Myslím, že největší zlo je přílišná pozornost. Každý mladý se chce nějak odlišit a stylizovat se například do pozice "ONO" je fajn způsob, jak si zajistit určité výhody. Je to lepší než být "šedá myš". Vidíme to na filmových hvězdách, které všechny najednou mají genderově neutrální děti. Ano, mluví se o tom, píše se o tom, dělají se ústupky, chodí se po špičkách, to vše může být příjemné. Takže nakonec to odnesou ti "normální" jedinci z této komunity, kteří si našli svůj způsob života, aniž by museli každý den dávat nějaký rozhovor v médiích. Často budou zneužíváni k získání určitého statutu lidí, kteří se na přehnané pozornosti a korektnosti chtějí jen "svézt", aniž by to bylo jejich skutečnou podstatou.
Psycholog Peter Fisher v jedné studii popsal psychologii "nepomáhání ve skupině". Čím více lidí kolem, tím menší je šance, že někdo zasáhne nebo pomůže. Lidé spíše sledují jeden druhého, aby něčím podpořili své rozhodnutí jednat. A dělají to zpravidla tak dlouho, až se nerozhodne nikdo. Je tam obava ze ztráty soukromí, z odvety, z odsouzení ostatních. Mám s tím osobní zkušenost. Pokud se někde projevím, schytávám opovržlivé pohledy za to, že nějak vybočuji a míchám se zdánlivě do věcí, do kterých mi "nic není". Dokud se tohoto podivného fenoménu nezbavíme jako celá společnost, jako komunita, tak na tom právě pochybné živly budou parazitovat. Je snazší se odvrátit, dělat, že nic nevidíme, však ono to nějak dopadne. Je to cesta do pekla. Těch "normálních" je totiž téměř vždy více a měli by se naučit dávat svoji nelibost s chováním některých jedinců najevo, a hlavně reagovat rychle a bezprostředně, ve skupině je síla. Jednoduše hůř se provokuje, pokud by věděli, že se na ně vždycky nějaká skupinka "sesype". Bohužel současná sociální izolace nedává lidem příliš velké naděje v komunitní podporu.
Stát nikdy nebude mít tolik nestranných zaměstnanců, kteří by určovali hodnoty nemovitostí. Zase vznikne prostor pro korupci. Ti nejšikovnější si prostě "koupí" malý odhad a je to. Můj starý dům kdysi moje rodina kupovala po úmrtí majitele od státu za 25.000 Kčs v dezolátním stavu bez přípojek a se suchým záchodem. Dnes po mém celoživotním škudlení na postupné opravy bydlím jako člověk a díky vyšroubovaným cenám má hodnotu možná 4 miliony. Jsem tedy milionářka, jenže tyto virtuální peníze nejsou v mé peněžence. Tak by mě chtěli za moji snahu příslušně odměnit? Doufám, že tahle blbost nenastane, protože mimo jiné popírá to, čím daň ospravedlňují. Ta lampa veřejného osvětlení totiž před drazší nemovitostí nesvítí více, ani na chodníku není červený koberec. Takže jen a jen daň za snahu a odpovědnost k vlastnímu životu.
Myslím, že se časem bude muset změnit příjmová část. V Kuvajtu odcházejí do důchodu v 53 letech, mají zajištěn téměř shodný příjem jako před důchodem a určitě to není vztaženo k počtu pracujících. Ano, jejich státu vydělává ropa. V budoucnu budou ti "pracující" kybertovárny a roboti. Přesto bude stát inkasovat za svou výrobu a vývoz a přerozdělovat prostě HDP. Nejde říci, že za 100 let nebude pracovat nikdo, a že tím pádem všichni umřeme hlady. Je to nadčasová úvaha, ale svět se tímto směrem prostě ubírá.
Lidi, tady se spousta z vás rozčiluje, že lidé "sedí" na prázdných bytech. Všimli jste si grafu v článku? 377 000 bytů je v rodinných domech. Takže to není až tak o tom, že by lidi měli více nemovitostí. Jsou to třeba rodinné domy se 2 možnými bytovými jednotkami, dříve se tak stavělo skoro všechno. Vzít si pak nájemníky do nemovitosti kde bydlím, není už taková švanda. Tam skutečně vidím ozvěnu minulého režimu s vynucenými nájemníky.
