Ne, v tomto pripade, kdy dojde k mutaci, resp. translokaci regionu SRY na chromozom X (pri nerovnomernem crossing-overu), muze vzniknout XY zena, nebo XX muz. Protoze chromozomy jako takove nejsou vubec podstatne, pro vyvoj pohlavi jsou podstatne konkretni geny, ktere se na nich nachazi. Kdyz uz jste to na rozdil ode me nestudoval, alespon si k tomu napred dohledejte neco na internetu, nez to budete komentovat.
Existuje tedy nějaký test, který by prokazal nade vší pochybnost, že je žena, či muž? Neryju, ptám se vážně, neboť je zjevné, že problematice rozumíte. Měla jsem pocit, že kdyby šla/šel na testy krve, prokáže se to. Není tomu tak?
Tak nevím, jak se jim v tom pohybuje, ale asi to bude jejich problém. Já spíš nikdy nepochopila to, proč by měly mít holky povinně pidi bikiny. Jaký to mělo vliv? To, že je na ně pěkný pohled? To docela určitě, ale o tom to asi nebude. Pokud se ještě furt bavíme o sportu, tak proboha ať si hrají v čem jim je dobře. A asi nikdo nemůže říct, že by jim hidžáb dával nějakou výhodu při podávání sportovních výkonů.
Dodatek:
objevil se zde komentář popisující chování nezbedného dítěte v metru, jehož matka mu nezodpovědné a obtěžující chování tolerovala. Rozumím tomu, že je to problém. Ale neděje se to neustále, že? Můžeme polemizovat nad mateřskými schopnostmi dané matky, nebo nevychovaností onoho chlapce. Paní s poškozeným oblečením mohla zajisté vymáhat po rodině satisfakci. Na druhé straně to jistě není důvod zakázat všem matkám s dětmi cestovat metrem, že?
Zkrátka si myslím, že vše, co se přehání, je špatně. Nebuďme k sobě všichni tolik intolerantní... Všichni jsme lidé a všichni děláme chyby.
Myslíte si, že vychovávat děti je snadné? Ne, není. A ano občas se na ně musí zakřičet, občas je musíte plácnout po zadku...
Jednou jsem cestovala s dětmi trolejbusem, kde byla všechna místa k sezení obsazená. Mé ADHD dítě začalo křičet a vztekat se, že si nemůže sednout. Snažila jsem se ho uklidnit, ale neposlouchalo. Po několika zastávkách to už jedna paní nevydržela a chtěla jej pustit sednout. Odmítla jsem její nabídku s tím, že si malé zkrátka musí zvyknout na to, že nedostane vše co chce a nemůže si vše vykřičet a vyvztekat. Byla taková cesta příjemná pro ostatní cestující? Jistě ne. Dodnes mi je jich líto. Bylo mé rozhodnutí správné z výchovného hlediska? Věřím, že ano. Měli by kvůli mě zakázat rodičům s dětmi cestovat MHD? Rozhodně ne! Věřte mi, myslím, že mnohem horší je, když v přecpaném trolejbusu vedle vás vytáhne starší muž své přirození a začne si s ním hrát... (I to se mi už stalo.) A také si nemyslím, že by starší lidé neměli mít právo jezdit MHD :D
Cestovat musíte, brát do kavárny dítě, které se nezvladne ještě chovat tak, jak se v kavárně očekává, nemusíte. V tom je zásadní rozdíl.
Nikdo na světě nemůže mít všechno. Nespočetněkrát se v životě dostáváme na rozcestí a musíme se rozhodovat. Ten, kdo chce všechno, aspiruje na pacienta psychiatrie, protože to prostě nejde. Proto máme priority. Někdo rodinu, někdo kariéru. Pak je ještě možné to vzít popořádku. Děti a pak kariéra, nebo kariéra a pak děti. Každému, jak chce. Taky těžko bude člověk v jednu chvíli kosmonautem a hráčem NHL. Prostě tak to je. Všem by se mohlo ulevit, kdyby se s tím srovnali. A je jedno jestli se bavíme o rodině a kariéře, nebo kariérám v rozdílných oborech.
Bylo to dlouhé,bylo to nevhodné,bylo to hloupě čtené z mobilu. Nebyla přerušena hrubě,byla požádána aby přestala po několika upozorněních. Mě jako ženu uráží tyhle feministké radikální aktivistky prosazujici práva žen. Za mě bojovat nemusí,já si vybrala čas strávený s dětmi, dobře je vychovala a teď se mi to vrací v podobě krásného vztahu s dospělymi dcerami. Nikdo mě nenutil je mít,nikdo nerozhodl za mě. Jen jsem se chtěla stát mámou a měla jsem štěstí že je můžu mít. Ne každá takové štěstí má,a pro takové ženy musí být nepochopitelné když si někdo stěžuje že kvůli dětem přichází o kariéru. Jak jednou řekne tahle paní dětem že jí vlastně zkomplikovaly život,protože mohla být někde úplně jinde kdyby je neměla?
Děkuji, mluvíte mi z duše.
Co budou dělat, až onemocní nebo zestárnou a nebudou moct pracovat? Předpokládám, že si na stáří nešetří. Jako zabrali si jeskyni a v ní žijí? Navíc, mezi tím, jak žijí oni a tím, co popisují jako po práci ležet na gauči a pít pivo, je ještě mnoho dalších variant. Vychovat děti, cestovat, tvořit. Tohle mi přijde jako žití za hranicí společnosti. Je to jejich věc, nechtějí být součástí systému, ale pak asi nelze očekávat, že se do systému zapojí, až to budou potřebovat.
