Nevím, jestli je ten příběh alespoň trochu pravdivý, ale v situaci, kdy si klienti zaplatí výlet a mají se někam dostavit, tak je normální a celkem se to očekává, že delegát vezme telefon a klientovi zavolá a buď ho nasměruje správně nebo na něj pár minut počká. Ostatně zájezd s cestovkou a delegátem si platí lidi, kteří se jet sami na vlastní pěst do ciziny obávají a toho delegáta si v rámci ceny zájezdu platí, i pro případ, že budou potřebovat pomoc. Funkcí delegáta není jen vybíral peníze za zpravidla velmi předražené výlety a sedět jak pecka v autobusu a říkat "smolíček" klientům, kteří něco nepochopili.
Ono to není o "zvyku" mít důchod, ale o celé roli státu a taky o průběžném systému. Předchozí generace měli děti a ty živily svoje rodiče v důchodu prostřednictvím sociálních odvodů. Důchodový účet byl navíc dlouho v přebytku a byl součástí státního rozpočtu a přebytek se prostě spotřebovával a nikomu to nevadilo, že se "peníze na důchody" používají na něco jiného, až když se to otočilo, tak najednou se to bere jako "samostatný" účet, který je v deficitu a musí se to řešit. Česko zároveň vydává na důchody procentuálně ve srovnání s průměrem EU málo... Navíc největší růst doby odchodu do důchodu už probíhá, mezigeneračně u žen z nějakých 56, 57 let na 64 nebo 65. Kdyby to mělo takto pokračovat, tak dnešní mladí měli odcházet do důchodu opravdu až po 70 letech...
Závist je česká vlastnost, ale je nevidím důvod, proč odmítat transparentnost. Hodně lidí placených spíše za loajalitu než pracovní výkony by se asi setkalo s nepřátelstvím a někteří by přestali dělat otroky, práskli dveřmi a šli někam, kde si jejich práce budou více vážit. Nemyslím, že by to bylo na škodu ten zatuchlý a občas smradlavý rybníček vypustit.
Pokud měly vymytý mozek a věřily, že ten jejich šílený guru zmizí, tak asi nejde o promyšlenou vraždu v tom běžném smyslu slova. Ta justice je opravdu zvláštní, týraným ženám které zabily šílence zhrozí 12 až 16 let a spartakiádní vrah dostal za 5 znásilněných, 3 zavražděné a 2 pokusy o vraždu 10 let.
Únavový syndrom můžou způsobit i jiné infekce, EBV, CMV, borelióza atd. První únavový syndrom jsem měla před 35 lety a navíc se s tím setkali v rodině i další členové. Laicky si myslím, že problém je v nějaké patologické reakci imunitního systému, který tvoří nefunkční protilátky a maká "na prázdno" a mě osobně pomáhá imunoterapie. I před covidem bylo obtížné najít lékaře, který byl ochoten se tomu věnovat a je ostuda, že po covidu, kdy tyto problémy má víc lidí, s tím systém nic moc nedělá. Psychiatrie je obvyklá "klička" lékařů, kteří jsou v koncích. Když neví, tak to svedou na depresi. Depresivní náladu člověk s únavovým syndromem opravdu leckdy má, ale je to důsledek toho, že nemůže normálně fungovat, a ne příčina. Pokud bych měla poradit lidem, kteří únavový syndrom mají, nepřepínejte se, neposlouchejte "dobré" rady typu, ať se přemůžete a vzchopíte a podobně. Je potřeba nervat nic na sílu, vyhýbat se stresu a nemocem. Jestli chce tělo spát, tak spěte, jestli chce ležet, tak ležte, je potřeba počkat až se to zlepší a teprve potom pomalu zvyšovat zátěž a postupně se vracet k normálu.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Nezaměstnanost roste a předčasné důchody se zrušily, resp. posunuly, takže práci nebude mít řada lidí nad 60 let. Řeči o koláčich pro lidi, kteří celý život pracovali a mají treba smůlu, že firma nemá zakázky...