Oslavuji a gratuluji za dané rozhodnutí o zákazu ve Zlíně pro kuřáky na balkónech, kéž by se inspirovaly veškerá města v ČR. Nikdo se z nás nenarodil s cigaretou v ústech, nýbrž s potřebou pít mateřské mléko. Obtěžuje mě přecházet s dítětem na jiný chodník , když se přede mnou ocitne kuřák a jeho dým od cigaret vane za ním, ať v parku nebo chodníku, nelze abychom se já a mé dítě omezovaly ve směru chůze a byly nuceny přecházet jinam, jelikož chráním sebe i své dítě před pasivním kuřáctvím.Kuřáci mě svým chováním vyloženě obtěžují, na předzahrádku mi vyhazují nedopalky mezi mé květiny, stromy co dávají kyslík, kolem aut když dokouří a přijíždím parkovat, šlápnu na nedopalky, já taktéž nevyhazují žvýkačky na cestu, tak nechápu proč oni tohle vůbec dělají anebo při jízdě na dálnici, kde v noci vnímáte vyhazování svítících nedopalků z okýnka řidiče. Nedávno jsem šla do restaurace a kdy jsem si dítětem všimla, jak kuřák neomaleně típl cigaretu o nový parapet restaurace než vstoupil, úplně jsme společně žasly, když jsem přišla blíž a spatřily jsme celý poškozený bílý plastový parapet popálený od pravidelného ťípání cigaret od zákazníků.Tohle vidím jako absolutní bezohlednost vůči cizímu vlastnictví. Další neomalenou ukázkou je, když chcete vejít do místního papírnictví a dvě prodavačky vykuřují před vchodem obchodu takže vytvářejí odpornou clonu kouře hned před vstupem, kam chodí děti si kupovat papírenské potřeby.Zvážila bych aby určitá vzdálenost před vchodem do obchodu byla vymezena pro zákaz kouření a to ze zákona,obdobně jako je to na zastávkách!
Zdravím,která zažila obojí fáze, v době bezdětné ,kdy jsem navštěvovala kavárny, měla jsem možnost vnímat okolí jako nestranný pozorovatel maminek s dětmi, a ano, viděla jsem rodiny, které dokázaly srovnat svá dítka, upozorněním, zakričením, domluvou, a někdy stačil jen pohled, každá rodina, samozivitel, samozivitelka to má nastaveno jinak a byla to i pro mě krásná ukázka jakymi variantami lze zvládat dítě anebo následně si jej doma ve výchově nechat přerůst přes hlavu v chování, a pak buď dělat, že své nevychované neukázněné dítě jakoby rodiče nevnímají, anebo balí za slupku volná výchova a tvořín rádoby osobnost dítěte.Pak se z prostořekostí dítěte dozvíte výrazy, že vám jako nestranného pozorovatele zmrzne úsměv na rtech. Bylo to vždy obohacení a vytvoření mantinelu kam své budoucí dítě nechám dojít v chování a kde je jeho mez a hranice a kdy bych se propadla studem jako rodič.V současné době mám za sebou 11.let výchovy, upřímně jsem šťastná, když si na to zpětně vzpomínám, když mi číšník pochválil mou ratolest, jak hezky sedí, hezky si maluje pěkně si hraje a dokázala se dětsky ale přesto slušně zeptat když něco potřebovala, já mezitím popíjela slabší kávu mlékem, a plánovala další pokračování výletu během této odpočinkové chvilky v kavárně nebo cukrárně. Upozorňuji, že nikdy nechodím tam kde se kouří , ani když jdete do kavárny a je tam terasa, nevystavují tomuto zdraví škodlivému kouření své dítě.U.me to nikdy neuvidí. Vím,že kdyby se at už z nějakého vnitřního myšlenkového pochodu mé dítě začalo chovat neadekvátně, odcházíme okamžitě, kavárna je pro milé povídání.
Mám zkušenost sousedky, nemá chytrý telefon ani počítač, s účtenkou za zubní hygienu šla na pobočku. Ochotná paní říkala, že ji poradí, když zjistila, že na jejím telefonu (tlačítkový) to nejde, klidně si pila dál kávu a paní odkázala, ať ji to udělá sousedka, co chytrý telefon má!!! (Paní je bezdětná). Tak paní odešla s tím, že si ten příspěvek neuplatní, třeba s tím pojišťovny počítají!
A to je ten případ, kdy mi vstávají vlasy hrůzou na hlavě, toto je přístup jedna katastrofa, rádoby účelový přístup k neuplatňujícimu čili, kdy to starý člověk vzdá ikdyz má na to nárok.
