Tak já měla dříve také 2 německé dogy - také měly 1 velkou boudu - ale jen na dobu kdy jsem byla v zaměstnání - pak ale šly se mnou domů, dělaly mně společnost i v noci - harlekýn spával na dece vedle mé postele a černá doga spávala v hale na válendě!!! Jsou velmi inteligentní, společenští psi - rozhodně by nechtěli být sami jen v té luxusní boudě!!!
Dle doporučení autora můžeme na husu 5x do Prahy, 2x do Brna, 2x do Ostravy a 1x zpět do Brna na trhy ( sem na víno, ne na husu ). Kam na ta doporučení chodíte, pane autore? Kdyby Váš článek nebyl napsán, stalo by se něco? Chyběl by tento břitký článek někomu?
Chyběl - třeba mně na porovnání cen! Totiž v středu jsem si koupila v Kauflandu za akčí cenu 99.90 Kč/kg pěknou maďarskou husu 3,8 kg - celkem za 380,- Kč, k tomu si doma uvařím houskové knedlíky a kysané zelí - což mně vyjde celkem na cca 450,- Kč, z toho udělám velmi slušné 4 porce a něco i pejskovi!!
Nakonec zhodnotím svoji práci - když někdo si počítá celou husu s přílohami za 2.500,- Kč - tak já si vydělám doma za 4 hod. práce 2.000,- Kč a to je celkem pěkná motivace proč si tu husičku raději upéci sama doma a za ty tzv. ušetřené penízky si koupit něco luxusního na Vánoce - to co si hned tak každý nekoupí : 125 g jedlého zlata na cukroví za 1.450,- Kč, nebo 250 gr. luxusní kávy z Jamajky Modré hory za 1.095,- Kč až 1.600, Kč - o které se píše, že je nejchutnější a podle odborníků nejlepší káva na světě, atd... a to mně ještě něco zbyde i na pěknou voňavku nebo jinou maličkost
Co je špatného na tom, osloví li někdo majitele továrny " pane továrníku, nebo majitele velkostatku "pane statkáři"?
A co se týče oslovení" paní hraběnko"? Co je na tom špatného? Můj bratranec pracuje v jižních Čechách na statku pana knížete Hohenloheho, a když s ním lidé jednají nebo ho zdraví, tak ho běžně titulují" pane kníže "nebo" Vaše Jasnosti". Koneckonců, šlechtic to je , tak proč ne? Co se týče hajlování, asi trochu problém to je, ale zaprvé nikdy nevíte, jestli se nejedná o lidi, kteří ukazují, jak vysoko jim skáče pes a za druhé, je zajímavé, že zrovna nikomu nevadí komunistický pozdrav rukou se zaťatou pěstí, zpev Internacionály a pozdrav "Čest práci", toto vše bylo k vidění a slyšení přo komunistické akci na Žofíně. Přitom komunisti byli stejní, ne - li větší zločinci než fašisti a ve jménu komunismu bylo zavražděno daleko víc lidí. Ještě bych rád připoměl, že největší masoví vrazi ve 20. tém století byli komunisté( Stalin, Gottwald, Mao, Pol - Pot, Castro a jiní
Prý bohatství je umění narodit se ve správný čas a na správném místě - mám dojem, že se Vám to ke své spokojenosti nepodařuilo - tak si stěžujte u osudu - nejsem stěžovatelna!!!!
Komouši založili ČKD? Vy jste dobře mimo. A co pánové Kolben v Čechách a Daněk na Moravě?
Vy jste mimo - jen zdržujete - ČKD Blansko má více jak 300 letou tradici - - od hraběte Gellhorna - tak nezáviďte a ukažte sám co umíte!!!!
Nakonec - prý bohatství je umění narodit se ve správný čas a na správném místě -tak pozor na osud a ne na režim!!!!!
