Kamarádi žijí v Německu a přestože jejich důvody pro pobyt tam pominuly, zůstávají tam mimo jiné právě kvůli škole - chválí si bavorský systém kratších prázdnin v létě a častějších a delších během roku. Řekla bych, že pro rodiče i ekonomiku je to fakt výhodnější cesta než ty dva letní měsíce, kdy dvě třetiny lidí v podstatě nedělají, protože jsou buď na dovolené sami nebo ji čerpají kolegové/obchodní partneři.
Propagaci testu AMH považuji spíš za škodlivou, protože může ženu falešně ukolébat. Resp. by ho měl možná gynekolog nabídnout čistě pro odhalení případného předčasného přechodu, ale ne pro uklidnění "ještě máte čas". Jeho výsledek jsem měla krásný, přesto jsem dítě donosila až na 4 pokus po 5 letech snahy. A k mražení vajíček je dobré říct, že na rozdíl od zamraženî embryí je následná úspěšnost oplodnění velmi malá na to, kolik to stojí.
Autor ale obsah těchto slov poněkud posouvá. Jako mamahotel není označován prostý fakt soužití s rodiči v dospělosti, ale je tak označováno soužití, kde dotyčný adekvátně nepřispívá na chod domácnosti ať už finančně nebo prací a zneužívá tím dobroty rodičů. Což tedy dle mého názoru zavrženíhodné je. Stejně tak nemakačenko není každý nezaměstnaný, ale jen ten, kdo se práci spíš aktivně vyhýbá, ač mu žádné objektivní důvody pracovat nebrání, než aby ji hledal. Případně ji má, ale vykonává nepříliš kvalitně. Takže pokud politik chce zatočit s pobíráním dávek "nemakačenky", jedině dobře. Nesmysl je jakékoliv zatahování UA do tohoto pojmu, vznikl za socialismu a odkazoval na SSSR a ne na UA.
U manuálně pracujících asi o plné síle ve věku 60+ nejde mluvit. Zásadní v článku je ona úvaha "systém práce se tomu bude muset přizpůsobit". Nelze očekávat, že šedesátník odvede stejný výkon jako někdo o polovinu mladší. Na druhou stranu, mnohdy je to i životním stylem, kamarád - manuálně pracující a navíc velký sportovec - je v 65 opravdu v lepší kondici než průměrný čtyřicátník. Blbé je, že dnešní padesátníci na úvahu "jakou práci/rekvalifikaci zvolit, abych ji zvládal i za 20 let", případně na tu lepší péči o vlastní zdraví, nemají zas tolik času.
Nepochybuji, že řada (nejen) ruských sportovců dopuje. Na druhou stranu, možná taky nevidíme do všeho. Tady je případ českého sportovce, který se dušuje, že nedopoval a přesto byl "odstaven". Odkaz
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Jako pejskař chápu, že občas opravdu pes udělá něco, co "nikdy neudělal". Ale nechápu, že majitelka místo, aby si posypala hlavu popelem a dobrovolně platila jak mourovatá, ještě vymýšlí obhajobu typu "ten pes vlastně není můj".
1 odpověď