Dobrý den. Na začátku letošního roku jsem dostala výpověď pro nadbytečnost. Je mi 61 a mám 2 roky do oficiálního důchodu. Odpracováno mám víc jak 40 let. Ikdyž mi byla vyměřena podpora v nezaměstnanosti po dobu 11 měsíců v té nejvyšší hladině, asi mi nezbyde jiná cesta, než do konce srpna o důchod požádat a podporu ukončit (pokud budou změny platit od 1.9.2023), abych pak příští rok nepřišla ještě o víc. Den odchodu do řádného důchodu mi vzhledem ke 2 dětem vznikne k 23.5.2025
Pisatel nemá ponětí, kdy dochází k jednání s notářem!
Notář si obmyšlené pozve za několik měsíců a o tom, jak mají pozůstalí právo ovládat účty se dozví ze závěti - je-li napsaná. V opačném případě se postupuje podle zákona dle občanského zákona.
Celý text je pitomost!
Celý text je správně napsaný. V bankách toto řeší denně, protože notáři někdy neplní svou povinnost. Mají obeslat všechny banky, zjistit jaké investice zemřelý vlastnil (ještě stále jsou u lidí nevypořádané Kuponové knížky) a zjistit s jakým majetkem zemřelý nakládal. Po té si zavolají pozůstalé. Pakliže je sepsána závěť, mělo by v ní být vše uvedeno tak, jak si zesnulý přeje. Nejlépe je, pokud je závěť sepsána přímo notářem.
Jasný a z čeho? Dále v čem, v klasickém spoření je to naprd, důchodové konzervativní to samé.... Ostatni rizikové....
Máte pravdu, ale jak si mají od mládí spořit, když chtějí bydlet a splácí hypotéku_ Pak po nich chce stát děti, aby bylo na důchody. Vidím to pro mladé jako začarovaný kruh. Tedy mimo těch horních 10 tisíc. To je jiná sorta.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
úplná Raisa Gorbačovová!
4 odpovědi
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Přesně tak