Co tak připomenout ČKD Blansko a jeho turbíny - kdy už v r. 1958 na světové výstavě v Bruselu získala jejich KAPLANOVA TURBÍNA zlatou medaili a co tak připomenout v energetice důležitou technologickiou část PVE DLOUHÉ STREÁNĚ - o které se hovoří jako o našem technickém klenotu, která navíc byla zvolena za DIV ČESKA!!!
Tak pozor - neberte nikomu zásluhy - ztejména pak těm, kteří se nemohou hájit protože už nežijí a kteří mají svůj velký podíl na těchto našich úspěších!!! Jinak - kdyby Vaši předci Vám nepostavili 4 atomové elektrárny a k tomu přečerpací vodní elektrárny - tak byste si dnes možná ani nenabili ty Vaše mobily!!!!!
Proto ČEST PRÁCI Vašim předkům!!!!!!
To by mě zajímalo, který úspěšný podnik ti komunisti založili a úspěšně vedli k prosperitě.
Co tak připomenout ČKD Blansko a jeho turbíny - kdy už v r. 1958 na světové výstavě v Bruselu získala jejich KAPLANOVA TURBÍNA zlatou medaili a co tak připomenout v energetice důležitou technologickiou část PVE DLOUHÉ STREÁNĚ - o které se hovoří jako o našem technickém klenotu, která navíc byla zvolena za DIV ČESKA!!!
Tak pozor - neberte nikomu zásluhy - ztejména pak těm, kteří se nemohou hájit protože už nežijí a kteří mají svůj velký podíl na těchto našich úspěších!!! Jinak - kdyby Vaši předci Vám nepostavili 4 atomové elektrárny a k tomu přečerpací vodní elektrárny - tak byste si dnes možná ani nenabili ty Vaše mobily!!!!!
Takže ČEST PRÁCI Vašim předkům!!!!!!
Příroda nám vrací, co jsme jí dali...
Ale pořád jsou místa, kde je krásně 😀
Milá paní,
nemusíte mne utěšovat, že ještě existují pěkná místa - sice o některých vím, bohužel ty klimatické změny jsou nebezpečné a velké. To nejsou jen nějaké cyklóny nebo hurikány - je to zejména nebývalé oteplení planety vč. oceánů, moří z nichž výparem jde voda do ovzduší a nikdo neví kde a kdy spadne!
Pro mne to znamená konec cestování nejen z velkého rizika, že mne něco spadne na hlavu - ale jsou to především velká vedra ve dne i v noci, pak velké změny tlaku vzduchu, vlhkosti a nebezpečně vysoké sluneční záření - tak to už není na relax ani na poznávačku!
Přestože jsem ateista - tak věřím na osud a že bohatstvím je umění narodit se na správné místo, ve správnou dobu a že lidé narození od 1946 do 1964 patří mezi šťastnou generaci!!!!
Mne se to vše podařilo splnit a tak už mohu jen klidně vzpomínat na to, že jsem procestovala celý Jadran od Itálie po Albánii, Bulharsko, Krétu, že jsem měla vše nač jsem si jen vzpomněla - sice na úkor svého soukromí, bez děti - proto jsem byla finančně zajištěná a neměla důvod hledat něco lepšího na západě!!!
Na klimatické změny se upozorňuje mnoho let, i na nutnost to řešit. Bohužel ekologové bili na poplach a bylo se jim léta vysmíváno. Nezaměnovat ovšem s ekoaktivisty. Současná řešení za moc přínosná nepovažuji, navíc drahá a s nejistým výsledkem. Mně to jako 60+ může být jedno, ale není.
Milá paní,
o tom, že příroda je mocnější než člověk - jsem se letos - na vlastní kůži - přesvědčila na své 14-ti denní dovolené v mé oblíbené Dalmácii na březích Jadranu. Už tam jsem poznala její obrovskou sílu nejen v podobě několikadenní ANTIcyklóny /vysoký tlak vzduchu/ ale ještě z chorvatské televize i obrovskou ničivou sílu super-cely ve Slavonii, což mne donutilo k rozhodnutí, že jsem tam byla letos naposledy - to moje rozhodnutí navíc - ještě u nás - umocnila cyklóna BORIS (nízký tlak vzduchu/, která ničila v Jeseníkách - bohužel to se nevyhnulo ani exotice - viz hurikány Helen a Milton!!!
