Tyhle nesmysly o tom, jak je finančně zajímavé pracovat na pokladně, ať už v Lidlu, Kauflandu nebo kdekoliv jinde, ty proboha šíří kdo? Aniž by si ověřil pravdu? Proč si lidi myslíte, že se na pokladnách objevují stále nové a nové tváře? Kdyby platili dobře, tak si jejich zaměstnanci práci drží a neutíkají jinam
Udělal někdy někdo průzkum trhu, kolik občanů rozhlas vlastně poslouchá? Já nikoho ve svém okolí neznám. Pamatuji si, že moje máma si ráno rádio zapínala, když nás vypravovala do školy, ale to už je padesát let nazpět, Od té doby jsem už rozhlasové vysílání neslyšela, ani mi nechybí, Co je nového zkouknu na internetu, hudbu si pouštím takovou, co se líbí mě. Když čtu tento článek, žasnu, kolik těch stanic je a pro koho vlastně? Pro nějakého důchodce v noci na vrátnici? Kdo to proboha poslouchá?
Vdávala jsem se roku 1988, tak jsem to zažila, Kolovala fáma, že od 1.ledna 1989 půjde nábytek o třicet procent nahoru, Lidé bláznili, Byla jsem v jiném stavu a manžela měla na vojně, Přijela jsem z odpolední směny a šla si stoupnout do fronty, kde jsem strávila celou noc, Sníh-nesníh. Sedací soupravu jsem koupila jako zajíce v pytli, Prodavačka natrhla kartonový obal, já jsem řekla, že barva potahu je fajn a jak sedačka a křesla vypadají jsem zjistila až doma po vybalení, A tak to bylo i s dalším nábytkem, pračkou, atd. Jindy jsem stála několik hodin před elektrou, ale místo slíbených lednic přivezli jen nějaké vysavače a fény na vlasy . Neskutečné,
U nás dostávají sociálně slabí stravenky, na které lze zakoupit pouze potraviny, Oni jdou do večerky, smění stravenky za peníze, majitel večerky si odečte z hodnoty patnáct procent. Občan je spokojen, má hotovost, překupník je spokojen, vydělal patnáct procent hodnoty a stravenky uplatní při nákupu v marketu, Když si stoupnete do fronty za někoho, kdo má nákup za osm, deset tisíc a zaplatí štosem třicetikorunových stravenek, tak ve frontě strávíte mládí.
Jako děti jsme si tam i přes zákaz chodili hrát, byla to ruina. Později už to nešlo, objevil se nový majitel.Je úžasné, co se dá z takového objektu vytvořit. V té době se ve Varnsdorfu domy spíše bouraly a budovaly se paneláky, mnoho zákoutí města mám uloženo v paměti, bohužel není fotodokumentace. Pokud ano, tak ji mají lidé na rodinných fotografiích a není jak si je prohlédnout.. Vily i podstávkové domy, třeba podél Mandavy, knihovna, hotel Burza, Stalingrad,.. vše je pryč. Vřelé díky těm, kteří udržují historickou podobu obcí. Budují, ale neničí.
Trochu odbočím... Višňová na Liberecku je vytopená každý rok, někdy i několikrát za rok. Nikdo nic neřeší, protože Višňová a Černousy se nachází v přírodní rezervaci "Meandry Smědé", vyhlášené roku 1998, A tu rezervaci tam vyhlásili přesto, že byli místní obyvatelé řekou Smědou každoročně vytopeni, často opakovaně. Místo toho, aby lidem pomohli, tak povinné koupání zajistili vyhláškou, 😄 😄 Ekoteroristi. Sami by tam nebydleli, ale jiným ztrpčují život.
Já koncesionářské poplatky platím roky, i když televizi prakticky nesleduji, pouze přes internet V domě máme nefunkční STA, svoji anténu si dát nemohu kvůli zateplení objektu, to máme zakázáno, Kabelová televize mi přijde jako vyhazování peněz. At klidně podraží, ale když chtějí peníze od těch, co sledují program přes internet, ať je tam kompletně. Lidé si budou platit za to, že mohou sledovat. Pokud velkou část neuvidí kvůli tomu, že televize nemá vysílací práva, tak jde o podvod. Já požaduji plný rozsah. Ne, že se čas od času chci na něco kouknout a ono nic. Platím? Platím.
To je ale hloupost, co se zde píše. Spotřeba klesá, protože jsou brambory drahé, nekvalitní - posekané, zelené. Z dvoukilového pytlíku toho vykrájíte často tak málo, že to sotva stačí pro rodinu k obědu. A hlavně to podle barvy jsou krmné brambory, co se dříve dávaly prasatům, O pěkné brambory, třeba rohlíčky, člověk nezavadí.
Jak se přes internet pouští rádio? Ne, že bych si ho chtěla pustit 😄 Považuji ho za zbytečnost, stejně jako telegram nebo denní tisk v papírové podobě a další přežitky. Rádio už několik desítek neposlouchám, pouštím si to, co chci slyšet a ne to, co mi někdo vnucuje, ale přesto mě ta myšlenka zaujala. Jaké vlastně existují v současné době stanice, na čem si je můžu pustit a jakým způsobem? Rádio dávno nemám doma ani v autě. A další možnosti? Televizní přijímač taky nemám, přes ten by to prý nějak šlo.,,,,
Mám naprosto stejnou zkušenost. Se staršími dětmi jsme toho procestovali hodně, ale následně se narodila ta nejmladší a už nebyl čas ani peníze. Měla jsem i dvě zaměstnání, abych vše finančně utáhla a dceři dokázala zajistit studium na vysoké škole. Řím byl můj sen, který jsem si roky odpírala. Nic jsem neponechala náhodě, našetřila jsem, učila se italsky, dcera uměla anglicky. Strávila jsem opravdu mnoho a mnoho času studiem, abych se naučila vše o historii města a jeho pamětihodnostech, Když bylo dceři osmnáct let, měly jsme vyrazit. Ona se ale rozhodla pro Řím letecky, se svým přítelem. Dobrá, obrečela jsem to, potají, ale je dospělá, Když se vrátila, vyptávala jsem se, co všechno viděli. Odpověď mě uzemnila. Viděla jen baráky, staré baráky, Prostě nuda,
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
...anténu pro pozemní vysílání DVB-T2 mají k dispozici téměř tři pětiny domácností, reálně ji ke sledování používá pouze 45 procent - ale Česká televize chce poplatky po všech lidech bez rozdílu, ať mají signál, nebo ne. To už nikoho netrápí, hlavně ať platí, Já signál nemám, satelit si připevnit nesmím, kabelovku bych platit mohla, ale nechci. Televizní vysílaní, především zprávy, sleduji přes internet. A je to právě Česká televize, která u těch nejzajímavějších věcí nasazuje popisek - nemáme vysílací práva. Sledovat televizi přes internet, bez omezení, to by bylo super. Platím poplatky? Platím. Tak chci odpovídající službu.
3 odpovědi