Pojišťovna by se měla vážně zamyslet nad tím, že kdo má v dnešní době věk nad 70.let, měl by mít dle předložení kartičky pojištěnce právo, aby mu na pobočce pomohli vyplnit žádost, s tím, že předloží potvrzení o absolvování a úhradě dentální hygieny, a oni mu ji částkou proplatí díky tomu , že dbá svědomitě o své zdraví pravidelně.Vůbec bych nevyslovovala u takto věkové starých lidí něco o aplikaci a podobných nesmyslů o chytrém telefonu, takto věkově starší člověk se snaží za svůj zpravidla nízký důchod vyžít a není vůbec povinnen si zakupovat chytré telefony, platit si paušál net v mobilu, tito lidé platili celý život zdravotni pojištění pokud pracovali a pojišťovna jim má dát tu možnost volby zda ještě dokáží inteligenčně sami si po vzoru moderní doby držet krok anebo již nedokáží a potřebují pomoc.Vůbec zde laskavě nezmiňujeme pomoc bližních, ale berme, že člověk je tu sám za sebe a prostě pomoc a rodinu jinou prostě nemá. Každý opravdu není povinnen vyplňovat někomu cizímu plnou moc aby mu zajišťoval dané služby. Prostě dejme možnost volby výpomoc bez internetu aplikaci anebo výpomoc klasicky na přepážce a nekomplikuje starým lidem život milá pojišťovno!
Za léta mého studia a výuky od druhého stupně ZŠ až po VŠ jsem se opakovaně výukou vracela k rozborům této básně, včetně zpracování formou filmu dle podnětů této básnické sbírky. Absolutně jsem s tím neměla jakýkoliv problém a nijak mi to nepoznamenalo, patřím do generace Husákových děti narozené po roce 1980. Mé dítě nar. po roce 2010 se s touto básnickou sbírkou setkalo již ve svých 9. letech pod mým opatrným vedením a v 10.letech oficiálně ve výuce v 5.třídě ZŠ a gratuluji zpětně paní učitelce češtiny, že tuhle básnickou sbírku zařadila do výuky a neřídila se úzkoprsou a přecitlivělou výchovou rodičů vůči svým dětem. Všechny děti to zvládly bez výjimek a bez připomínek a jsou obohaceny o větší všeobecný přehled v Čj. Opravdu velmi záleží jak uvede učitel danou věc v rámci pedagogického působení na děti. Potřebujeme v dětech vychovat nebojácné, rozhodné dospělé, kteří bodou schopné zastávat veškeré škály zaměstnání a nesmí se z každé věci v koutě "podělat" strachy nebo si zakrývat pomyslně oči u různých dějech, se kterými se v životě setkají, jako například patologie, kriminalistika, ohledání trestných činů, lékaři urgentních příjmů. Pokud se skládají už při motivů těchto básní, asi bude chyba pravděpodobně někde jinde,že. ..Zpracování a pochopení těchto básní nesouvisí s nějakou uchýlkou, nýbrž s kvalitní výchovou, která je schopna myšlenkově dobře zpracovat téma, bez vyvolávání následných pocitových traumat v dětech. Kytice je sbírka doby a nedělejme z dětí chudinky co se nesmí k těmto básním ani očima přiblížit.
Je smutné, že některé organizace si mohou dovolit stávku a jiné by za stávku byly postihovány(PČR apod.). Bohužel chybí mi tu odpověď, co má dělat samoživitelka, která nemá příbuzné aby k nim dala na hlídání malé dítě pod hranicí věku 10.let a žije pouze s dítětem sama (kdy osud s životem může ošklivě zamávat) a dostat se do rozepře se zákonem o rodině a bohužel opravdu v článku vtipné je to, že si Home Office nemůže vzít jak je zde zmiňováno, protože např. služba v ozbrojených složkách opravdu tuto možnost nenabízí a je nepřípustná, navíc pečující sestra na JIP si asi těžko vezme obdobně od zaměstnavatele Home Office, což by si autor článku měl uvědomit. Ne každé zaměstnání má ty výhody, aby za v něm mohl zaměstnanec pracovat z domova. Přeji učitelům zvýšení platů, avšak by bylo vhodnější hledat jinou cestu, než-li stávkou a uvrhnout rodiče do starosti v péči o dítě. Toť můj názor.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Nemohla jste to napsat líp.
1 odpověď
0
Sledujících
1
Sleduje
0
Sledujících
1
Sleduje
Děkuji, nebojím se ostré konfrontace těch co ničí druhým zdraví.