Citace ze článku JUDr. Kamila Jelínka Ph.D. ze dne 5.3.2024 v Deníku veřejné správy:
V souhrnu lze konstatovat, že dvě maastrichtská konvergenční kritéria Česká republika v roce 2023 neplní. Konkrétně jde o cenové kritérium a kritérium fluktuace měnového kurzu. Vlastní ekonomická připravenost České republiky na přijetí eura výrazněji nepokročila. Ekonomická úroveň se v posledních dvou letech dokonce mírně vzdálila od průměru eurozóny, přičemž k jen částečnému sblížení došlo u cenové a zejména mzdové hladiny. Nadále přetrvávají významné rozdíly ve struktuře ekonomik. Nedořešená zůstává také otázka dlouhodobé udržitelnosti českých veřejných financí. Na straně eurozóny dopady energetické krize dále zviditelnily její ekonomickou různorodost. Rovněž fiskální pozice většiny členských států eurozóny zůstává nelichotivá. S ohledem na všechny výše zmíněné skutečnosti Ministerstvo financí a Česká národní banka doporučují vládě České republiky, aby prozatím nestanovovala cílové datum vstupu do eurozóny. Doporučení implikuje, že by vláda neměla ani usilovat o vstup České republiky do mechanismu směnných kurzů.
Takže ceny velké, mzdy malé, ostatní státy mnohem více zadlužené - za nepatrné pohodlí, že si někdo nemusí vyměňovat peníze před dovolenou mi teda zruinování už takhle ubohé ekonomiky nestojí.
První zmínka o domu, ve kterém bydlím, je v historických záznamech města datována 1839. Dům koupili moji rodiče před 50 lety právě od města bez jakékoli dokumentace. To si snad fakt dělají srandu.
Studie RD od 30.000,- Kč
Dokumentace RD pro územní řízení od 50.000,- Kč
Dokumentace RD pro stavební řízení od 120.000,- Kč
Dokumentace RD pro provedení stavby od 250.000,- Kč
Dokumentace RD skutečné provedení stavby od 20.000,- Kč
Pasport RD od 20.000,- Kč
Pasport bytu od 7.000,- Kč
Dokumentace bouracích prací RD od 20.000,- Kč
Půdní vestavby RD od 80.000,- Kč
Kompletní vyřízení povolení stavby od 15.000,- Kč
Přesná cena bude stanovena dle složitosti a rozsahu záměru.
Mám dům z roku 1839. Celý život se ho snažím vylepšovat, dokonce je i zateplený. FVE mi zakázali - památková zóna. Tak jen čekám, kdy někdo přijde, že to zateplení musí mít dvojnásobnou tloušťku, že mám zase všechno rozbourat a začít znovu a navíc si připravit dlouhý prachy na emisní daň, protože nemám "obnovitelný zdroj". Kocourkov. Všichni tu řeší peníze, ale napadlo už někoho, že celý národ nechce všechno dokola stále předělávat podle stále se měnících nových výmyslů?
Je hezké, jak tady někteří píší, že je lepší dovézt všechno ze zemí, které to umí vypěstovat levněji. Nějak mi tam chybí základní předpoklad. Abych mohl něco dovézt, musím i něco vyvézt, jinak nebudu mít za co dovážet. Vzhledem k naší nastíněné budoucnosti si nejsem jistá, které výrobky od nás budou právě těmi, které nám budou umožňovat jiné dovézt. S prázdou kapsou skončíme i s prázdným břichem. Ty směry musí být vždy oba. Domů si přinesete výplatu a pak jdete teprve nakoupit. Kde naše republika vezme tu výplatu mi začíná být stále méně jasné. Nevidím výrobky jiných odvětví, po kterých by se okolní svět zrovna utloukl. Zadusíme vědu, zadusíme školství, zbyde levná práce možná právě za trochu potravin odjinud. Nehezká perspektiva. Možná mě někdo vyvede z omylu a ukáže mi, v čem jsme tak dobří, abychom si pak za ty výnosy mohli dovolit vše jen dovážet. Jednostranně to opravdu nefunguje.
