Jako děti jsme si tam i přes zákaz chodili hrát, byla to ruina. Později už to nešlo, objevil se nový majitel.Je úžasné, co se dá z takového objektu vytvořit. V té době se ve Varnsdorfu domy spíše bouraly a budovaly se paneláky, mnoho zákoutí města mám uloženo v paměti, bohužel není fotodokumentace. Pokud ano, tak ji mají lidé na rodinných fotografiích a není jak si je prohlédnout.. Vily i podstávkové domy, třeba podél Mandavy, knihovna, hotel Burza, Stalingrad,.. vše je pryč. Vřelé díky těm, kteří udržují historickou podobu obcí. Budují, ale neničí.
Trochu odbočím... Višňová na Liberecku je vytopená každý rok, někdy i několikrát za rok. Nikdo nic neřeší, protože Višňová a Černousy se nachází v přírodní rezervaci "Meandry Smědé", vyhlášené roku 1998, A tu rezervaci tam vyhlásili přesto, že byli místní obyvatelé řekou Smědou každoročně vytopeni, často opakovaně. Místo toho, aby lidem pomohli, tak povinné koupání zajistili vyhláškou, 😄 😄 Ekoteroristi. Sami by tam nebydleli, ale jiným ztrpčují život.
Já koncesionářské poplatky platím roky, i když televizi prakticky nesleduji, pouze přes internet V domě máme nefunkční STA, svoji anténu si dát nemohu kvůli zateplení objektu, to máme zakázáno, Kabelová televize mi přijde jako vyhazování peněz. At klidně podraží, ale když chtějí peníze od těch, co sledují program přes internet, ať je tam kompletně. Lidé si budou platit za to, že mohou sledovat. Pokud velkou část neuvidí kvůli tomu, že televize nemá vysílací práva, tak jde o podvod. Já požaduji plný rozsah. Ne, že se čas od času chci na něco kouknout a ono nic. Platím? Platím.
To je ale hloupost, co se zde píše. Spotřeba klesá, protože jsou brambory drahé, nekvalitní - posekané, zelené. Z dvoukilového pytlíku toho vykrájíte často tak málo, že to sotva stačí pro rodinu k obědu. A hlavně to podle barvy jsou krmné brambory, co se dříve dávaly prasatům, O pěkné brambory, třeba rohlíčky, člověk nezavadí.
Jak se přes internet pouští rádio? Ne, že bych si ho chtěla pustit 😄 Považuji ho za zbytečnost, stejně jako telegram nebo denní tisk v papírové podobě a další přežitky. Rádio už několik desítek neposlouchám, pouštím si to, co chci slyšet a ne to, co mi někdo vnucuje, ale přesto mě ta myšlenka zaujala. Jaké vlastně existují v současné době stanice, na čem si je můžu pustit a jakým způsobem? Rádio dávno nemám doma ani v autě. A další možnosti? Televizní přijímač taky nemám, přes ten by to prý nějak šlo.,,,,
Mám naprosto stejnou zkušenost. Se staršími dětmi jsme toho procestovali hodně, ale následně se narodila ta nejmladší a už nebyl čas ani peníze. Měla jsem i dvě zaměstnání, abych vše finančně utáhla a dceři dokázala zajistit studium na vysoké škole. Řím byl můj sen, který jsem si roky odpírala. Nic jsem neponechala náhodě, našetřila jsem, učila se italsky, dcera uměla anglicky. Strávila jsem opravdu mnoho a mnoho času studiem, abych se naučila vše o historii města a jeho pamětihodnostech, Když bylo dceři osmnáct let, měly jsme vyrazit. Ona se ale rozhodla pro Řím letecky, se svým přítelem. Dobrá, obrečela jsem to, potají, ale je dospělá, Když se vrátila, vyptávala jsem se, co všechno viděli. Odpověď mě uzemnila. Viděla jen baráky, staré baráky, Prostě nuda,
To, co pan Šmucler je hloupost. Dnes má problémy najít stomatologa mnoho lidí. Pro rodiče postižených lidí je to problém neřešitelný. Moje scera má doma dva malé autisty. Dvanáct a devšt let. Za ty slouhé roky nenašla jediného soucitného zubaře, který by se jich ujal.Tohle je jedna velká skvrna na naší společnosti, pan Šmucler se doufám za tohle bude jednou smažit v pekle. Jak může neustále mluvit tak, tak mluví? Pacienti ho nezajímají, hájí zájmy stomatologů.
