To snad neni osocovani, ale mohla by ta zena premyslet treba o adopci odlozeneho ditete, je to trochu uredne narocnejsi, ale i mezi temito detmi by mohla najit to sve ( jako priklad uvedu 2 rodiny z naseho mesta, sice pred mnoha lety). Ta prvni adoptovala nejprve chlapce- vystudoval prava, pak devce, ta ma asi stredni skolu. Druha rodina, kde zena nemohla prijit do jineho stavu, si adoptovala devce, behem 3 mesicu s ni vsak prisla do jineho stavu a porodila syna, deti spolu chodily do jedne tridy. Adoptovany syn se vyucil, adoptovana dcera je dnes ing ekonomie.
Oprava : vlastni syn
Vy mate to stesti,ze mate dite?Nebo jste ta,ktera dite nechce?Nedokazi si predstavit zivot bez svych deti..zit,starnout a umrit bez toho,aby tu po me nekdo nezbyl..a vy tu ty maminky osocujete jako by provedli buh vi co pouze pro jejich touhu byt maminkou..ze se nestydi,ze?😊
To snad neni osocovani, ale mohla by ta zena premyslet treba o adopci odlozeneho ditete, je to trochu uredne narocnejsi, ale i mezi temito detmi by mohla najit to sve ( jako priklad uvedu 2 rodiny z naseho mesta, sice pred mnoha lety). Ta prvni adoptovala nejprve chlapce- vystudoval prava, pak devce, ta ma asi stredni skolu. Druha rodina, kde zena nemohla prijit do jineho stavu, si adoptovala devce, behem 3 mesicu s ni vsak prisla do jineho stavu a porodila syna, deti spolu chodily do jedne tridy. Adoptovany syn se vyucil, adoptovana dcera je dnes ing ekonomie.
Ac mam tv i rozhlas po rodicich, sama je nevyuzivam kvuli mnohokrat operovanym ocim, internet na krytkou chvili ve dne pouzivam kvuli mailům a spojeni s rodinou, a za to mam platit ze sveho nizkeho cuchodu, aby si zil jsk prasatko v zite? Nekdo ma sdelovaci prostredky pustene cely den a druhy ma na to doplacet?
Umí to někdo vysvětlit? Na jednu MW to dělá 70 Kč. pro průmětnou domácnost to je cca 50 Kč/měsíc.
A kvůli tomu bereme ruský plyn? Pro 25Kč /měsíc na jednoho obyvatele ?
Kazda koruna dobra, predevsim pro ty, co museji obzvlast setrit, druha vec je i kvalita plynu, coz sleduje kazdy i v beznem nakupovani, pisi to zcela obecne.
Takže obsadit veškeré cizí území, kde je ruská komunita. No to je teda právo podle Michala. Už jsme to tu měli, v Sudetech. To bylo tedy osvobození Němců jako byla okupace Krymů osvobození Rusů. Chápu tě správně? Schvaluješ tedy zábor Sudet a Mnichovskou dohodu.
Jsou- li jednou uznany pro zemi nejake statni hranice, pak ostatni cizi statni prislusnici, pokud na uzemi tohoto statu chteji zit (neni pro ne podminkou spolecny jazyk - viz Svycarsko, Belgie, Spanelsko, drive CSSR..), meli by se ridit jeho zakony. Jinak se maji odstehovat.
Je potřeba si hlavně přiznat ze naše středoevropská negativistická nálada a strach z neznáma nebo neúspěchu je z 99,9% zbytečný a zničí vše hned v zárodku. A pro mnohé národy jsme v tomto divní…
Vždy a to fakt vždy je lepší něco zkusit než pak zbytek života litovat že jsem proste prip****** nebo něco nového zažít! Neúspěch je součástí života …
Čest všem odvážným!
Take jeden kamarad dcery to zkusil a byl za par mesicu uz zpet. Zacinat dnes v cizine s holym zadkem a se snem treba i podnikat je troufalost, ac museli to zvladnout lide, ktere k tomu dohnala treba 1. a 2. svetova valka.
V tom Spanelsku v kazde provincii se i pro Spanely snad i na kazde pitome pracovni uplatneni vyhlasuje vyberove rizeni, nejdrive dotycny musi projit skolenim zakoncenym ustni i pisemnou zkouskou a pak muze cekat roky, kdy toto vyberove bude vyhlaseno a zda bude vybran ze stovek zajemcu.
čtyřletý učňák bude na úrovni maturity? Takže když člověk na hranici vzdělavatelnosti se bude učit 4 roky kuchařem, bude na tom stejně jako absolvent gymnázia???
Spis bude blize svymi znalostmi absolventu stredni hotelove skoly s maturitou a ten se take nemuze srovnavat s gymnazistou, ani se s nim nemuze srovnat absolvent OA nebo nejake prumyslovky, ci SZS. Vsechny tyto skoly s maturitou maji sve priority.
Záleží na tom, které země kdo navštíví - lepší je větší vzorek a také na tom, co člověka zajímá. Já jsem byl v 81 zemích a na první místo dávám Kambodžu, dále Indii, Egypt, Írán, Turecko, Uzbekistán, Mexiko atd. Těžko se vybírá. Každá země je něčím zajímavá. Určitě bude mezi nejlepšími Peru, Etiopie, Vietnam atd.. Ale o tom potom.