Už mám plné zuby keců o nevzdělaných občanech. Mám dvě vysoké školy a hluboce s kroky současné vlády nesouhlasím. Ano, šetřit se musí, jenže oni slídí jen za "malými", protože "velkých", kteří nás mají za jakýsi předpotopní Klondike, si naprosto ostentativně nevšímají, protože si buď netroufnou, nebo jsou jednoduše "zainteresovaní". Cest ke konsolidaci je totiž více a oni zvolili jen útok na vlastní občany. Jsme Evropě pro smích, co všechno spolkneme a necháme si líbit ve jménu jakéhosi těžce pokřiveného společného trhu. Kdyby to nebylo k pláči, bylo by to k smíchu.
Všechny dohody o obchodu s obilím se dělaly pro nakrmení nebohých strádajících v Africe. Půdu na Ukrajině vlastní ve velké míře holandské a americké nadnárodní společnosti a ukrajinští soukromí oligarchové. Takže celá EU dělá koridory a pomáhá k zisku soukromým firmám. Pořád nevidím tu pomoc Ukrajině jako státu. Nedělám si iluze, že vlastníci půdy by neovládali odklánění daní (tedy ani těch se do rozpočtu Ukrajiny moc nedostane). A státy Evropy by si tedy z jakési divně pokřivené solidarity měly nechat zlikvidovat vlastní trhy. Qui bono? Slabé státy s nalomenou ekonomikou pak stejně nebudou schopny tolik pomáhat a strádající v Africe pak budou mít stejně hlad. Vyveďte mě z omylu, ale připadá mi to jako sobecké prosazování soukromých subjektů. Původní smysl se už vytrácí.
Hlavně, že EU chce dělat všechno společně. Bohužel jen tehdy, pokud je nebezpečí poškození zakládajících států. Takové zjevné nevýhody pro menší státy by je snad také mohli zajímat. Jsem to ale naiva. Myslím, že po ztrátě zámořských kolonií si prostě jen našly náhradu ve východní Evropě (a nemylte se, bez ohledu na zeměpisnou polohu tam stejně patříme). Mají odbytiště, zdroj pracovní síly, místo pro své podniky (aby si doma nedělaly fuj) a hloupé vlády, které sklopí uši a klopí. Ať už je to jak chce, rovnost tedy v EU rozhodně nevidím. A zastáncům různých EU dotací jen doporučím zkusit si spočítat, co všechno od nás zmizí zpátky, abychom vyjádřili příslušnou vděčnost za každou novou rozhlednu (alespoň lépe vidíme, kde se nacházíme, v .....).
EU mimo dodávek zbraní posílá Ukrajině nemalé finanční částky na financování státu. Stát normálně funguje, Naše vláda požádala o získání přehledu příjmů ukrajinských občanů na našem území. Myslím, že odpověď dosud nedostala. Ale všem ukrajinským občanům jsou státem Ukrajina nadále vypláceny důchody, přídavky na děti apod. Nikdo se ještě neobtěžoval porovnávat jejich celkové příjmy s údajnou hranicí chudoby, vždy je to prezentováno tak, jako kdyby peníze, které dostávají v České republice byli jediným jejich příjmem. Někteří navíc doma pronajímají své opuštěné byty. Nejsem nepřející, ale dělat užitečného blbečka mě také nebaví.
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Moc se mi líbí, jak tu spousta lidí chce "rozprášit" Rusko. Pokud si chcete zemi porobit, musíte nejdříve vyhrát, pak zabrat území a v neposlední řadě mít kapacitu na to, abyste zabrané území následně dokázali mít pod kontrolou. Rusko je rozlohou největší země na světě. Evropa ani USA si nedokážou uhlídat ani vlastní hranice. Takže samotný fakt neschopnosti zajistit kontrolu poraženého vylučuje absolutní výhru. Můžeme tedy všichni vést plamenné řeči horem dolem, ale jako vždy v historii (ne jen staleté, ale i tisícileté), to nakonec stejně skončí dohodou vybraných "strejdů" u jednacího stolu. To je prostě fakt. A bohužel se mi zdá, že Ukrajina své lepší až dobré vyjednávací pozice už měla. Čas pro ni příliš nepracuje.
1 odpověď