I když se mně dnes mnohé nelíbí - tak už se nad ničím nevzrušuji a nechávám to na mocné přírodě, že si to vyřídí sama a lépe!!!
Jinak jsem o generaci starší než Vy, za svůj život jsem stihla vykonat nejen mnoho pro společnost - ale hlavně si také užít slasti života - ke kterým řadím cestování za romantikou spojenou s mořem a exotickou flórou (plno nádherných palem, kvetoucích kaktusů, oleandrů, agáve, atd./ - takže mne nikdy nenapadlo cestovat po západních městech, atd.
Proto dnes nemusím nikomu nic závidět - sama mám ze svého bohatého služebního a soukromého cestování mnoho krásných zážitků vč. romantických fotek - za což opakovaně děkuji nejen osudu ale i té mocné přírodě. která k nám byla v minulosti příznivěji nakloněna!!!
Nelétají. Ale také netvrdím, že tenkrát bylo všechno růžové a dneska to je všechno černé.
Milá paní,
každá máme svůj úhel pohledu, s ohledem na nutný poválečný velký rozvoj těžkého, lehkého průmyslu, dobudování vodovodů, plynofikace, bytová výstavba, dále velmi nákladná výstavba 4 atomových elektráren + výstavba vodních elektráren - zejména té největší v Evropě /na které mám i já svůj podíl/ - PVE Dlouhé stráně, o které se hovoří jako o našem technickém klenotu a právem byla zvolena za DIV ČESKA - tak si myslím, že jsme pro naše blaho a pokrok udělali velký kus záslužné práce, na které mají svůj nemalý podíl - bohužel dnes už i někteří nežijící - naši vynikající pracovníci - počínaje projektanty až po poslední montéry - proto od některých našich potomků, kteří se oproti nám stále nemají čím pochlubit a naopak jsou v energetice stále závislí na tom co jsme zbudovali my - jejich předci - tak mne některé jejich invektivy uráží!!!!
S ohledem na současné problémy s klimatickými změnami vč. nutné dostavby atomových elektráren, s covidem, inflací, problémy s miniplasty, které už i dýcháme, přeplněné dálnice vč. silnic, turisty přeplněné hory, mořské pláže, některé metropole, atd...
Tak to jsme dříve neznali - proto jsem ráda, že - díky osudu - právem patřím k nejšťastnější generaci v dějinách světa a věřím, že velkým bohatstvím je umění narodit se ve správný čas a na správném místě!!!!
Nejde jen o to, v kterých letech či v kterém státě, ale také komu se narodíte.
Jako plně invalidní důchodce od roku 2007 a bezdětná vdova si na svůj život sice stěžovat můžu, ale nemám důvod.
Rozhodně to lehké nemáte a tak se divím proč se zajímáte o Rakousko a rozdíl mezi NDR a NSR. Stejně jsem neviděla a ani neslyšela, že by někde létaly pečení holuby do úst!!
Práci našich předků rozhodně nekritizuji, vážím si jí.
Nicméně kde bylo v rozvoji v 60.letech proti nám například Rakousko a kde na konci 80.? Včetně bytové politiky.
A rozdíl mezi NDR a SRN je znát dodnes.
Neznám Vás - ale doporučuji trochu popřemýšlet o osobní spokojenosti a zda-li máte nějaký podíl na rozvoji naší společnosti????
Já jsem spokojená zejména proto, že jsem - díky svému osudu - ve svém produktivním životě udělala hodně pro naši společnost a věřím, že jsem se narodila ve správný čas a na správném místě - proto také patřím ke Generaci „baby boomers“, tedy kohortu narozenou v letech 1946 až 1964, nazval týdeník The Economist před časem nejšťastnější generací na světě. Nezažila války, těžila z ohromného ekonomického růstu a nízkých úrokových sazeb.
Nejšťastnější generace aneb Když je bohatství o umění narodit se ve správný čas na správném místě!!!
