Nerad vám beru iluze, ale Zeman měl IQ 147 a obrovské vzdělanostní kapacity. Byl schopen spatra hovořit o téměř čemkoliv. Váš GURU má IQ 107 a obrovské nedostatky ve vzdělání. A co mu Kolář nepředepíše, to odkoktá jako prvňáček.
Hovořil patra, ale všiml jste si někdy, co říkal? Jen urážky, lži, falešné citáty. Myšlenky byste se nedohledal
Autor článku evidentně tu dobu nepamatuje. Na byt se čekalo desítky let, do družstev se zapisovali kojenci, mladí manželé bydleli zpravidla u rodičů, nebo se nahlásili k prarodičům a čekali, až babička nebo děda umřou. A pokud jde o ostatní kritéria, na všechno se čekalo, všechno se shánělo pod pultem, lidé trávili ve frontách víc času než v zaměstnání, o tom, zda půjdete studovat, rozhodovali všelijací domovní důvěrníci a podobná pakáž, na zahraniční léky jste mohli rovnou zapomenout. Komu se po tomhle stýská? Mně ne.
0
Sledujících
1
Sleduje
0
Sledujících
1
Sleduje
Při přechylování přece nejde o komolení jména, ale o to, že ženské nepřechýlené příjmení prostě v české větě nefunguje. Mužská příjmení běžně skloňujeme a nikoho to nepobuřuje: Přinesla jsem dárek Gregorovi, mluvil jsem s Gregorem atd. V ženské verzi by to bylo Přinesla jsem dárek Gregor, mluvil jsem s Gregor. V mnoha případech pak je sdělení naprosto nesrozumitelné (Gregor to řekla Munzar se Smetana - kdo, s kým, komu?). I onen televizní komentátor při olympiádě připustil, že si musel dávat pozor na strukturu vět, jinými slovy nepřechýlené ženské příjmení muselo být vždy podmětem, tedy v 1. pádě a vytratila se přirozená větná perspektiva a možnost něco zdůraznit změnou slovosledu.
3 odpovědi