Jasně že drží...akorát sem tam.... 🙂A každá léčba se drží dobrovolně, lékař jen navrhne, ale nutit nemůže, to už je o pacientovi, jak moc si chce knot svíčky pálit z obou stran .)
Pane - ono se to tak děje, že nemáte problémy a najednou se problém objeví. On žlučníkář není a nevědí, z čeho mu bylo zle. A že bylo nutný ho prověřit tím, že ho v bolestech nechají sedět 8 hodin v naprosto prázdné čekárně, to je neuvěřitelné. Hlavně že tam mají novou ceduli - urgent. Já kdysi dostala nějaký ledvinový záchvat, bolest neskutečná, v 10 večer. Volala jsem do ještě staré nemocnice, že mě asi bolí záda a kde. Doktor - ne, to se mi nezdá, měla byste přijet, to budou ledviny. Já mu říkám, že nechci otravovat, to přece vydržím do rána. Odpověď - jak chcete, ale kdyby ne, jsme tady. Ve 4 ráno už jsem to nevydržela a jela - vysmátá sestra na doktora - paní je tady, vy jste vyhrál, že prý dýl než do čtyř nevydrží, já tipovala do šesti. Dostala jsem atb, injekci a druhý den trada ke své lékařce - nečekala jsem ani minutu. A ještě dostala radu, že je zbytečný trpět, od toho tady přece jsou.
No jo - doba se mění, i když jsou, tak kam by pospíchali.
Přesně tak. To že pak jsou ordicane rozesety po městě, to jen stojí stát peníze tím, že lidé místo toho aby pracovali, tak pobíhají po městě jak zajíci. Když bude místo nemocnice jedna velká poliklinika, tak bude vše na jedné adrese.
Přesně - potřebujete na krev, v ambulancích dost často krev neberou, musíte do odběrové místnosti. Když to stihnete do oběda, můžete mít výsledky ten den, když si teda zavoláte tomu lékaři, který vás odeslal. Když to stihnete a on nazná, že ještě potřebujete rtg, tak fofrujete z práce znovu do nemocnice na druhé straně města, ale jsou dvě odpoledne a už vás nevezmou a seřvou, že otravujete. Takže celý den rozlítaný, problémy v práci a pak máte říct šéfovi, že zítra jdete na rtg, s ním se stavit u lékaře a že vlastně nevíte, kdy dorazíte. Já to všechno stihnu u mé lékařky v jeden den a ještě po obědě stihnu být v práci.
Na žlučníkovej záchvat je dobrá jedna věc. Držet předepsanou dietu a nepřežírat se. A když už teda jste ten bůček tam poslat musela, tak příště Algifen 40 kapek. Voni vám tam na to nic jinýho ani nedaj, akorat to jde do žíly.....hezkej den .)
Já ho neměla, můj osmdesátiletý otec, který se opravdu nepřežírá - z čeho to měl, netušíme. On celkem tu dietu drží - dobrovolně.
Takže jsem to na začátku trefil, že zákaz byl na základce. A v prvních letech to chápu a nemám s tím problém.
A ano, dávat mobil do poličky a o přestávce si ho brát mě právě přišlo super v tom,že člověk si může zkontrolovat zprávy a případně odpověďet, ale přitom nemá mobil hned po ruce a zvykne si ho odkládat a nebrat každou přestávku. A něco takového mě připadá naprosto super. Zachová se nějaká volnost a přitom je i motivace dělat něco jiného, než být na mobilu každou přestávku.
Ano - od střední školy ano.
Po 20 letech měl nárok na výsluhu. Tak to měl zabalit a jít dělat tesaře na plno.
Myslím tehdy po deseti, dnes po patnácti. A tak to cajti dělají - mám jich kolem sebe několik - 15 let cajt, pak výsluha a prej - konečně mám na hypo - z výsluhy a něco málo si přidají z běžné práce. Taky bych brala, kdyby mi po 15ti letech práce po odchodu dali třeba jen šestku jen tak, za nic - kdo by to nebral.
Spousta lidí nemá důstojné platy. Buď žijí chudě nebo si najdou vedlejšák nebo práci změní nebo zvýší kvalifikaci. Také mohou stávkovat a já jim fandím, když nejsou jak ubrečené ovce. Zvláště hasičům a pochůzkàřům. Ne těm v kancelářích.
Pochůzkáři - proč jim plat nezvýšit. Proč musí kdejaká bába být v uniformě, když z kanceláře nevytáhne paty a zapisuje jen cosi do PC. Proč je třeba tolik polišů generálů atd atd. Ať přidají těm, co jsou v přímé službě venku a ať ti ostatní jsou v civilu, myslím administrativní pracovníci.
S tím se asi nedá než souhlasit. Tedy udělat z toho polikliniku, kde bude i běžná pohotovost. Pokud někdo přijde s něčím závažným a ukáže se, že je potřeba operace, tak si ho už sanitka převeze vedle do města do nemocnice na operaci. Pořád je to řádově levnější než udržovat komplet sály a personál 24/7 a pak se ukáže, že se tam za rok udělal mimo pracovní týden jen jeden podebraný nehet...
Ano - tak nějak. Pak jsou ambulantní specialisté rozesetí po městě, potřebujete odběry a hned výsledky, lítáte z jedné strany města na druhou, na výsledky se čeká bůhvíjak dlouho - takhle by mohli být v nemocniční budově, kde jsou laboratoře a výsledky ihned k dispozici. Má obvodní naštěstí v nemocnici má ordinaci a doslova mi zachránila život, když jsem tam přišla, že mi není dobře a ona - dobrá, tady si sedni u sestry, udělá odběry krve, za půl hodiny budu mít výsledky a pak uvidíme. Za dvacet minut telefon z laboratoře a že mám jít okamžitě do nemocnice, že včera bylo pozdě. Kdyby mě prý odeslala domů a čekala do druhého dne, už by přijeli jen havrani.
Tak nejdřív jste psala, že nesměly ani o přestávkách, teď zase že jo. Moc se v tom nevyznám :)
Na základce jako takové nesměly mít děti u sebe mobily vůbec, ani o přestávkách. O přestávkách je směly mít děti na střední škole - přece jen, některým bylo v druháku 18, takže to by bylo asi divný. Ale znovu píšu - syn mi říkal - pořád skříňku otvírat a zavírat - to je oser, tak raději nic.
Jak jinak říct, děkujeme vám za Vaší službu a teď si polibte.
A jak to asi funguje jinde? Nemůžete např. ze zdravotního důvodů vykonávat svou práci, tady máš rozvázačku a vypadni. Nikoho nezajímá, že v práci pracoval třeba 30 let. Peníze má každý dostávat za práci a ne za to, že v nejlepších letech naprosto zdráv odejde a plaťte mi, že jsem se vůbec obtěžoval.
7
Sledujících
0
Sleduje
7
Sledujících
0
Sleduje
Já teda nevím, ale proč mají cizí státy bránit Ukrajinu, když její občané se tomu aktivně brání až tak, že naháněči sbírají ukrajinské muže po ulicích a kinech. Není to třeba tak, že ti Ukrajinci vlastně bojovat nechtějí, protože je jim fuk, pod jakou vlakou budou žít - hlavně chtějí žít. A neměli bychom tedy rozhodnutí lidí, kteří na Ukrajině žijí, respektovat?
3 odpovědi