později "bílou" kartu. Potřebuje ji papírově teď? Nepotřebujete, že ...
Jsme na tom špatně v tom smyslu, že jedna kampelička měla internetové bankovnictví ještě před velkými bankami a u nás jsou funkční jen menší projekty digitalizace. Stát nedokázal spočítat za této vlády náklady na digitalizaci stavebního řízení a hlavně nedal ajťákům dostatečné zadání. Digitalizaci nemusejí vcelku rozumět ani ajťáci, ani lidé, ale uředníci musejí rozumět tomu všemu co má digitalizace dělat a ajťáci musejí umět zadání které obsahuje hlavně diagramy podle zákonných norem a dosavadní praxe SÚ, zpracovat.
A otázka... byla dosavadní praxe ta nejvhodnější cesta nebo jen zvyk?
To, že jde upravovat šablony Vity považuji za její největší výhodu. Každý chybný krok jde bez problému opravit, na rozdíl od ISSŘ.
V ISSŘ se chybné kroky asi napravují hůř, to je fakt. Ale beru to tak, že jsem trubka a něco udělám špatně, ztratím víc času. A už jsem přišla i na to, jak v ISSŘ vytvořit dokument, aby vypadal tak, jak chci já a ne ISSŘ. Ten mezikrok s možností rychlého zformátování vytvořeného dokumentu stále chyběl a už asi bude chybět i nadále, ale s tím už jsem si poradila. Už jsem si zvykla i na to soustavné klikání, člověk si to rychle zautomatizuje.
"a která je vzájemně provozně propojena s dosavadní stavbou"
Přístavba je to tedy jen tehdy, když z domu vedou dveře přímo pod přístřešek / pergolu. Jinak je to samostatná stavba, byť by se třeba dotýkaly (rozsudek 2 As 135/2020 NSS). Je to další omezení, ale nelze obecně říct, že přístřešek přilepený k domu je přístavba.
.. a to provozní propojení je právě to funkční, že. A na to se paní Šebelková ptala.
> šablony nejsou o ajťácích, ty jsou spíš pro právníky nebo schopné úředníky, ajťák v podstatě tvoří nové záložky a propoje, když to zjednoduším.
Z analýzy: "Šablony jednotlivých úkonů nejsou provázány s typem řízení ani orgánem, který dané úkony činí. Pokaždé se tak hledá správná šablona mezi několika stovkami ostatních, zjevně irelevantních pro příslušný orgán (šablony pro stavební úřady a dotčené orgány dohromady) či typ dokumentu podle fáze řízení (např. ve fázi vydání rozhodnutí systém nabízí šablony pro obecnou korespondenci či zahájení řízení).".
>podání v Portálu stavební správy včetně příloh zvládají stavebníci, které znám, levou zadní, ale je fakt, že zatím podávají především kolaudace, předčasné provozy atd...
Možná to bude pro vás překvapení, ale o co uvádíte jsou řízení, které úředníci řeší ve "starém" systému, tj. většinou ve Vitě...
Zajímavé...já v tom systému totiž pracuji a protože umím číst, tak se v tom systému i vyznám... A mimochodem, Vitu nemám a ani ji nepotřebuji. A možná to bude pro vás překvapení, ale úředníci si upravují, resp. upravovali i šablony Vity...
Drobnou stavbu v mem pripade zastresena terasa.Samozrejme je to stavba ale to je slovickareni ceskeho jazyka.Pristavuji to k chate byt s mezerou 15cm samostatne stojici na zakladu ze ztraceneho bedneni o vysce 2m pac jsem ve svahu takze ztracene bedneni slouzi jako zaklad a operna zed zaroven.Ve vysce 2m je podlaha terasy,od podlahy terasy je vyska strechy 2.3m pod uhlem 20⁰.Jednou to stavim vedle chaty tak je to pristavba 😂😂😂
No ono je to trochu jinak, i s tou přístavbou ... nechť si to ale řeší Váš úřad, jak je ctěná libost.
Souhlas,neni treba ani ohlaska pokad je to do jiz po novemu 40m²,s max 1 podlazim kde nesmim byt vice jak 3m hluboko a vice jak 5m vysoko,musim dodrzet 2m od hranice pozemku,nesmi se jednat o prestavbu ale drobnou pristavbu k soukromym ci rekreacnim ucelum a pokad se presto rozhodnu i na tu ohlasku tak uvadim ze se jedna o "zarizeni" nikoliv pergola,pristresek,altan atp pac "zarizeni" neni specificka stavba.
Toto mam primo ze stavebniho uradu z kvetna 2024 kde mi pani vse jednoduse vysvetlila.
Drobnou přístavbu? Takto vám to snad neřekla.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
A teď je úplatek neboli pozornost opět flašku slivovice nebo vizour. Kurňa to je ale změňa.
1 odpověď
1
Sledujících
3
Sleduje
1
Sledujících
3
Sleduje
I lahvička lepšího vína někdy...