Slevové akce jsou lákadlem, jak dostat do obchodu zákazníka. Přijde, koupí a současně nakoupí i jiné zboží, beze slevy. Tedy, alespoň tak by to teoreticky mělo fungovat. Skutečnost je jiná. Řetězce někde poskytnou slevu, aby se současně finančně zahojili na něčem jiném. Přece nechcete slevu zadarmo a oni potřebují vydělat. Nakonec to vypadá takto : Máte chytrý telefon? Nemáte? Smůla. Je vybitý nebo doma na stole? Smůla. Máte naši aplikaci? Ne? Smůla. Máte aplikaci, ale nenaskočila vám? Aktivujte si data nebo máte smůlu. Jste cizinec a nemáte aplikaci? Smůla. Jste dítě, nemáte mobil a chcete si koupit svačinu do školy? Smůla. A tyhle slevy jsou jen pro důchodce. Bylo vám už 65 let? A můžete to dokázat? Ne, tak máte smůlu. ...atd...A tak zatímco přemýšlíte, zda vám ty tři, čtyři koruny slevy stojí za takovou anabázi, na tyto aplikace ve velkém nakupují někteří spoluobčané do svých večerek, kde zboží se ziskem přeprodávají. Obchod jim jejich velký nákup zlevnil, finančně se zahojí na někom jiném. Na tom bez chytrého telefonu, bez aplikace, třeba proto, že do tohoto řetězce nechodí pravidelně. Je to morálně ospravedlnitelné? a právně? Otázkou zůstává, k čemu tato data obchodníkům jsou? Nakupuji pro sebe? Pro celou rodinu? Pro sousedy? Koupila jsem zboží já, nebo dala pípnout kartičku člověku ve frontě přede mnou? Je moje, či kolegyně z práce? Našla jsem ji na chodníku a přivlastnila si ji? Statistika je přesné sčítání nepřesných čísel Jsem pro zrušení.kartiček i aplikací, nakupujme svobodně.
Neuvěřitelně smutná událost. Byl to lyžař, co riskoval, nebo účastník lyžařského výcviku? Věk třináct let napovídá, že jde o druhou možnost. Dnešní děti nejsou tak sportovně zdatné, mnoho času tráví u monitorů. Časem dojdou do sedmé třídy a vysoké náklady, nedostatek sportovního nadání, či nezájem, vše jde stranou, a děti jsou tlačeny k účasti na lyžařském výcviku, I když jim lyžování nic neříká, bydlí v rovině, v životě na tom nestáli a už nikdy stát nebudou.
Uf, tentokrát vše dobře dopadlo, zboží namarkováno a dokonce i zaplaceno. Minulý týden jsem za jednu takovou maminku platila to, co její dcera na krámě snědla. Maminka prostě až na pokladně zjistila, že nemá čím zaplatit. Dokud nezaplatím, tak nejím. Co je na tom tak složitého? Moje děti by v obchodě nic nevyžadovaly. Jsou vychované.
Chápu matku, že chtěla mít dítě vedle sebe. Nemohu posoudit, proč tomu nebylo. Je pro ale naprosto nepochopitelné, proč si druhá cestující nechtěla to místo vyměnit. Muselo jí být jasné, že má malé dítě nějaké potřeby, bojí se a chce být u matky a nepochopí, proč mezi nimi "překáží" někdo cizí. Stejně tak nechápu ostatní cestující, že se nezapojili a neprovedli nějakou směnu mezi sebou a dotčenou dvojicí. Bylo to bezohledné. Já osobně jsem zažila něco podobného před mnoha lety, cestou autobusem do Itálie. Akci pořádala škola, jely tři autobusy. Učitelky to měly špatně spočítané, a proto mě a mé dvě děti dodatečně při nastupování poslaly do jiného autobusu. Ten ale byl již plný. Zbývala v něm tři místa, každé v úplně jiné části autobusu. Prosila jsem učitelky i již sedící, abychom se posadili jinak a já mohla být pohromadě se svými dětmi. Nebylo mi to umožněno. To samé cestou zpátky. I když jsem byla s dětmi (4 a 7 let) u autobusu první, abychom si sedli pohromadě, rodiče se před nástupem dovnitř dohodli, že budou sedět na stejných místech jako při cestě tam. A tak jsem obě cesty absolvovala s malou dcerou na klíně, zatímco se opodál rozvaloval na dvojsedačce jeden z tatínků. Odporné a sobecké.
Samoobslužná pokladna má nesporně jednu velkou výhodu. Pokud máte větší množství drobných mincí, dojdete si s nimi na samoobslužnou pokladnu. Občas se stane, že vás například děti požádají, abyste jim naspořené peníze v kasičce proměnil na papírové. Jenže co s nimi potom. Co s nimi provedete vy? Dojdete si na samoobslužnou pokladnu a zaplatíte jimi tam. a když tam nasypete drobných víc, než je vaše útrata, samoobslužná pokladna vám je převezme a vrátí v papírových bankovkách.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
U nás dostávají sociálně slabí stravenky, na které lze zakoupit pouze potraviny, Oni jdou do večerky, smění stravenky za peníze, majitel večerky si odečte z hodnoty patnáct procent. Občan je spokojen, má hotovost, překupník je spokojen, vydělal patnáct procent hodnoty a stravenky uplatní při nákupu v marketu, Když si stoupnete do fronty za někoho, kdo má nákup za osm, deset tisíc a zaplatí štosem třicetikorunových stravenek, tak ve frontě strávíte mládí.
1 odpověď