Vy to píšete, jako by pojišťovna platila porod a péči o matku a dítě ze svého. Hradí to z povinného zdravotního pojištění, do kterého jistě rodiče odvedli nemalou část ze své výplaty. Spousta lidí si ničí zdraví dobrovolně např. kouřením a léčbu jim pojišťovna hradí. Tady máme dítě, které má šanci na život za 150 mil. Kč. Nechtěla bych být ta, co řekne, že jeho život nemá cenu a nechá ho umřít. Ne, pokud je naděje.
Především český statistický úřad zveřejňuje, mimo jiné, informace o porodnosti v dané oblasti a tak mají kraje možnost s předstihem reagovat na potřebu školek, škol apod. Tady jasně selhává stát. Pokud by pružně reagoval na tyto údaje, mohli bychom se vyhnout tomu, že budeme řešit, jestli má, nebo nemá dítě na školku právo. Navíc nejde o odkladiště dětí, ale především první vzdělávací instituci, která má nezanedbatelné místo v životě dětí a tak by na ně mělo mít nárok každé dítě. Zažila jsem slyšící dítě neslyšících rodičů, které nutně potřebovalo jít do školky, aby se mu rozvíjela řeč a to i přes to, že maminka byla doma. Těch příběhů je sousta. Pokud bychom měli mít instituci posuzování práva na školku, tak se z té byrokracie nikdy nevyhrabeme. Takže vraťme se na začátek a pojďme pružně reagovat na dostupné údaje.
Je to už 19 let, co jsme kojila naposledy. Kojila jsem vždy, když bylo potřeba. Pokud to bylo potřeba venku, sedla jsem si s miminkem pod stroj, přehodila jsem si přes rameno a miminko plenku. Chtěla jsem soukromí pro nás oba, ale i pro lidi kolem. Nikdy mi nikdo nic neřekl, přestože všem bylo jasné, co tam dělám. Když jsme potřebovala nakojit v autosalonu, když jsme kupovali vůz, požádala jsem, zda mě mohou usadit někde bokem, rádi mi vyhověli. Do restaurací jsme s miminkem nechodili. Neměli jsme na to peníze, čas ani chuť. A pokud už jsme náhodnou někde byli, vždycky byl způsob, jak nakrmit a přebalit diskrétně. První k dětem a maminkám velmi přátelskou společností byla IKEA. Tam byl takový diskrétní koutek na nakrmení i přebalení. Naprosto nechápu, že se dnešní maminky nutně potřebují scházet v kavárnách? Proč nejdou na hřiště, do parku, do dětského koutku. Pokud mají v okolí kavárnu, určitě tam někde bude i v předchozí větě zmíněný prostor.
Ty věci, co popisujete, jsem nikdy nezažil. Většina dětí je mírných a na veřejnosti se drží rodičů. Lidé jako vy si ty situace zveličují, aby si do nich následně mohli vylít své frustrace. Dokonce jsem zažil opak toho, co popisujete. Zažil jsem, jak u stanice metra starý plesnivý dědek začal křičet na cizí dítě, aby přestalo nebrečelo. Přitom to dítě bylo ve venkovních prostorách a se svou matkou. A prostě brečelo, protože to děti občas dělají. Naštěstí byla matka natolik duchapřítomná, že dědka okřikla, ať si hledí svého a křičí na svoje děti. Jste opravdu banda ubožáků, všichni, kdo tady kopete do malých dětí. Na nic lepšího se nezmůžete, sprostá bando dezolátů.
Proto jsem Vám ukazovala vždy dvě situace, které si mohou být podobné, ale nejsou. Taky jsem zažila starého zlého člověka, ale o tom se tu nebavíme. S manželem jsme vychovali 2 syny, děti mám ráda, dělám tetu každému prckovi, který se chce kamarádit. Ale vadí mi, když se rodič dítěti nevěnuje, nechá ho dělat cokoli, aniž by mu vysvětlil, že se něco nedělá a hlavně PROČ se to nedělá. Se syny jsme jezdili metrem, měli knížku, autíčko, povídali si, ukazovali si obrázky, učili se barvy. Rozhodně jsem nečučela do mobilu a moje dítě neokopávalo lidi okolo. Když syn kopal nohama a kopnul paní před námi, omluvili jsme se a já mu vysvětlila, že prostě v metru nemůže nožičkama kopat, může někoho kopnout a jeho to bolí, ušpiní mu kalhoty....samozřejmě, že když byl malý, musela jsem ho hlídat a situace vysvětlovat. Nikdo se na něj nezlobil, že to udělal, možná i proto, že viděli, že se snažím synovi situaci vysvětlit. Tomu se říká výchova. Dneska jsou ze synů dospělí muži, nejsou lhostejní k lidem kolem sebe.
0
Sledujících
1
Sleduje
0
Sledujících
1
Sleduje
Letos jsem si prvně v práci domluvila, že budu měsíc pracovat ze zahraničí. Podotýkám, že povaha mé práce to umožňuje. Zaměstnavatel i kolegové mi vyšli vstříc. Pracovala jsem ještě o fous více, než normálně, abych dokázala, že to jde. Výsledky jsem podávala, nikomu život nezkomplikovala. Díky tomu jsem dostala zelenou si to příští rok zopakovat. A proč jsem to vůbec zrealizovala? Změna prostředí, ozdravný pobyt, předejití vyhoření u mentálně náročné práce. Pro mě je to benefit jako hrom. Chce to ale velkou sebekázeň. Podotýkám, že jsem necestovala.
3 odpovědi