Právo na to žádné nemá, nicméně rodiče v tomto případě sobečtí jsou. Jsem ten poslední, kdo by byl příznivcem nějakého rodičovského "sebeobětování", jen aby se měly děti dobře, nicméně žiju v prostředí, kdy majetní lidé svým dětem pomáhají. S bydlením v první řadě, protože zajištěné bydlení na startu kariéry je bonus, který nikdy nedoženete, pokud ho nemáte. Mluvím tedy o dětech studujících/pracujících, vyžírkám nebo nějakým smažkám rodiče své majetky - ať už nemovitosti nebo finance - neposkytují...
A dál ? Já neznám maminku co by nečerpala OCR má je večer upéct v troubě 😂😂😂🤷nebo jak si to představujete .zaměstnavatel má možnost povolat brigádníky ,proplácet v plné výši přesčasy tj .průměrný plat plus 25 procent navíc .
Pokud je maminka OSVČ, čerpá leda tak kulové, a taky si to musí nějak zařídit. Tím se nehodlám vyjadřovat k obsahu článku, pouze konstatuji, že ne všechny matky mají "zaměstnanecké výhody". 🙂
Marně přemýšlím, co by tak bylo potřeba denně "vrtat" nebo opravovat, aby to časově vyvážilo denní (nebo téměř denní) přípravu teplých večeří. Naposledy, když bylo třeba něco "opravit", byla to ucpaná pračka, což zvládnu vyřešit sama, byť musím přiznat, že mi manžel se synem chodili vynášet kbelíky s vodou během vypouštění. Jinak za poslední rok, možná dva, o ničem podobném nevím. Při takové dělbě práce by si vaření teplých večeří vybral jen masochista.
Ne, letecky a jezdím MHD, největší položka je ubytování, letos v Itálii jsem se pod 1500,- na noc nedostala. A jinak normálně vstupy, jedno jídlo v restauraci denně (někdy i dvě) a samozřejmě víno a jiné radosti... 😄
No tak to jste dobrá, pokud to dáte při samostatném cestování. Mně tam to ubytování vždycky výslednou částku o dost navýší. S kamarádkou bych se na tu částku možná dokázala dostat, ale sama ani náhodou.
60 tisíc je pro mě 14 denní poznávací dovolená v Evropě.
Tak pokud jedete autem nebo vlastním karavanem, spíte v kempu a jídlo máte s sebou nebo nakupujete jen v supermarketu, asi jo. Jinak mi to finančně moc nevychází, i když je fakt, že při cestování s kamarády je velký benefit v tom, že se dělíte o náklady na ubytování. Když někam jedu s kamarádkou, vyjde to vždycky levněji než když jedu sama nebo s manželem. 🙂
Takhle máte slušnou dovolenou v létě v Chorvatsku třeba.
To jo, ale už nic víc. Mně z textu přijde, že toho za rok stihne víc, když píše "moc ráda cestuju, jezdím sama i s přáteli a kamarádkami", a jmenuje tam samé dost drahé destinace - kromě Thajska, kde je levně, ale zas "letenku za pětistovku" tam asi nesežene. Cestuju docela dost a ta částka mi prostě nesedí, právě proto, že 60 tisíc je jedna běžná dovolená ve dvou/třech lidech (kdyby brali dítě) někde v Evropě, třeba v tom Chorvatsku.
Výdaje za jídlo se mi zdají nízké, ale budiž, třeba jsou seštelovaní na nízkou spotřebu. Co mě při jejich příjmech zaráží je relativně " nízká" úroveň bydlení - panelový byt. To radši přestanu investovat do stříbra, jezdit na dovolené za statisíce a prodám chatu, která nic nevvynáší, a koupím si RD nebo pořádný byt v cihlovém domě. Aby se mi dobře bydlelo. Však dovolené můžou být hezké i za nižší náklady. Ale třeba jim to takto vyhovuje, jestli mají dobrou lokalitu a sousedy...
Proč si tolik lidí myslí, že je panelák "relativně nízká úroveň bydlení"?
Bydlíme "na střídačku" v paneláku ve městě a v RD na venkově, a žádné propastné rozdíly v kvalitě nevidím, tedy až na to, že na venkově je klid a líp se tam vyspíme. V domě je pořád třeba něco řešit, v paneláku jsme za víc jak deset let neřešili nic. Z mého pohledu je úroveň bydlení vyšší v tom paneláku, protože je bezúdržbová, vyjde podstatně levněji a ještě mám přímo "u nosu" veškeré městské vymoženosti, za kterými na tom venkově musím neustále dojíždět.
Optický klam, vzniklý tím, že se u nás za "střední třídu" pokládá každý. Nikdo si nechce přiznat, že je chudý. Problémy samozřejmě má "nižší střední"; lidé, co jakž takž spadají do střední třídy se fakt nehroutí. Maximálně trochu víc počítají u velkých vydání a vyřazují z rozpočtu zbytečnosti. To, že stojí máslo 80 Kč střední třídu opravdu nepoloží.
To tak vubec nemusi byt. Bratr studuje,a ne kazdy to ma v maliku a nemusi se do skoly pripravovat. Predpokladam,ze veci typu umyti nadobi apod.ten klucina dela,ale nemyslim,ze je dobry na nej prehazovat peci o maleho sourozence.
Za me je sestilete dite porad hodne male. Urcite fixovane na maminku,obzvlast po tom,co se delo u nich doma s otcem.
A jakou péči máte konkrétně na mysli, u šestiletého dítěte? Neumím si moc představit, jak by osmnáctiletého studenta zatížilo dohlédnout na to, že si mladší bratr vyčistí před spaním zuby. Rohlík k večeři si šestiletý kluk už zvládne namazat sám. Rozumím tomu, že je v článku záměrně řada věcí změněna, ale pokud jsou oba chlapci zdraví a nepotřebují speciální péči, tak opravdu nevím, kde by měl být vzhledem k jejich věku takový problém, aby kvůli nim matka nesehnala práci.
Článek přesně vystihuje, proč mám problém s termínem "samoživitelka" u osob, pobírajících alimenty. Paní je "samopečovatelka", reálně děti živí exmanžel. Samozřejmě, existují mraky samopečovatelů, co nemají alimenty žádné nebo v legrační výši, ale v případě, kdy se druhý rodič finančně podílí, nejde o "samoživitelství".
Reálie budou asi změněné hodně, protože při uvedeném věku dětí je argument "neseženu práci kvůli dětem" dost zvláštní. Leda by ten plnoletý syn byl postižený a vyžadoval speciální péči.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Nechci vám brát iluze, ale těžko bych si vybavila opraváře/řemeslníka, co by nedosáhl na průměrný plat. Ve zdravotnictví na něj nejspíš nedosáhnou třeba sanitáři, určitě na něj nedosáhnou pracovníci v sociálních službách, což je velká ostuda, ale např. zdravotních sester je celorepublikově nedostatek a průměrný (i vyšší) plat obvykle mají.