Ač má tedy každé období dějin něco do sebe, těžko se ubránit dojmu, že narodit se od poloviny 40. do poloviny 60. let v USA a asi i u nás bylo zkrátka celkem terno.
Tak nevím v čem je problém!!
Vzhledem k tomu, že ze svého okolí znám mnoho lidí, kteří naopak cestovali až hodně! Kdo byl solventní tak cestoval za své s některou cestovkou a nebo služebně za plat + diety třeba s některým PZO, nebo u většího exportujícího podniku jako zahraniční montér - někdy i s rodinou na několik let a nebo v různých profesích na našich zaoceánských parnících, atd...
Jinak ale Generaci „baby boomers“, tedy kohortu narozenou v letech 1946 až 1964, nazval týdeník The Economist před časem nejšťastnější generací na světě. Nezažila války, těžila z ohromného ekonomického růstu a nízkých úrokových sazeb.
Nejšťastnější generace aneb Když je bohatství o umění narodit se ve správný čas na správném místě!!!
Ač má tedy každé období dějin něco do sebe, těžko se ubránit dojmu, že narodit se od poloviny 40. do poloviny 60. let v USA bylo zkrátka celkem terno. Alespoň finanční. Srovnávat to s průměrně (ne)úspěšnými občany tehdejšího Československa by pak zavánělo opravdovým výsměchem.
Vážená paní - uvědomujete si vůbec, že to byla poválečná doba - kdy nám po okupaci sice zůstaly prvorepublikové fabriky ale přebudované hlavně na zbrojovky a následně nastal obrovský rozvoj těžkého a lehkého průmyslum vč. přehrad, atomek atd...
Čest práci našim předkům za to co vykonali pro náš dnešní a lehží život - např.i pozdější výstavba vodovodů na venkově, plynovodů atd...
Pravdou je, že tužba po hezkých věcech a lehčím životě se ani tenkrát - zejména už v poválečné době, po odsunu německého obyvatelstva a po dosídlení průmyslových měst - rozhodně nevyhýbala nejen dospělým, ale ani tehdejším dětem. Proto si myslím, že pak do tehdejšího vzdělávání lehce pronikaly myšlenky marxismu-leninismu a to nejen z povinné školní četby např. od Karla Havlíčka Borovského přes Majerovou, Pujmanovou až po Julia Fučíka ale také hlavně to - co ty děti v těch průmyslových městech tehdy viděly a vnímaly - když denně měly před očima - na jedné straně ty luxusní prvorepublikové vily bohatých továrníků a na druhé straně dělnické domky nebo menší byty bez koupelny, mnohdy se suchým WC s novinovými útržky, toaletní papír a ty banány ani neznaly!!!!! Když ještě připomenu, že až do r. 1953 byly potraviny a oblečení na přídělový lístkový systém - tak lidi byli přinuceni ke skromnosti a každé zlepšení životní úrovně velmi vítali - např. městský rozhlas, první vysavače, pračky, ledničky, rádia, televizory a osobní auta, atd...!!!!!
Domnívám se, že tehdy to měly děti na vesnici ještě horší - zejména proto, že skoro všude chyběl vodovod, lidé byli odkázáni někdy na dost vzdálené pumpy odkud se běžně voda domů musela donášela v kýblech, všude se topilo dřevem, skoro všude děti musely pomáhat rodičům na poli, nebo chodit pást kozy, starat se o králíky, slepice, atd...
Naštěstí zanedlouho se na základě technického pokroku velmi mnoho zlepšilo ve městech i na venkově - bohužel ta poválečná doba byla pro všechny těžká a nedá se vymazat!!!
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Náš rottweiler měl jednu velkou boudu - náš dům. Ve dne sedačka, křesla, v noci naše postel. Neumím si představit zavřít před ním dveře a vyhodit ho na noc do venkovní samoty.
1 odpověď
1
Sledujících
1
Sleduje
1
Sledujících
1
Sleduje
Sdílím Váš názor!