Že by se učitelé měli vzdát části platu ve prospěch personálu? Ale oni už to dělají.
Z peněz, které ministerstvo posílá na odměny učitelů, jdou totiž na dorovnání platů uklizeček, kuchařek a školníků. Tarify totiž nestouply, a tak opět neuvidíme ani korunu.
Chápu, doba je zlá. Ale ať se o tom veřejnosti nelže.
Chorvatsko mě nikdy neuchvátilo. Byla jsem tam dvakrát, ceny jako v Itálii, ale kvalita služeb někde jinde. Ze všeho je cítit ta natažená ruka a snaha vás oškubat. S pohostinností to nemá co dělat. Kromě toho nás v kempu okradli.
Pokud někdo 4 měsíce pracuje a zbytek roku v pohodě žije z letních zisků, o něčem to svědčí.
Sice mám ve zvyku se do města obléknout, ale pokud je u moře nebo bazénu málo místa, dokážu ty ručníky pochopit. O kolečkových kufrech slyším poprvé. Takže místní sice chtějí naše peníze, ale pokud možno abychom se moc neprojevovali.
Nikdy jsem neměla nikde problém, protože se snažím respektovat zvyklosti země, kam jedu, ale do Chorvatska už nepojedu, ani kdyby se pod tlakem ztráty zisku začali chovat líp.
Je spoustu jiných zemí, kam se podívám ráda.
Chorvatsko už nikdy.
Toxická je hlavně většina článku. Pokus o smířlivost na konci textu nepůsobí věrohodně. Konfrontace a vyvolávání konfliktů jen proto, abych neztratil svou mužnost a energii? Kdo stojí o zbytečné souboje o pozici v rodině? Nemohli by si muži dokazovat svou mužnost jinde? Třeba v posilovně?
Určitě je důležité, aby byli spokojení oba, ale "budování" vztahu věčnými konfrontacemi místo dialogu? Cesta k rozpadu vztahu.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
V amerických, australských, kanadských a vůbec anglicky mluvících zemích, ze kterých si prý české firmy berou příklad, aby si usnadnily komunikaci, si kolegové netykají, ale vykají. Tykání totiž před staletími zaniklo. Mylná představa, že si tam všichni tykají, vznikla zřejmě špatným překladem filmů. Dnešní "you" vzniklo z předchůdce, který se používal pro vykání.
1 odpověď