Jak to stihate? ( Kdyz musite na to i vydelat)
Mám na seznamu 79 navštívených zemi a za mne je TOP Island. Byla jsem tam 15 krát. Pěšky jsem přešla Pyreneje po HRP nejtěžší hřebenovce a to je nádhera , užít si hory v celé délce 800 km. Líbilo se mi na Mauriciu. Nelíbilo na Kapverdách. V Evropě se mi líbilo na Isle of man a ve Skotsku - Edinburg a pěšky na West highland way. Ráda se vracím do Portugalska. Moc mne nezaujaly Cookovy ostrovy ,ale na Zélandu se mi líbilo. Zajímavé a velice přátelské byly pro mne Faerské ostrovy....
800 km pesky a jeste k tomu tolik zemi, to jste pasak a jeste mlady.🙂
U nas to je v blede modrem- sice nemusi jit o zivot,ale o jeho kvalitu - doktorka po vysetreni v nemocnici v jednom meste mi na tutez akutni operaci napsala sanitu do Prahy ( pres 100 km) dokonce vleze, jina v nasem meste a jeste na horsi stav ji nedala, ac mne nemel kdo dopravit ( rodine se podarilo s obtizemi az za par dnu opatrit soukromy dovoz, cimz mi hrozilo oslepnuti), duvodem pro ni bylo, ze jsem chodici, takze jsem mela tech 100 km s velmi odchlipenou sitnici dojet sama! ( ac k tomu i vysoce kratkozraka). Je to rok s ukrutnymi bolestmi po operaci a jeste nejsem zcela fit.
Tento komentář byl smazán uživatelem.
Chapu vas komentar, ale tezi prispevky nize. V tech chranenych dilnach s tou praci prescas, volnem a financnim ohodnocenim to ma pribuzna stejne. To je ostuda- jsem-li invalidni, mam pracovat tak dlouho, co zdravotne unesu, jinak je chyba jinde - patrim do uplneho invalidniho duchodu, vazeni posudkovi lekari!
Blbost je predevsim to, ze nekomu nevadi tahat plne petky domu, ale kdyz ma odnest ty prazdne, tak v tom vidi problem. Kazdopadne se tady muzete rozcilovat, jak chcete, ty zalohy jsou hotova vec a at se kazdy zaridi, jak je libo. Muze je dale vyhazovat nebo vubec nekupovat...
Rozdil v nich je v tom, ze plne maji stabilitu, kdezto prazdne se hned kaci, skladovat je v odpadnich pytlich v malem byte, neni take nic prijemneho narozdil od zmackani a po kusu je odnest do urceneho pytle pred domem najemniku.
Každé dítě je individuální, na vnější podněty reaguje unikátním SVÝM vlastním způsobem.
Neni asi v ničem dobré cokoliv kategorizovat.
Někomu pomůže odklad,někomu by naopak ublížil a to samé platí i ukončit ZŠ v osmé či v deváté třídě.
Dost dětí vůbec netuší jaké další vzdělání a obor je pro ně ten správný a pak školu v průběhu studia i změní🤷♀️.
Proč neudělat devátou třídu volitelnou,dobrovolnou?
Devatou tridu vubec za ztraceny rok nepovazuji, stale je tu co noveho se ucit, na stredni skole je uciva vice nez dost a na vysoke tuplem, aby se tam presouvalo, co se neudelalo nize. Na ZS je vyklad uciva pro mnohe zaky srozumitelnejsi, nez rychly postup na stredni skole.Devatak se lepe rozhoduje, kde pokracovat. Prodluzovat dochazku na ucilistich je spis nesmysl, nebot tam zajem o teorii vetsinou ( 2- lete obory obzvlast) neni zadny, tam by si prodlouzeni mohla dovolit spise prakticka vyuka. Vse popisuji z praxe.
4
Sledujících
0
Sleduje
4
Sledujících
0
Sleduje
Pane asi se vám stýská po socialismu. Mě je 73 let a velice dobře si pamatuji, že nabídka druhů pečiva byla sotva čtvrtinová a obyčejné rohlíky byly stejné jako dnes, ale mě se také stýská po slaných loupácích. Chuť, hlavně uzenin, se vylepšovala dnes zakázanými škodlivými přípravky, protože složení potravin nikdo nekontroloval. V lahvovém pivu po týdnu plaval žabinec, polovina druhů masa se čtvrtinou sádla byla jen pod pultem, ostatně jako většina věcí. Brambory se prodávali s 10% hlíny, na zeleninu a ovoce se nesmělo sahat a doma bylo v papírovém pytlíku uprostřed vždy pár kousků shnilých. Samozřejmě, že není vše ideální, ale po socialistickém obchodě se mi rozhodně nestýská.
2 odpovědi
0
Sledujících
1
Sleduje
0
Sledujících
1
Sleduje
Mne se styska po pletenkach sypanych makem,housky se pekly i vetsi, ty omyte a buhvi cim osetrene brambory se take vice kazi, ac maji netto vahu, zeleninu a ovoce musim dukladne prohlednout, nez koupim, casto je nahnila, obzvlast ta v baleni. Ale co delaji retezce napriklad ve Spanelsku ( priklad z Mercadony)? Kdyz konci nakupni hodiny davaji par hodin predem zbozi ( pecivo, zelenina. o oce, maso. ryby) z toho dne, ktere by nebylo druhy den cerstve nebo by se mohlo kazit, do 50% slevy. To nejde o akce - ty tam take funguji.