Arcidiecéze Praha nabízí tyto služby. Jsou placené a to zřejmě dcera nechtěla.
Všechny služby jsou placené a pánovi se ani nedivím. Já mám dětskou obrnu a také jsem nedávno sháněla odlehčovací službu na 2-3 dny,kvůli tomu,že syn musel s přítelem do nemocnice a ten přítel se o mě stará,jenže za prvé jsou tam dlouhé čekací doby,pak tam musíte být alespoň 5 dnů v kuse a navíc by ty dva až tři dny vyšly na 10.000-12.000 Kč,takže jsem měla smůlu. 🙁
U mojí babičky se musela starat celá rodina. Teta byla hlavní, ale museli jsme jí pomáhat. Tady máme dva lidi. Jak bylo zmíněno jinde v diskusi, má 70, takže jeden hodně starý, druhý starý... moje teta v té době pracovala a stejně to byl zápřah, fyzický, psychický a sama, nebo i ve dvou by to prostě nezvládla. A pak se tu najde hloupý koment, že by se měla starat dcera.
To jsem já ale nepsala... Nebo že by si měli platit pečovatelku. Což asi také nejde hned,jak si paní Jitka myslí ....
A to "nechtěli platit pečovateku" je opravdu vtipné.
Znáte jejich životní situaci, máte povědomí o jejich finanční úrovni?
Frajer má 94 let, ženská byla o 6 let mladší. Takže dceři může být kolem 70. Tedy všichni v důchodu.
A vy po nich chcete aby vysolily 30-40 tísíc měsíčně za pečovatelku? 😄
Nebo si představujete, že by stačilo aby tam pečovatelka přišla jen na hodinu denně?
Ne, ta ženská potřebovala defacto celodenní péči.
Né jen jednou denně za 2 stovky na hodinu.
Takže, než příště budete dělat ty své ubohé soudy, myslete na všechny okolnosti. Protože to fakt není tak černobílé jak si zjevně myslíte.
A ano, s pánem mám defacto pochopení, protože tohle není důstojné dožití života. Ani pro pána, ani pro tu paní a ani pro tu dceru.
O 7 let
těch půl mega jak píšetě dokážu naspořit za 7 let pří mé invalidce! Takže to asi pro každého není i těch 9000kč si někdo nemůže dovolit a já už tuplem ne.
Přesně,já jsem chtěla na 2-3 dny na odlehčovací službu ,a když jsem si spočítala ,na kolik mě vyjdou dva -tri dny,tak to jsem radši zůstala doma.... 10.000 Kč
Ano, inkluze by měla být jedna z možností, ale často je to jediná možnost, protože školy pro postižené nejsou nebo jen pro retardované. Střední znám jen Jedlickuv ustav, ale tam snad přijímají pět žáků na třídu. Jen na oko se zdá, že to postižení mají snadné u nás. Vysoká je pak jednodušší. Hodně škol lze dělat formou kombinovanou, tzn. z domova. Tak ať se vám daří!
No já chodila na sš pro nevidomé v Brně,tam je třeba také Kociánka pro handicapované to je také sš . VŠ nemám. Děkuji
To je dobře, že pro něho našla vaše mamka školu pro postižené. Je jim lépe mezi svými. Nebývá dobré postižené děti dávat mezi zdravé. Cítí se většinou osaměle. I když jim zdravé děti sice neubližují, tak se cítí mezi zdravými méněcenné, protože se porovnávají. Tak to je také dobrý příklad. Znám také kluka, kterého škola chtěla přeřadit do pomocné školy, matka se nedala, ale měl to hodně těžké, zažil šikanu, vyučil se, dálkově vystudoval střední a pak dokonce bakaláře. Dnes je mu víc jak přes 40 let a má svůj byt i práci. Rodina je opravdu hrozně důležitá. Čím jsem starší, tím víc to si to uvědomuji.
Já mám dětskou obrnu a chodila jsem mezi zdravé spolužáky na ZŠ. Říká se tomu inkluze ve vzdělávání.... Na střední už jsem šla mezi handicapované,ale mám maturitu.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Jak psali v článku, snažil(i) se najít pomoc. A nebyla jim asi nabidnuta
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Na takovou pomoc musí být i pořadnik a museli by si vyplnit žádost,i na pečovatelskou službu.