Já si myslím, že náš rozpočet na tom nemůže být špatně, máme nová ministerstva, která minulé vlády nepotřebovaly, více místopředsedů sněmovny s vyšším platem a máme i na nepochybně drahá ručně dělaná péra na podpis nově zvoleného prezidenta...Nebo, že by na to nebylo a musel to někdo zaplatit? Tak teď to budou důchodci a kdo to bude příště?
Nebylo by jednodušší zrušit souběh vyplácení důchodu a platu, jako to bylo kdysi dávno? Např. učiteli padne důchodový věk, požádá o důchod a učí dál třeba do 70 let a pobírá důchod i plat. Nebylo by logičťější, brát pouze plat a až skončím v zaměstnání, pobírat důchod a mít možnost si přivydělat třeba na dohodu o provedení práce? Lidí pobírajících souběh je spousta a to je to, co odčerpává peníze z důchodového fondu.
Ten problém pozoruji posledních minimálně 10 let a nesvádějte to na covid a inflaci. Děti se přestaly hýbat, venku jsou málokdy vidět probíhající děti nebo hrající si z míčem. Dnes děti sedí doma a jsou na mobilu, tabletu a pod.Tam, kde se hýbou rodiče, hýbou se i děti. A bylo tomu tak i v době pandemie, nemohlo se do bazénu a do sportovišť, ale mohlo se chodit, běhat, jezdit na kole. Ať chcete nebo ne, vše začíná v rodinách.
Dvě hodiny TV týdně tělesnou zdatnost žáků nezlepší, navíc, když spousta dětí má potvrzení od lékaře, aby nemusely cvičit. Dříve byly děti více venku, jezdily na kolech, běhaly, nebyly počítače a mobily, v televizi bylo minimum programů a pod. Dnes je rodiče vozí autem až ke škole a doma sedí u telefonu nebo počítače....
Když jsem končila ZŠ, na SŠ se dostalo zhruba 5 z nás. Mít střední školu bylo něco, aby byl žák přijat, musel se na přijímačky docela připravit. To, co se děje dnes je degradace vzdělání. Tím nechci znehodnocovat učňáky. Naopak. Už moje babička říkala, že řemeslo má zlaté dno. A dnes to platí dvojnásob.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Za mě se dávala přihláška na jednu SŠ a jedno učiliště. Ze 100 deváťáků se jich dostalo na gympl pět.
1 odpověď